Dziecko

wierszyki na dobranoc
sen
dziecko
sen dziecka

Wierszyki na dobranoc (dla dziecka, dla niej, dla niego): krótkie, długie, śmieszne, piękne

Mamy dla was różnorodne wierszyki na dobranoc. Nadają się zarówno do umilenia dziecku momentu zasypiania, jak i do wysłania SMS-em bliskiej sercu osobie. W zestawie wierszyki śmieszne, intrygujące i takie, które pozwalają się rozmarzyć przed snem.
Joanna Biegaj
Wierszyki na Walentynki dla dzieci
dziecko
Walentynki z dzieckiem

Wierszyki na walentynki dla dzieci: śmieszne, krótkie i wesołe rymowanki (+ wiersze znanych poetów)

Wierszyki na walentynki dla dzieci to rymowanki, które mogą posłużyć jako życzenia walentynkowe od rodziców lub jako życzenia do laurek dla przyjaciół dzieci z przedszkola lub szkoły. Takie wpisy na walentynki to także świetna zabawa, która da maluchom dużo frajdy.
Milena Oszczepalińska
dzień jabłka
dziecko
owoce
owoce dla dzieci

Dzień Jabłka: co to za święto, kiedy wypada, jak obchodzić jabłkowe święto?

Dzień Jabłka to święto, którego doczekało się jedno z najbardziej popularnych owoców. W tym dniu celebruje się wszystko, co dotyczy jabłek i sadów. Sprawdź, kiedy przypada Światowy Dzień Jabłka i jak jest obchodzony.
Joanna Biegaj
zwolnienie z w-f
dziecko
szkoła
sport

Zwolnienie z WF: powody, jak napisać zwolnienie z lekcji WF. Czy obowiązują nowe zasady?

Zwolnienie z WF daje uczniowi możliwość nieuczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego bez konsekwencji w postaci minusów lub złej oceny. Wyjaśniamy, czy w roku szkolnym 2023/2024 weszły nowe zasady zwolnień z WF. Sprawdź, jakie powody mogą być uzasadnieniem zwolnienia z WF.
Joanna Biegaj
kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty
dziecko
szkoła
egzamin

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023: jak poszło ósmoklasistom na egzaminach

Wyniki egzaminu ósmoklasisty są bardzo ważne – to od nich zależy, czy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. CKE właśnie opublikowała wyniki egzaminów, do których uczniowie ósmych klas podeszli w maju 2023 roku. Wyjaśniamy, gdzie sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty.
Joanna Biegaj
wyprawka do 5 klasy
dziecko
uczeń
wyprawka szkolna

Wyprawka do 5 klasy szkoły podstawowej [LISTA]

Wyprawka do 5 klasy szkoły podstawowej jest podobna do tej, którą rodzice kupowali dziecku rok wcześniej. Zmienia się jednak liczba zeszytów, ponieważ w 5 klasie dochodzi jeden nowy przedmiot – geografia. Przedstawiamy listę rzeczy do 5 klasy, w które należy wyposażyć ucznia.
Joanna Biegaj
wyprawka do 4 klasy
dziecko
uczeń
wyprawka szkolna

Wyprawka do 4 klasy szkoły podstawowej: lista

Wyprawka do 4 klasy szkoły podstawowej to spore wyzwanie. Dziecko będzie miało nowe przedmioty i cięższy tornister. Sprawdź, co znajduje się na liście rzeczy potrzebnych czwartoklasiście.
Magdalena Drab
parki rozrywki dla dzieci
dziecko
atrakcje dla dzieci

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce: 15 miejsc, które trzeba odwiedzić

Parki rozrywki dla dzieci to obowiązkowy punkt na mapie wakacyjnych atrakcji. Zapewniają niezapomniane wrażenia zarówno maluchom, jak i dorosłym. Karuzele, wodne zjeżdżalnie, rollercoastery – to wszystko jest w naszym kraju na wyciągnięcie ręki! Przedstawiamy najlepsze parki rozrywki dla dzieci w Polsce.
Joanna Biegaj
jajka wielkanocne kolorowanki
dziecko
wielkanoc
kolorowanka

Jajka wielkanocne – kolorowanki [7 OBRAZKÓW]

Jajka wielkanocne: kolorowanki do druku w 7 wersjach – każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Możesz wydrukować też wszystkie kolorowanki, wtedy dziecko będzie miało dużo świetnej zabawy, a ty – czas na przygotowanie świąt. Później możecie zebrać wszystkie obrazki i urządzić wspaniałą domową wystawę w Wielkanoc.
Joanna Biegaj
wierszyki i przysłowia na tłusty czwartek
karnawał
tłusty czwartek
dziecko

Wierszyki, życzenia i przysłowia na tłusty czwartek: krótkie, śmieszne i oryginalne

Wierszyki i przysłowia na tłusty czwartek muszą być o pączkach i o tym, że kto ich nie zje tego dnia, ten nie będzie miał wiele szczęścia w tym roku. Poznaj wierszyki, przysłowia i życzenia na tłusty czwartek – w sam raz do wysłania SMS-em lub wklejenia na Facebook!
Tatiana Audycka-Szatrawska
walentynki ciekawostki
dziecko
walentynki
Walentynki z dzieckiem

Historia walentynek – ciekawostki o święcie zakochanych, tradycje i zwyczaje 

Czy na pewno wiesz, skąd wzięły się walentynki? Historia powstania i aktualne zwyczaje związane z tym świętem potrafią zaskoczyć. Każdy wie, że 14 lutego jest święto zakochanych, nie wszyscy potrafią jednak wyjaśnić, dlaczego właściwie się je obchodzi. Przedstawiamy genezę i garść ciekawostek na temat świętowania walentynek w różnych zakątkach świata i w Polsce.
Joanna Biegaj
dowód osobisty dla dziecka
rodzice
dziecko
dziecko mama

Dowód osobisty dla dziecka 2023: koszt, wniosek, ile trwa wyrobienie

Dowód osobisty dla dziecka jest potrzebny, gdy chcesz podróżować po krajach Unii Europejskiej z dzieckiem, które nie ma paszportu. Formalności związane z wyrabianiem dowodu dla dziecka trwają krócej niż w przypadku paszportu, ale i tak dowodu nie otrzymuje się od ręki. Przed czekającym nas wyjazdem warto odpowiednio szybko pomyśleć o złożeniu wniosku o dowód dla dziecka. Wyjaśniamy, co będzie potrzebne i jak wypełnić wniosek.
Monika Karbarczyk
rymowanki
dziecko
zabawa i nauka
wierszyki

Rymowanki dla dzieci: krótkie, śmieszne, wierszyki-rymowanki [21 rymowanek]

Rymowanki dla dzieci to zazwyczaj krótkie wierszyki lub wyliczanki. Dziecko może się ich szybko nauczyć, łatwo zapadają w pamięć. Rymowanki są zabawne i urocze, a przede wszystkim są świetnym sposobem na połączenie nauki z zabawą.
Joanna Biegaj
dziecko
buty
zima z dzieckiem

Jak wybrać zimowe buty dla dziecka? Porady i propozycje butów marki BARTEK

Jakie buty na zimę dla malucha będą najlepsze? Czym kierować się przy ich wyborze i na co konkretnie zwrócić uwagę? Podpowiadamy! Od teraz zakup zimowych butów dla dziecka będzie przyjemnością!
Współpraca reklamowa
życzenia urodzinowe dla kolegi
dziecko
chłopiec
życzenia

Życzenia urodzinowe dla kolegi: krótkie, mądre, śmieszne, od serca i inteligentne

Życzenia urodzinowe dla kolegi to ważna sprawa, pokazują, że pamiętasz o nim w tym wyjątkowym dniu. Możesz wysłać je SMS-em, złożyć osobiście lub za pośrednictwem Facebooka. Podpowiadamy, jak napisać życzenia urodzinowe dla kolegi.
Joanna Biegaj
płatki śniegu do druku
dziecko
zabawa z dzieckiem
zabawa w domu

Płatki śniegu do druku: szablony do wycięcia lub kolorowania

Szablony płatków śniegu do druku pomogą w przygotowaniu zimowej dekoracji mieszkania, sali w przedszkolu lub klasy. Wystarczy wydrukować płatki śniegu, wyciąć, a następnie przywiesić w różnych miejscach. Od razu poczujecie zimowy klimat!
Joanna Biegaj
sennik dziecko
dziecko
sen

Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci

Dziecko bardzo często pojawia się w snach. I to wcale nie dotyczy tylko kobiet ciężarnych lub matek. Sennik podaje wiele znaczeń symbolu, jakim jest obecność dziecka w marzeniach sennych. W zależności od kontekstu interpretacje te mogą bardzo się różnić.
Joanna Biegaj
andrzejki w przedszkolu
dziecko
andrzejki dla dzieci
Andrzejki

Andrzejki w przedszkolu: pomysły na ciekawe spędzenie tego dnia

Andrzejki są świetną okazją do zabawy, również dla najmłodszych. Ten dzień można celebrować nie tylko w domu, ale również w przedszkolu. Chcecie wiedzieć, jak się obchodzi andrzejki w przedszkolu? Mamy dużo propozycji na ciekawe spędzenie tego dnia!
Joanna Biegaj
zdalne nauczanie
dziecko
szkoła
edukacja

Zdalne nauczanie 2023 – czy wrócą lekcje zdalne (aktualne informacje)

Lekcje zdalne jeszcze w tym roku? Niestety nauka zdalna nie odeszła w niepamięć i stale pojawiają się sygnały, że może ponownie zawitać do szkół. Problemem dla polskiej edukacji nie jest w obecnej chwili koronawirus, tylko ryzyko zbyt niskiej temperatury w szkołach. Na ile realny jest powrót do lekcji online w roku szkolnym 2022/2023? Kiedy miałby nastąpić?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
jednorazowe upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
przedszkole
przedszkolak
dziecko

Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola [WZÓR]

Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola pozwala opiekunom przedszkolaka wypuścić go z placówki pod opieką innej osoby niż mama lub tata. Sprawdź, jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola. Możesz też skorzystać z naszego gotowego wzoru takiego pisma.
Joanna Biegaj
kotylion z serduszek
dziecko
dzień niepodległości

Jak zrobić kotylion z serduszek? Instrukcja krok po kroku

Kotylion to tradycyjna ozdoba na Święto Niepodległości. Nazywany jest również kokardą narodową. Można kupić go w sklepie lub stworzyć samodzielne w domu. Podpowiadamy, jak zrobić kotylion z serduszek. Jego wykonanie jest bardzo łatwe, a wygląda naprawdę efektownie!
Joanna Biegaj
podziękowania za życzenia urodzinowe
dziecko
urodziny
urodziny dziecka

Podziękowania za życzenia urodzinowe – gotowe wzory [plus wierszyki i cytaty]

Podziękowania za życzenia urodzinowe to nie tylko miła tradycja, ale przejaw dobrego wychowania. Dziękując za życzenia, pokazujemy, że naprawdę doceniamy to, iż ktoś pamiętał o naszych urodzinach. Przedstawiamy oryginalne, fajne i zabawne podziękowania urodzinowe. Oto gotowe teksty, z których możesz skorzystać, gdy chcesz odwdzięczyć się za miłe słowa.
Joanna Biegaj
Harry Potter części
książka
dziecko

Harry Potter: wszystkie części książek i filmów – kolejność

Części sagi Harry'ego Pottera od lat wywołują rumieńce na policzkach czytelników i widzów. Harry Potter to seria siedmiu książek fantasy napisanych przez J. K. Rowling. Pierwsza część ukazała się w 1997 roku, a ostatnia w 2007 roku. Na podstawie książek powstały filmy. Zarówno książkowy, jak i filmowy Harry Potter stał się już ikoną, a dzieci na całym świecie za nim przepadają. Sprawdź, jakie są części przygód Harry'ego Pottera i w jakiej kolejności je czytać (i oglądać).
Ewa Janczak-Cwil
Edukacja domowa
dziecko
szkoła
edukacja dziecka

Edukacja domowa: koszt, procedury, jak zacząć nauczanie domowe? [aktualne informacje Lex Czarnek 2.0]

Edukacja domowa, czyli nauczanie domowe lub homeschooling, polega na uczeniu dziecka poza placówką edukacyjną, przez rodziców lub korepetytorów. Aby uzyskać zgodę na nauczanie domowe dziecka, należy złożyć wniosek do szkoły wraz z wymaganymi dokumentami​. Sprawdź, jak zacząć edukację domową dziecka, ile to kosztuje i jakie dokumenty trzeba przygotować.
Milena Oszczepalińska
jakie stroje na andrzejki dla dzieci
dziecko
przebranie dla dziecka
Andrzejki

Jakie stroje na andrzejki dla dzieci: 7 propozycji magicznych kostiumów

Andrzejki to wieczór, który kojarzy się z laniem wosku przez dziurkę od klucza i innymi wróżbami. Jest to też świetna okazja do zabawy oraz przebierania się w ciekawe kostiumy. Podpowiadamy, jakie stroje na andrzejki dla dzieci będą najlepsze.
Joanna Biegaj
czy rodzic ma prawo zabrać dziecku telefon
dziecko
telefon komórkowy

Czy rodzic ma prawo zabrać dziecku telefon?

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy mają prawo zabrać dziecku telefon. Albo komputer. Zwykle dzieje się tak wtedy, gdy sposób, w jaki dziecko z nich korzysta, budzi obawy o stan zdrowia (fizycznego i psychicznego) córki lub syna. Sprawdź, czy w świetle prawa rodzic może zabrać dziecku telefon.
Ewa Janczak-Cwil
Pierwsze kredki: jakie będą najlepsze dla dziecka?
dziecko
kredki dla dzieci

Pierwsze kredki: jakie będą najlepsze dla dziecka? [7 propozycji]

Pierwsze kredki dla najmłodszych powinny być bezpieczne i wygodne w użyciu. Tylko jakie kredki są odpowiednie dla małego dziecka? Wybór jest naprawdę duży! Polecamy m.in. kredki-kamyki i trójkątne kredki, które uczą prawidłowego chwytu kredki.
Milena Oszczepalińska
praca zdalna dla rodziców dzieci do lat 4 2022
praca
dziecko
praca w domu

Praca zdalna dla rodziców dzieci do lat 4 (a nawet 8) i kobiet w ciąży w 2022 roku

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Kodeksu pracy. Dzięki temu uporządkowane zostaną między innymi przepisy dotyczące pracy zdalnej, która zagości w firmach już na stałe. To duże udogodnienie dla rodziców dzieci do 8. roku życia (wcześniej zapowiadano zmiany tylko dla rodziców dzieci do lat 4), a także dla kobiet w ciąży.
Joanna Biegaj
jak napisać zaproszenie
dziecko
urodziny

Jak napisać zaproszenie: przykład i wzór zaproszenia

Zaproszenie jest miłym gestem, informującym o wydarzeniu, podczas którego oczekuje się przybycia danej osoby. Wyjaśniamy, jak napisać zaproszenie na urodziny, spotkanie lub inne wydarzenie.
Joanna Biegaj
szablon misia do druku
dziecko

Szablon misia – do druku [gotowe wzory]

Szablon misia ułatwi najmłodszym tworzenie prac plastycznych, których tematem jest ten uroczy pluszak. Oto trzy szablony misia gotowe do druku. Wydrukuj je, a potem wytnij lub pokoloruj i twórz efektowne misiowe dzieła z papieru.
Joanna Biegaj