jak narysować jednorożca
Adobe Stock
Gry i zabawy

Jak narysować jednorożca – bardzo prosta instrukcja [FOTO]

Pokazujemy jak narysować jednorożca. Z tą instrukcją to bardzo łatwe!

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak narysować jednorożca koniecznie zobacz nasze rysunki. Pokazujemy na nich, jak się rysuje jednorożca krok po kroku. To magiczne i wyjątkowe zwierzę kochają zwłaszcza małe dziewczynki – najwyższy czas, aby nauczyć się je rysować z dzieckiem.

Jak narysować jednorożca – instrukcja krok po kroku

Do narysowania jednorożca potrzebujesz:

  • kartkę papieru,
  • flamaster w szarym kolorze,
  • kredki.


W naszej instrukcji zaczęłyśmy od narysowania głowy jednorożca, następnie dorysowałyśmy mu grzywę i róg oraz tułów z  nogami.

Jak narysować jednorożca – krok 1

Zacznij od narysowania głowy jednorożca. Ma ona podłużny kształt, na jej szczycie dorysuj ucho zwierzęcia.
 

jak narysować jednorożca
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje jednorożca – krok 2

Narysuj grzywę zwierzęcia, która ma postrzępiony kształt. Następnie dorysuj róg oraz buzię jednorożca. 
 

jak narysować jednorożca
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować jednorożca – krok 3

Dorysuj przednią nogę zwierzęcia. Ma ona wygięty kształt.
 

jak narysować jednorożca
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje jednorożca – krok 4

Narysuj tułów jednorożca, pociągając linie w dół od głowy zwierzęcia.
 

jak narysować jednorożca
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować jednorożca – krok 5

Narysuj tylną nogę jednorożca.
 

jak narysować jednorożca
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje jednorożca – krok 6

To już ostatni element rysunku naszego magicznego zwierzęcia – narysuj mu ogon, który ma falisty kształt.
 

jak narysować jednorożca
Agnieszka Majchrzak


Jak narysować jednorożca – krok 7

Jednorożec gotowy – teraz kredki w dłonie i jego pokolorowanie, pamiętajcie, że bez tęczowej grzywy jednorożec nie istnieje :)


jak narysować jednorożca
Agnieszka Majchrzak

 

Dzieci uwielbiają gadżety z jednorożcem. Mamy dla was kilka propozycji ubrań z tym magicznym zwierzęciem:

Zobacz także: 

Jak w 5 sekund stać się lepszą mamą? [WIDEO]

maluch, rysowanie, rodzice
Gry i zabawy
Gdy dziecko nie lubi rysować. 12 sposobów, by to zmienić
Twoje dziecko nie znosi rysować, a na widok kredek ucieka, gdzie pieprz rośnie? Zmień to!

Dziecko nie lubi rysować? Zmień to! Rysowanie jest bardzo ważne, bo   przygotowuje rączki do pisania. Jeśli dziecko nie lubi rysować i/lub robi to gorzej od rówieśników (np. uczy się zamykać kółko, gdy inni rysują już domki i pieski), pomóż mu, by nie miało kłopotów w szkole. Sprawdź jak rysują dzieci  To ważne: Niechęć do rysowania może (ale nie musi!) wiązać się z ryzykiem dysleksji . Dlatego sprawdź czy twojemu dziecku grozi dysleksja i jak najszybciej spróbuj mu pomóc. Patenty, które przedstawiamy, pomogły wielu dzieciom, w tym mojemu synowi, Bartkowi, który nie lubił rysować do tego stopnia, że rozpłakał się, gdy dostał płytę z filmem „Zaczarowany ołówek” („Bo ja nie cierpię ołówków i kredek” – wyjaśnił).  Takie zabawy spodobają się także kilkulatkom, które kochają rysowanie: będą miłym urozmaiceniem. Sprawdź także: Rozwój manualny dziecka Oto nasze propozycje: 1. Malowanie rękami To, że dziecko trzyma się z dala od kredek, nie oznacza, że zrezygnuje z frajdy, jaką daje robienie „pieczątek” łapkami umoczonymi w farbie do malowania palcami. Kuszące może też być rysowanie palcem po zaparowanym lustrze, talerzu posypanym kawą (albo kaszą lub innym sypkim produktem) . 2. Rysowanie czym się da Rysować można kredą , węglem rysunkowym , szminką (można ją zastąpić tłustymi kredkami w sztyfcie). Malec może też rysować patykiem   albo klejem w sztyfcie   (potem można posypać kartkę brokatem i obrazek gotowy!). W przypadku mojego synka sprawdził się również znikopis , bo pozwalał mu jednym ruchem zlikwidować nieudane (jego zdaniem) dzieło. 3. ...i  po czym się da Malować można na  kartonowych pudłach, papierowych talerzykach, szybie, ścianie (jeśli wydzielisz kawałek w dziecięcym pokoju i pomalujesz ją farbą...

rysowanie, dziecko, przedszkolak, dziewczynka, obrazek, kredki
Wychowanie
Jak rysują dzieci?
Czy można oczekiwać od trzylatka, że będzie rysował uśmiechnięte słoneczka albo domki z oknami? Czego można się spodziewać po starszych przedszkolakach? Dlaczego rysunki są takie ważne?

Spis treści: Jak rysują 3-latki? Jak rysują 4-latki? Jak rysują 5-latki? Jak rysują 6-latki? Jakie pozycje są dobre do rysowania? Co pomoże w nauce rysowania? Jak namówić do rysowania? Jedne przedszkolaki uwielbiają rysować i robią to świetnie, inne trzeba długo prosić, żeby przygotowały laurkę dla babci (a potem zgadywać, czy przedstawia kwiaty szablony , czy może zwierzątka). To zupełnie normalne, bo przecież my, dorośli, także radzimy sobie z tym różnie. Ręka w górę, kto potrafi narysować słonia, który nie wygląda jak hipopotam z trąbą! Ja nie potrafię. Jednak choć (co powtarzamy do znudzenia) każde dziecko jest inne i każde rozwija się w swoim tempie, jeśli znacznie odstaje od rówieśników (np. rysuje wyłącznie plątaniny linii i nie potrafi zamknąć kółka, podczas gdy na pracach jego rówieśników widać już wystrojone królewny i zwierzęta), nie można tego lekceważyć. Warto pomóc mu już teraz, by nie miało kłopotów w szkole. – Wszystkie dzieci powinny rysować, bo w ten sposób przygotowują mało wprawne rączki do pisania – mówi Anna Marczewska-Stręk, która w poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wrocławiu pracuje m.in. z przedszkolakami. – Jeśli dziecko nie lubi tego robić, warto je na różne sposoby zachęcać. Trzeba jednak pamiętać, że to ćwiczenie rączek powinno być zabawą, a nie katorżniczą pracą. Jak rysują 3-latki? Dziecko w tym wieku potrafi już na ogół trzymać kredkę (często całą rączką – warto już pokazywać mu, jak należy robić to prawidłowo) i bazgrać nią. Powinno umieć narysować zamknięte koło – nie takie kształtne jak od cyrkla (może przypominać jajko albo przelewające się zegary Salvadora Dali ;-) Powinno także już umieć naśladować kierunek rysowanej przez dorosłego kreski (pionowej lub poziomej). Kolorów używa zazwyczaj przypadkowo –...

dziecko, rysunek, farby
Gry i zabawy
Rozwój manualny dziecka
Twoje dziecko na widok kredek ucieka, gdzie pieprz rośnie? A kolorowaniem jest się w stanie zająć góra pięć minut? Zmień to!

Sposoby, które przedstawiamy, pomogły wielu dzieciom. Także mojemu Bartkowi, który nie lubił rysować do tego stopnia, że rozpłakał się, gdy dostał płytę z filmem „Zaczarowany ołówek” („Bo ja nie cierpię ołówków i kredek” – wyjaśnił). Malowanie rękami To, że dziecko trzyma się z dala od kredek, nie oznacza, że zrezygnuje z frajdy, jaką daje robienie „pieczątek” łapkami umoczonymi w farbie do malowania palcami. Kuszące może też być rysowanie palcem po zaparowanym lustrze, talerzu posypanym kawą (albo kaszą). Zamiast kredek Rysować można kredą po chodniku, węglem rysunkowym, szminką (można ją zastąpić tłustymi kredkami w sztyfcie). Malec może też rysować patykiem po ubitym piasku albo klejem w sztyfcie po kartce (potem można posypać ją brokatem i obrazek gotowy!). W przypadku mojego synka sprawdził się również znikopis, bo pozwalał Bartkowi jednym ruchem zlikwidować nieudane jego zdaniem dzieło. Zamiast kartki Biały arkusz może zniechęcać: tyyyle trzeba narysować, żeby było ładnie. Ale już np. zielona kartka to gotowa łąka. Wystarczy dorysować baranka i już! Malować można też po kartonowych pudłach, talerzu, szybie, ścianie (jeśli wydzielisz kawałek w dziecinnym pokoju), płótnie naciągniętym na ramę, chodniku. Mojemu synkowi frajdę sprawiało też rysowanie przez kalkę, bo miał dwa rysunki za jednym zamachem. Niezła frajda Jak wiadomo, człowiek uczy się najwięcej, gdy dobrze się bawi. A kto by nie chciał dorysować wąsów baletnicy z gazety? A na własnym zdjęciu można dorysować koronę. Które dziecko się temu oprze? Możecie też wspólnie rysować: ty głowę kota, dziecko tułów. Ty jedno oko, dziecko drugie. Wyścigi Narysuj tor wyścigowy w kształcie leżącej na boku ósemki. Zadaniem malca będzie jak najszybsze przejechanie autem-kredką trasy. Zacznijcie od środka ósemki....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz