


Będą ci potrzebne:
Farbki do malowania buzi: czarna, brązowa, żółta i biała np. Snazaroo Pro Zwierzaki
Gąbka do nakładania farby, plaski oraz cienki pędzel

Malujemy buzię - Żyrafa krok 1
Za pomocą gąbki nałóż żółtą farbę na całą twarz i szyję. Omiń jedynie okolice oczu.

Malujemy buzię - Żyrafa krok 2
Na środkową część twarzy zaczynając od czoła przez nos aż do ust nałóż brązową farbkę. Użyj do tego płaskiego pędzelka.

Malujemy buzię - Żyrafa krok 3
Pomaluj powieki białą farbą. Odczekaj chwilę, aż farba wyschnie, a następnie cienkim pędzelkiem narysuj czarne kreski na powiece i namaluj pokręcone wąsy.

Malujemy buzię - Żyrafa krok 4
Według własnej fantazji namaluj różnej wielkości brązowe łatki. A następnie każdą obrysuj czarną farbą.

Więcej pomysłów jak krok po kroku przeobrazić dziecko w ulubione zwierzątko znajdziesz w książce "Malujemy Świat. Podręcznik do nauki malowania twarzy. Zwierzęta". Dzięki niej nie tylko zainspirujesz się do zabawy z dzieckiem w metamorfozy, ale także wesprzesz Fundację "Malujemy Świat".
Zapraszamy do polubienia ich strony na facebooku
Książkę kupisz TU



Moja córka ma cztery lata. Rok temu nie chciała nawet wziąć kredki do ręki. Teraz jest poprawa, ale Oliwka tylko bazgrze... Prace innych dzieci są piękne. Czy powinnam się martwić? Monika z Konina Być może Pani córeczka jest trochę słabsza manualnie, ale proszę się nie denerwować, powinna to powoli nadgonić. Rysowanie to dla dziecka nie tylko zabawa, ale także ćwiczenie sprawności oraz koordynacji ręka-oko. Skoro Oliwka niechętnie rysuje, proponuję inne zabawy: Malowanie dłońmi na dużych arkuszach papieru. Wystarczy kupić nietoksyczne farbki przeznaczone do malowania rękami i duże arkusze papieru. Przyda się także fartuszek ochronny, który zabezpieczy ubranko przed zabrudzeniem. Czytaj też: Jesienne zabawy – 6 zabaw rozwijających małe rączki Wylepianie obrazków z plasteliny. Taka technika doskonale poprawia zdolności manualne. Lepienie z ciasta. Dzieci lubią pomagać w pracach kuchennych, a przy okazji poprawiają sprawność rączek. Układanie puzzli. Trzeba dobrać je do wieku dziecka, bo zbyt trudne zniechęcą malca do zabawy. Sprawdź też: Wybieramy puzzle dla przedszkolaka Dokańczanie rysunku , który rozpoczęła mama. Wycinanki-naklejanki. Można skorzystać z wydzieranek z gazet lub kolorowego papieru. Proszę pamiętać, że należy chwalić dziecko, nawet za niezbyt udane dzieła, by mogło doświadczyć sukcesu i budować swoje poczucie wartości. Czytaj też: Dziwne rysunki dzieci – czy powinny niepokoić?