kolorowanki twarze
AdobeStock/Maksim Kostenko
Gry i zabawy

Kolorowanki – twarze: do rozpoznawania emocji i robienia makijażu

Kolorowanki-twarze to zbiór rysunków dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Ukazują emocje, więc będą świetną ilustracją do zajęć w placówce lub rozmowy z kilkulatkiem w domu. Starsze dzieci dzięki kolorowankom z twarzami mogą próbować samodzielnego ozdabiania czy nawet robienia makijażu.

Za pomocą prostej kolorowanki z twarzą można porozmawiać z dzieckiem na wiele ważnych tematów. Takie kolorowanki są odpowiednie nie tylko do nauki wyrażania emocji, ale także do rozmowy na temat różnych kolorów skóry. Razem z dzieckiem poszukaj kredek, które im odpowiadają.

Spis treści:

  1. Kolorowanki z twarzami dzieci do rozpoznawania emocji
  2. Smutna i wesoła twarz klauna do kolorowania
  3. Kolorowanki – twarze do makijażu
  4. Twarze kobiet do druku

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Kolorowanki z twarzami dzieci do rozpoznawania emocji

Zestaw obejmuje sześć kolorowanek z twarzami dziewczynek i chłopców. Na ich podstawie porozmawiaj z dzieckiem o tym, w jaki sposób wyrażamy emocje i czy wszyscy odczytujemy je tak samo. Zwróć uwagę na układ oczu i ust oraz wykonywane gesty. Rysunki do wyboru to:

  • roześmiana twarz chłopca,
  • zdziwiona twarz dziewczynki,
  • chłopiec z przebiegłym wyrazem twarzy,
  • twarz zmęczonej dziewczynki,
  • przestraszona twarz chłopca,
  • zrozpaczona twarz dziewczynki.

Kliknij w wybrane obrazki, aby wydrukować twarze do kolorowania.

Twarz radosnego chłopca
Adobe Stock/Kateryna

Twarz zdziwionej dziewczynki
Adobe Stock/Kateryna

przebiegły wyraz twarzy chłopca
Adobe Stock/Kateryna

zmęczona twarz dziewczynki
Adobe Stock/Kateryna

Twarz przestraszonego chłopca
Adobe Stock/Kateryna

Zrozpaczona twarz dziewczynki
Adobe Stock/Kateryna

Smutna i wesoła twarz klauna do kolorowania

Twarz klauna w bardzo wyraźny, wręcz przerysowany sposób ukazuje emocje. Smutny klaun ma usta wygięte w podkówkę, ciężkie, opadnięte powieki i łzy na policzkach. Na twarzy wesołego klauna widnieje szeroki uśmiech, oczy są duże i radosne, a brwi – uniesione do góry. Rysunek z klaunem jest odpowiedni dla 6-latka, więc z kolorowaniem go nie będzie problemu. Ale czy dziecko potrafi zrobić tak wyrazistą minę jak on?

Kliknij w rysunek, aby wydrukować kolorowankę lub zapisać ją na dysku w oryginalnym rozmiarze.

Twarz smutnego klauna
Adobe Stock/khesa

Uśmiechnięta twarz klauna
Adobe Stock/Yael Weiss

Kolorowanki – twarze do makijażu

Na kolorowance z twarzą można eksperymentować z różnymi kolorami szminki bądź cieniami do powiek. Proste rysunki pozwalają na domalowanie także innych ozdób na twarzy – rysunków, kropek lub kresek.

Wybierz twarz do ozdoby i kliknij w obrazek, aby otrzymać wersję w formacie PDF do wydrukowania w domu lub zapisania na dysku.

Twarz kobiety z grzywką do makijażu
Adobe Stock/Kostrikina

Twarz kobiety w długich włosach do makijażu
Adobe Stock/kat

portret dziewczyny do makijażu
Adobe Stock/OneLineStock.com

Twarze kobiet do druku

Trudniejsze twarze do kolorowania są pełne szczegółów, których kolorowanie wymaga skupienia. Zajmuje to więcej czasu i w rezultacie daje więcej satysfakcji. Każde pasmo włosów można pokolorować osobno, uzyskując piękny efekt końcowy. Takie kolorowanki są przeznaczone dla starszych dzieci i doskonale odprężają po całym dniu w szkole.

Aby wydrukować obrazek, kliknij w wybraną kolorowankę.

Twarz dziewczyny do kolorowania
Adobe Stock/ImHope

Twarz dziewczyny w wianku z kwiatów
Adobe Stock/alka5051

Dziewczyna z włosami z liści
Adobe Stock/TanyaArt

Zobacz także:

Małpy i inne zwierzęta - zajęcia plastyczne
Adobe Stock/famveldman
Gry i zabawy
Małpy – kolorowanka dla przedszkolaków do nauki i zabawy
Małpy – kolorowanka do wydruku przyda się rodzicom i nauczycielom w przedszkolu jako pomoc w zajęciach o zwierzętach, ale nie tylko. Urocze i ruchliwe małpki zachęcą malucha do gimnastyki oraz ćwiczenia aparatu mowy. Wzorując się na nich, dziecko może robić śmieszne figle, które pozytywnie wpłyną na jego rozwój ruchowy i intelektualny.

Jeśli chcesz zająć przedszkolaka ciekawą i rozwojową zabawą, sięgnij po kolorowanki z małpami. Kolorowanka do wydruku sprawdzi się nie tylko podczas zorganizowanych zajęć w placówce. Możesz wykorzystać ją także w domu. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów i przykładowe rysunki do pobrania lub wydrukowania od razu. Spis treści: Skoczne małpki do kolorowania Małpa – kolorowanka i małpie miny Poznaj zwierzęta i znajdź małpy – kolorowanka na spostrzegawczość Przygody małpki - kolorowanka dla 5-latka Co robi małpka? Kolorowanka dla starszego przedszkolaka Skoczne małpki do kolorowania Małpy to zwierzęta uwielbiane przez dzieci. Są zwinne, ruchliwe, skoczne i bywają naprawdę zabawne. Na poniższych kolorowankach do druku zobaczysz dwie zwisające małpki. W jaki sposób trzymają się one gałęzi? Czy potrafisz zrobić tak samo? Czy wiesz, że zwisanie luźno na drążku świetnie wpływa na kręgosłup? Poszukaj placu zabaw z drążkiem i zachęć malucha do zwisania oraz podciągania się na nim. Aby wydrukować kolorowankę z małpką, kliknij w wybrany rysunek. Małpa – kolorowanka i małpie miny Kiedy można powiedzieć, że ktoś robi „małpie miny” i czy w ogóle można tak powiedzieć? „Małpie miny” to takie, które są śmieszne i dziwne. Czy prawdziwe małpy takie robią? Warto zabrać dziecko do ogrodu zoologicznego na obserwowanie zwierząt. Tymczasem w domu można poćwiczyć miny przed lustrem albo pobawić się w naśladowanie. Usiądźcie z dzieckiem naprzeciwko siebie i spróbujcie naprzemiennie naśladować swoje miny. To nie tylko pełna śmiechu zabawa, ale także solidna gimnastyka aparatu mowy. Kliknij w wybrany rysunek i wydrukuj radosne małpy do kolorowania. Poznaj zwierzęta i znajdź małpy – kolorowanka na spostrzegawczość...

Dzieci i postacie z bajek
Adobe Stock/New Africa
Gry i zabawy
Kolorowanki do wydruku – postacie z bajek
Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” są uwielbiane przez przedszkolaków. Jeśli dziecko zna bajkę, chętnie sięgnie po rysunek z jej głównym bohaterem. Poniżej znajdziesz kolorowanki z motywami z różnych bajek i baśni – nowszych i tych, które przeszły już do klasyki.

Rodzicielstwo to czas powrotu do wspomnień z własnego dzieciństwa i opowieści, które lubiliśmy. Kolorowanki do wydruku „Postacie z bajek” w mig przywołują te wspomnienia. Jeśli pamiętasz, o czym były bajki, możesz opowiedzieć je dziecku swoimi słowami. Na pewno chętnie posłucha twojej interpretacji. Spis treści: Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu” Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek” Postać z bajki do kolorowania – Calineczka Postacie z bajek do druku – Mały Książę Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Trzy małe świnki” Postacie z bajek – kolorowanki do wydruku: „Alicja w Krainie Czarów” Kolorowanka z postaciami z bajek –„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” Kolorowanka z bajki „Jaś i Małgosia” Postacie z bajek do druku – Elsa z „Krainy Lodu” „Kraina Lodu” opowiada o dwóch siostrach, których rodzice zginęli w wypadku na morzu. Jedna z nich ma magiczną moc, co początkowo uważa za wadę. To, czego dotknie, zamienia w lód i z tego powodu  księżniczka opuszcza rodzinne królestwo. Jednak jej siostra, Anna, postanawia ją odnaleźć. Jeśli chcesz wydrukować kolorowankę z Elsą, kliknij w obrazek, a otrzymasz wersję gotową do druku. Kolorowanki do wydruku z postaciami z bajki „Czerwony Kapturek” Być może uważasz, że to przestarzała bajka, ale zobacz, jak wiele wersji „Czerwonego Kapturka” powstało. Nie bez powodu – to historia uniwersalna, na której wzorowane są późniejsze bajki. Dziewczynka idzie przez las, aby odwiedzić chorą babcię. W lesie spotyka wilka, który proponuje jej zrywanie kwiatków, a w tym czasie sam udaje się do chatki babci. Zjada babcię, przebiera się za nią i...

Trudna kolorowanka
Adobe Stock/nixki
Czas wolny
Trudne kolorowanki dla dorosłych i starszych dzieci – 12 obrazków do druku
Trudne kolorowanki ćwiczą uważność, cierpliwość i skupienie na szczegółach. Jeśli twoje dziecko lubi kolorować, warto podsuwać mu coraz większe wyzwania, aby rozwijało swoje umiejętności. Nie oczekuj tego od 3-latka i sięgnij po taki obrazek dopiero wtedy, gdy twoje dziecko będzie na to gotowe. Możesz spróbować od ok. 6. roku życia.

W zestawie znajdziesz trudne kolorowanki dla dziewczyn i chłopców, a także mandale, które być może spodobają się również tobie. Do kolorowania przygotuj zaostrzony zestaw kredek ołówkowych – świecowymi lub pastelami dziecko nie będzie w stanie dokładnie pokolorować małych elementów. Zadbaj o miejsce pracy rysownika, czyli odpowiednią przestrzeń na biurku lub stole i wygodne krzesło, które pomoże zachować prawidłową postawę siedzącą. Spis treści: Trudne kolorowanki dla dziewczyn Trudne kolorowanki dla chłopców Mandale do kolorowania dla dorosłych i starszych dzieci Kolorowanki dla zaawansowanych – mandale ze zwierzętami Trudne kolorowanki dla dziewczyn Kolorowanki z motywami roślinnymi lub obrazki-witraże, w których duże obszary podzielone są na mniejsze, dają ogromne możliwości łączenia kolorów, więc dziecko nie będzie się nudzić. Dla starszej dziewczynki wybierz bardziej rozbudowaną kolorowankę. Wystarczy, że klikniesz w obrazek, aby pobrać trudną kolorowankę do druku. Trudne kolorowanki dla chłopców Podążaj za zainteresowaniami chłopca, wybierając kolorowankę z miastem, podwodnym światem lub zwierzętami. Zadbaj o duży zestaw kredek, żeby rośliny w parku jurajskim mogły mienić się różnymi odcieniami zielonego koloru. Zachęć chłopca do zamalowania całego obrazka. Wybierz trudną kolorowankę do druku. Mandale do kolorowania dla dorosłych i starszych dzieci Mandala to koncepcja artystyczna, która wywodzi się z tradycji buddyzmu. Obrazek na planie koła, z wpisanymi w nie figurami geometrycznymi lub innymi wzorami, dla osób praktykujących służy do medytacji. Koło symbolizuje wszechświat, a to, co się w nim znajduje, dotyczy prywatności – stanu ducha i umysłu osoby, która stworzyła mandale. Mandale w formie trudnej kolorowanki...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz