jak narysować zająca
Adobe Stock
Gry i zabawy

Jak narysować zająca – bardzo prosta instrukcja [FOTO]

Jeżeli zastanawiasz się, jak narysować zająca koniecznie obejrzyj naszą instrukcję. Pokazujemy w niej, jak narysować zająca krok po kroku.

Nie wiesz, jak narysować zająca, a twoje dziecko prosi o jego rysunek? Nic dziwnego, to jeden z ulubionych zwierzątek dzieci, dlatego warto wiedzieć, jak się rysuje zająca. Mamy dla was bardzo prosty sposób, w którym pokazujemy jak narysować zająca krok po kroku! Pamiętajcie, że takie wspólne rysowanie z dzieckiem to rozwijanie sprawności rączki dziecka, mnóstwo świetnej zabawy i spędzenie czasu w twórczy sposób!

Jak narysować zająca – krok po kroku

Pokazujemy, jak narysować zająca w czterech krokach. W pierwszych etapach skupiliśmy się na narysowaniu jego tułowia oraz głowy, oraz takich szczegółów jak oczy, pyszczek i łapy. Ostatni etap to kolorowanie rysunku zająca.

Jak narysować zająca  krok 1

Narysuj ołówkiem zarys głowy zająca i jego plecy wraz z tylną łapą. Zacznij od narysowania tułowia, pociągając zaokrągloną linię w dół, następnie narysuj łapkę. Rysując głowę o lekko wydłużonym kształcie, zostaw na jej górnej linii niewielką przerwę – w tym miejscu będą uszy zająca.

jak narysować zająca
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje zająca  krok 2

Teraz dorysuj brzuszek zająca i jego przednie łapki oraz uszy. Rysując brzuszek, pociągnij lekko wygiętą kreskę od głowy zwierzaka w dół, aż do tylnej łapki. Na linii brzuszka zrób przerwę na miejsce dla przednich łapek.

jak narysować zająca
Agnieszka Majchrzak

Jak narysować zająca dla dziecka  krok 3

Dorysuj oczy zająca, nosek i buźkę.

jak narysować zająca
Agnieszka Majchrzak

Jak się rysuje zająca  krok 4

Pokoloruj zająca – nasz jest klasycznym szaraczkiem!


jak narysować zająca
Agnieszka Majchrzak

Rysunek zająca to dobra okazja do rozmowy o świętach wielkanocnych

Pokazaliśmy jak narysować zająca krok po kroku. Mamy nadzieję, ze dzięki naszej instrukcji już wiecie, jak narysować zająca!

Rysowanie zająca to idealna okazja na porozmawianie o tym sympatycznym zwierzaku, który budzi wiele pozytywnych emocji i skojarzeń. Jest symbolem świąt Wielkanocy i zgodnie z tradycją przynosi dzieciom słodkości w wielkanocną niedzielę. Jest zwiastunem nadchodzącej wiosny i symbolizuje płodność oraz szczęście.


Zobacz też:

Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]

jak narysować smoka
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować smoka – łatwa instrukcja, krok po kroku [FOTO]
Pokazujemy jak narysować smoka w zaledwie kilku ruchach. To bardzo łatwy sposób na narysowanie smoka z dzieckiem.

Jeżeli twoje dziecko prosi cię o narysowanie smoka, a ty nie wiesz jak się do tego zabrać, nasza instrukcja bardzo ułatwi ci to zadanie. Pokazujemy w niej jak narysować smoka krok po kroku. To o wiele prostsze, niż myślisz. Wystarczy kilka kresek, aby narysować smoka. Zachęcamy was do rysowania z dziećmi, to wspaniale rozwija ich wyobraźnię i sprawność ich rączek! Jak narysować smoka – krok po kroku Rysowanie smoka proponujemy zacząć od narysowania jego głowy i tułowia. Następnie trzeba dorysować nogi i ręce. Ostatni etap to narysowanie skrzydeł i ogona oraz buzi zwierzęcia. Jak narysować smoka – krok 1 Narysuj głowę (ma kształt gruszkowaty) i tułów smoka. Na czubku głowy zostaw niewielką przerwę – w tym miejscu będzie grzebień smoka.     Jak się rysuje smoka – krok 2 Dorysuj rękę wzdłuż brzuszka i dwie nogi w dolnej części brzucha smoka.   Jak narysować smoka – krok 3 Teraz czas na narysowanie skrzydeł smoka – dorysuj je w górnej części tułowia, mają kształt falisty z jednej strony. Poniżej skrzydeł, wzdłuż tułowia dorysuj grzebień smoka i wywinięty ogon zwężający się na końcu.     Jak się rysuje smoka – krok 4 Dorysuj oczy, nozdrza i buźkę smoka, a także linię na jego brzuchu, oraz grzebień na tylnej części głowy.   Jak narysować smoka – krok 5 Czas na kolorowanie smoka – nasz jest zielony z pomarańczowym brzuszkiem.     Zobacz także: Jak narysować jednorożca – bardzo prosta instrukcja [FOTO] Jak narysować zająca – bardzo prosta instrukcja [FOTO] Jak narysować konia – oto superłatwy sposób [FOTO]      

jak narysować kota
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować kota krok po kroku - instrukcja
Instrukcja, jak narysować kota krok po kroku, dzięki której narysujesz kota bez najmniejszego problemu, nawet jeżeli nie masz talentu do rysowania. Przekonaj się!

Jak narysować kota? To prostsze niż myślisz! Aby opanować tę umiejętność, przygotowałyśmy dla ciebie arcyprostą instrukcję jak narysować kota krok po kroku. To zaledwie kilka ruchów ołówkiem i kot już jest gotowy. Przekonasz się, że nie potrzebujesz żadnych zdolności artystycznych. Jeśli chcesz narysować samą głowę kotka - również znajdziesz podpowiedź poniżej.  Jak łatwo narysować kota: krok po kroku głowę kota Jak się rysuje kota? Nie jest to wcale takie trudne. Gdy dziecko poprosi cię o rysunek kota - możesz skorzystać z naszej instrukcji. Wystarczy krok po kroku odtwarzać to, co widzisz na obrazku. Zacznij od tułowia kotka, a następnie rysuj kolejne drobne elementy, aż powstanie całość - prześliczny zwierzak.  Rysunek kota krok po kroku Nasza instrukcja zaczyna się od narysowania głowy kota i jego tułowia. W następnym etapie pokazujemy jak narysować jego nogi, ogon oraz elementy pyszczka.  Jak narysować głowę kota - krok 1 Narysuj okrągłą głowę kota i jego tułów w kształcie łezki. Na czubku głowy dorysuj uszy zwierzaka.   Jak się rysuje kotka – krok 2 Teraz narysuj łapki kota (niepotrzebne linie zmaż gumką). Nasz kotek jest w pozycji siedzącej, więc nie widać na rysunku jego tylnych nóg. Do tułowia zwierzaka dorysuj ogon.   Jak narysować kota ołówkiem – krok 3 Zostało już tylko wykończenie pyszczka kota – narysuj mu oczy, buźkę i wąsy!   Jak się rysuje kota – krok 4 Kredki do rąk i kolorujemy obrazek . Nasz kotek jest szary, ale może wolicie rudego lub czarno-białego?   Jak narysować głowę kota? Jeśli chcesz narysować jedynie głowę kota - skorzystaj z podpowiedzi na tym obrazku. Zacznij od konturu głowy z uszami, a następnie uzupełnij rysunek oczkami, nosem, wąsami.  Rysowanie...

jak narysować rower
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak narysować rower – najprostszy sposób w 4 krokach [FOTO]
Jak narysować rower? To bardzo prosta instrukcja – dzięki niej narysujesz rower bez najmniejszego problemu.

Jeżeli zastanawiasz się jak narysować rower i wydaje ci się to bardzo trudne, to koniecznie zobacz nasze rysunki. Pokazujemy na nich jak narysować rower krok po kroku. To jest o wiele prostsze, niż myślisz i zajmie ci zaledwie kilka minut. Wystarczy narysować koła, kierownicę, ramę i rower gotowy! Zachęcamy was do wspólnego rysowania z dzieckiem – to bardzo rozwija zdolności manualne rąk dziecka i jest bardzo fajnym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Jak narysować rower – krok po kroku Rysowanie roweru zaczęłyśmy od narysowania dwóch kół i ramy roweru. Kolejnym etapem jest narysowanie pedałów, siodełka i kierownicy. Ostatni krok to narysowanie szprych w kołach roweru. Jak narysować rower – k rok 1 Narysuj dwa koła, a w ich środku po jednym mniejszym.   Jak się rysuje rower – krok 2 Dorysuj ramę roweru, to ta czerwona linia łącząca oba koła, a następnie narysuj małe kółko z przodu tylnego koła – to będzie tarcza na pedały roweru.   Jak narysować rower – krok 3 Do tarczy roweru dorysuj dwie linie w kształcie literki T, które będą pedałami roweru oraz dwie linie, które utworzą ramę z siodełkiem. Z przodu ramy, na jej szczycie dorysuj kierownicę.   Jak się rysuje rower – krok 4 Ostatni krok to dorysowanie w środku kół ich szprych – wystarczy narysować linie promieniście odchodzące od mniejszych  kółek w środku kół roweru. Rysowanie roweru – naucz dziecko także jazdy na rowerze! Prawda, że było to proste? Przy okazji gorąco namawiamy was do jazdy z dzieckiem rowerem od najmłodszych jego lat. To wspaniały sport, dzięki któremu dziecko: ćwiczy poczucie równowagi, kształtuje koordynację ruchową, poprawia kondycję, wzmacnia organizm, rozwija nawyk aktywności ruchowej, ciekawość...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj