Gry i zabawy

Jak ćwiczyć z dzieckiem judo? – zobacz film

Nie wiesz, czy zapisać dziecko na judo? Zrób z dzieckiem w domu kilka ćwiczeń proponowanych przez trenera, a przekonasz się, czy ta dyscyplina sportu podoba się twojemu kilkulatkowi.

Dzięki treningom judo dziecko wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację, szybkość, gibkość. Jest wysportowane i uśmiechnięte (ruch doskonale podnosi poziom endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia). Zanim zapiszesz dziecko na treningi, możesz poćwiczyć z nim w domu. Oto trzy ćwiczenia przygotowane przez trenera judo Legii specjalnie dla was.

Ćwiczenie 1

Usiądź na podłodze z wyprostowanymi nogami. Na przemian złączaj i rozsuwaj swoje nogi. Gdy nogi masz złączone, dziecko przeskakuje nad nimi na zewnątrz, kiedy nogi rozsuwasz, dziecko wskakuje pomiędzy nie. 
Ćwiczenie wzmacnia mięśnie nóg, brzucha i grzbietu, uczy utrzymywania równowagi i poprawia skoczność dziecka, która kształtuje się właśnie w najmłodszym wieku.

Ćwiczenie 2

Poproś dziecko, by uklękło i podparło się rękami. Podnieś dziecko za nogi (obejmując rękami jego kostki) i poproś, by zaczęło iść do przodu na rękach (dziecko ma wykonać tzw. taczki).
Ćwiczenie wzmacnia górną partię mięśni (ręce, barki, klatkę piersiową oraz plecy).

Ćwiczenie 3

Połóż się na brzuchu i poproś dziecko, by przeskoczyło nad tobą. Gdy wykona polecenie, podnieś się na rękach i nogach, tworząc tunel, i poproś dziecko, by przeczołgało się pod tobą. 
Ćwiczenie wzmacnia mięśnie nóg, brzucha i grzbietu. Zmienność ćwiczeń sprawia, że poprawia się koordynacja dziecka i jego orientacja w przestrzeni.   

Zobacz także: film z treningu judo
 

tenis dla dziecka, sport dla dziecka
Fotolia
Gry i zabawy
Czy twoje dziecko powinno trenować tenis? – zobacz film
Myślisz o tym, by zapisać swoje dziecko na zajęcia sportowe? Świetna decyzja, bo dzieci w dzisiejszych czasach mają zbyt mało ruchu. Tylko, jaką dyscyplinę wybrać? Zobacz film, jak trenują dzieci w tenisowej szkółce Legii. Kto wie, może właśnie ten rodzaj sportu spodoba się twojemu dziecku.

Myślisz, że twój kilkulatek jest jeszcze za mały, by trenować tenis? Błąd! Przygodę z tenisem może rozpocząć już trzylatek (zapisy tak małych dzieci prowadzi np. Legia Tennis Schools ). Trening jest dostosowany do małych dzieci Dzieci grają na mniejszym korcie , z niższymi siatkami. Odpowiednio jest także dobrany sprzęt dla takich maluchów: kilkulatki mają mniejsze rakietki i piłki tenisowe , które odbijają się niżej i wolniej. Dzięki temu nauka tenisa jest dla dziecka przyjemna i zachęca je do podejmowania dalszych prób. Trening tenisa to wszechstronny rozwój Dzieci nie tylko trenują uderzenia, ale także wykonują szereg ćwiczeń, które przyczyniają się do ogólnego ich rozwoju. Poza tym dzięki regularnym treningom dziecko staje się bardziej zdyscyplinowane i łatwiej później radzi sobie z obowiązkami w szkole. Zobacz też: 6 rodzajów zajęć sportowych – wybierz najlepsze dla swojego dziecka Tenis to sport dla ruchliwych dzieci Bo wymaga ogromnych pokładów energii. Za piłką trzeba się nabiegać, już po godzinie treningu dzieci są mokre! Pamiętaj też, żeby treningi traktować jaką fajny rodzaj ruchu, a nie początek zawodniczej kariery dziecka. Bo jak widać na naszym filmie dzieci niekoniecznie marzą, by zostać wielkimi tenisistami :)   Liczy się ruch  Jeśli chcesz zapisać dziecko na treningi tenisa, wykonaj z nim kilka ćwiczeń, dzięki którym zorientujesz się, czy dziecko w ogóle ma ochotę na taki rodzaj aktywności. Jak wykonać takie ćwiczenia, zobacz na specjalnie przygotowanym filmie: 5 ćwiczeń tenisowych dla dziecka

judo dla dzieci
Adobe Stock
Wychowanie
Judo dla dzieci – sport, który kształtuje ciało i umysł
Judo dla dzieci to przede wszystkim szkoła charakteru i harmonijny rozwój ciała. Zajęcia nie są nudne i wszechstronnie rozwijają sprawność fizyczną. Mogą też być świetnym sposobem na profilaktykę wad postawy.

Judo to doskonały sport dla dziecka w każdym wieku. Treningi wzmacniają jego mięśnie, poprawiają koordynację ruchową i gibkość, a przede wszystkim zapewniają dziecku ruch, którego w dzisiejszych czasach maluchom często brakuje. Judo dla dzieci to też okazja do spotkań z przyjaciółmi i nawiązywania przyjaźni na długie lata. Spis treści: Zalety judo dla dzieci Kiedy zapisać dziecko na judo Stopnie judo i kolory pasów Zalety judo dla dzieci Judo to doskonała dyscyplina sportu dla dzieci ruchliwych, pełnych energii, bo mata daje im możliwość wyszaleć się i zmęczyć. Treningi wzmacniają wiele mięśni (przede wszystkim nóg, brzucha, klatki piersiowej i grzbietu), wpływają pozytywnie na ogólny rozwój , uczą utrzymania równowagi, koordynacji, poprawiają gibkość. Są więc świetnym rodzajem gimnastyki , ale przede wszystkim kapitalną zabawą ruchową . Ale to nie wszystko. Judo uczy dzieci konsekwencji w działaniu, wytrwałości i szacunku dla innych ludzi. Kiedy zapisać dziecko na judo Na judo możesz zapisać już kilkulatka. Dziecko nie musi wykazywać jakichś szczególnych zdolności w kierunku judo, po prostu wystarczy zaprowadzić dziecko na pierwsze zajęcia i przekonać się, czy podoba mu się taka forma aktywności. Jeśli myślisz o profesjonalnym szkoleniu judo dla swojego dziecka, musisz pamiętać, że jest ono długotrwałe (rozpoczyna się od ćwiczeń ogólnorozwojowych) i dopiero w jego trakcie okazuje się, czy dziecko ma predyspozycje w kierunku tego sportu.  Stopnie judo i kolory pasów Stopień zaawansowania w judo oznacza się kolorem pasa. Są dwa rodzaje stopni : kyū i dan. Zdobycie kolejnego stopnia związane jest egzaminem, który weryfikuje opanowanie technik wymaganych na dany stopień. Przy nadawaniu stopni powyżej 3  kyū pod uwagę bierze się tez wyniki sportowe, z kolei stopnie 7 dan i wyższe – są stopniami honorowymi...

narty, dziecko, sport, zima, stok, rodzina, instruktor
© Gorilla - Fotolia.com
Czas wolny
Narty z dzieckiem - 6 rzeczy, o których musisz pamiętać, by było bezpiecznie
Twój maluch uwielbia bawić się w śniegu, ale ty obawiasz się zabrać go na prawdziwą narciarską wyprawę? Sprawdź, o czym musisz pamiętać, żeby wyjazd był bezpieczny.
Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz