ciastolina, play-doh
© womue - Fotolia.com
Gry i zabawy

Play-Doh – nieskończenie wiele możliwości

Dobra zabawa z Play-Doh nigdy się nie kończy. Sprawdź, jak wiele inspiracji znajdziesz na akademia-playdoh.pl! Zapraszamy również przedszkola i rodziców do wzięcia udziału w Akademii Wyobraźni!
Ciastolina Play-Doh to niezwykły produkt. Łatwo się modeluje, dzięki czemu nawet dwuletnie maluchy mogą ulepić z niej, co tylko zapragną. Co ważne, masa jest bezpieczna i nawet po połknięciu nie zagraża zdrowiu dziecka. Zawiera wyłącznie naturalne, nietoksyczne składniki, ładnie pachnie, a bajeczne kolory zachęcają, aby coś z niej wyczarować. Zabawy z ciastoliną Play-Doh rozwijają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Wspaniałe zestawy inspirują i zachęcają do eksperymentowania z kształtami i barwami. Wystarczy użyć wyobraźni lub skorzystać z gotowca.

Baw się z Play-Doh

Nie wiesz, jak zachęcić dziecko do zabawy, co z nim ulepić? Na stronie Akademii Play-Doh znajdziesz wiele nietuzinkowych pomysłów na wykorzystanie ciastoliny. Dowiesz się, jak w prosty sposób ulepić koparkę lub jak przygotować smakowicie wyglądający tort. Czeka was mnóstwo zabawy i to nie tylko w domu...

Zobacz, jak mała Emilka robi z ciastoliny Króliczka:


Zobacz więcej pomysłów na zabawę z Play-doh

Interaktywna ciastolina

Wspaniałą zabawę z ciastoliną Play-Doh możesz teraz przenieść do wirtualnego świata, dzięki aplikacji Ciufcia.pl. Bohaterowie Play-Doh oprowadzą twoje dziecko po fascynującym świecie kolorów i kształtów. Ciekawe gry i zabawy pomogą rozwijać twórcze myślenie i zapewnią mnóstwo radości. Teraz twój maluch może bawić się z Play-Doh nawet wtedy, gdy nie macie przy sobie ciastoliny, np. w podróży. Wystarczy komputer, a magiczny świat wyobraźni znów stanie przed dzieckiem otworem. Twój mały artysta będzie miał też okazję wziąć udział w konkursie plastycznym.

Nauka przez zabawę z Play-Doh

Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny, który ma na celu rozwijać pomysłowość i kreatywność dzieci już od najmłodszych lat. Każde przedszkole, które wyrazi chęć udziału w programie, otrzyma bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych. Dzięki nim nauczyciele wychowania przedszkolnego będą mogli poprowadzić warsztaty rozwijające zdolności plastyczne maluchów. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Karty z zadaniami, znajdujące się w zestawach edukacyjnych, zostały opracowane przez artystę i metodyka wychowania przedszkolnego. W każdym miesiącu opiekunowie przedszkoli będą mogli zgłosić wybrane prace dzieci na konkurs. W ramach programu Akademia Wyobraźni dzieci poznają różne techniki wykonywania prac i nauczą się, jak korzystać z przyrządów do modelowania ciastoliny. 
Po zakończeniu warsztatów rodzice nadal będą mogli wspierać zdolności plastyczne swoich pociech oraz utrwalać i rozwijać umiejętności zdobyte podczas zajęć w Akademii Wyobraźni. Wystarczy wejść na stronę Akademia Play-Doh, gdzie znajdują się materiały dydaktyczne, dzięki którym twój maluch będzie uczył się przez zabawę. Co miesiąc każdy rodzic będzie mógł także zgłosić pracę swojego dziecka na konkurs. 
Dzięki Akademii Wyobraźni Play-Doh rodzice i opiekunowie dzieci w przedszkolu będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o nowe pomysły na wykorzystanie ciastoliny. Wszystkie proponowane zabawy wspomogą rozwój kreatywności, wyobraźni i małej motoryki dzieci. 
 
III edycja akcji Play-Doh rozpoczyna się już we wrześniu!
Więcej o „Akademii Wyobraźni Play-Doh” możecie przeczytać na stronie: 
Codziennie nowych inspiracji dostarczy również profil Play-Doh na facebooku:
 


UWAGA: Przy zakupie w polu komentarza wpisz hasło: babyonline
A Ty, co dziś ulepisz?
 
 

 

Edukacja
Znaczenie wczesnej edukacji przedszkolaka
Edukacja prowadzona we wczesnych latach dziecka ma ogromny wpływ na dalszy rozwój małego człowieka.

Edukacja prowadzona we wczesnych latach dziecka, przede wszystkim w przedszkolu, ma ogromny wpływ na dalszy rozwój małego człowieka. Badania naukowe wskazują na wyraźny związek między nauczaniem przedszkolnym, a przyszłymi osiągnięciami w nauce. Nauka poprzez zabawę Umysł małego człowieka jest w tym okresie bardzo chłonny na nowe informacje. Należy jednak zadbać o odpowiednie przekazywanie wiedzy. Ponieważ przedszkolaki nie mają wyrobionej trwałej uwagi i nie potrafią skupić się przez dłuższy czas na jednej czynności, dlatego najlepszym sposobem na naukę jest dla nich zabawa. Dzięki temu dzieci mimowolnie przyswajają nowe informacje i zdobywają kolejne umiejętności. Ponadto udowodniono, że szybciej i lepiej zapamiętujemy, gdy nauce towarzyszą pozytywne emocje. Świat pełen zabaw, jakim dla dziecka powinno być przedszkole, jest ważny również z innego powodu. Codzienny kontakt z ukochaną panią przedszkolanką i kolegami oraz ciekawe zabawy sprawiają, że rozstania z rodzicami są dla malucha mniej stresujące, a czas rozłąki mija dużo szybciej. Interesujące zajęcia Zajęcia prowadzone w przedszkolu powinny rozbudzać i rozwijać różnorodne zainteresowania dzieci. „Przygotowywanie przedstawień, rytmika, gra na najprostszych instrumentach (np. bębenek, trójkąt) to tylko przykłady, jak ciekawie zorganizować czas spędzany w przedszkolu” – mówi Anna Gruszczyńska, pedagog i wieloletni dyrektor przedszkola Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. „Dla maluchów często jest to pierwszy kontakt z muzyką, tańcem czy teatrem, który może przerodzić się w ich przyszłą pasję” – dodaje Anna Gruszczyńska. Bardzo istotne w rozwoju dziecka są także zajęcia plastyczne, które kształtują kreatywność małego człowieka. Dlatego wychowawcy powinni zachęcać do spontanicznego tworzenia prac nie tylko samodzielnie, ale również wspólnie z rówieśnikami....

Edukacja
Problemy początkującego przedszkolaka
Pierwsze dni w przedszkolu to dla dziecka zupełna nowość. Trzeba pomóc maluchowi w przystosowaniu się do zmian.

Pierwsze dni w przedszkolu to dla dziecka nowe otoczenie i nieznajome twarze. Nie oznacza to jednak, że nie można pomóc maluchowi w przystosowaniu się do tej zmiany. Eksperci programu Akademia Misia Haribo radzą, jakie zachowania rodziców i opiekunów ułatwią naszym pociechom odnalezienie się w nowej roli. Rozstanie z rodzicami Lęk przed rozstaniem z rodzicami to zazwyczaj pierwsza i największa trudność, którą przezwyciężyć muszą przedszkolaki. Uczucie to towarzyszy zwłaszcza maluchom przebywającym dotychczas wyłącznie z mamą. Dodatkowo, im młodsze dziecko, tym rozstania znosi mniej chętnie. „Nie jest prawdą, że dziecko wyrwane z objęć mamy, szybciej o niej zapomina i chętniej rozpoczyna zabawę z kolegami. Czasem właśnie wtedy ma do rodziców więcej żalu i pretensji“ – zauważa Krystyna Zielińska, psycholog-logopeda, ekspert Akademii Misia Haribo. W takiej sytuacji najważniejsze jest okazywanie dziecku zrozumienia. „Pozwólmy maluchowi się wypłakać. Wytłumaczmy też, że wszystkie dzieci rozstają się z mamą i idą do przedszkola” – dodaje. Przezwyciężenie lęku będzie dla naszej pociechy dużo łatwiejsze, jeśli sale przedszkolne, w których ma codziennie przebywać, okażą się przyjazne, kolorowe i wesołe, a materiały dydaktyczne stosowane w trakcie zajęć będą ciekawe i różnorodne. Aby przyczynić się do tworzenia takich właśnie placówek, Akademia Misia Haribo wspomaga przedszkola publiczne dodatkowymi pomocami naukowymi w postaci m.in. zeszytów ćwiczeń oraz gier planszowych i przyborów plastycznych, które można wygrać w konkursach Akademii. Brak samodzielności Po przekroczeniu progu przedszkola maluchy często napotykają problemy wynikające z braku samodzielności. Nie wszystkie dzieci potrafią bez pomocy dorosłych wiązać buciki, zapinać sweter, jeść czy korzystać z toalety. Zdaniem Krystyny Zielińskiej, rodzice mniej...

Ciastolina Play-Doh w sprzedaży w Biedronce
AdobeStock
Gry i zabawy
Wasze dzieci też kochają Play-Doh? Teraz kupicie ją w Biedronce!
Play-Doh to miękka, nietoksyczna masa plastyczna, którą uwielbiają wszystkie dzieci. W popularnym dyskoncie dostaniecie ją w wyjątkowo niskich cenach!

Ciastolina Play-Doh jest chyba jedyną masą plastyczną bezpieczną nawet dla dwulatków. A ponieważ w tym wieku dzieci zaczynają interesować się różnymi zabawami manualnymi, typu rysowanie, wycinanie czy lepienie właśnie, zakup ciastoliny jest doskonałym pomysłem. Teraz możecie zapewnić dziecku wyjątkową zabawę dosłownie za kilka złotych. W sieci sklepów Biedronka dostępne będą tubki Play-Doh za 3,99 zł za opakowanie! W ofercie znajdą się też zestawy z foremkami lub pojazdami.    Play-Doh w Biedronce w supercenach Od jutra, czyli od 29 sierpnia, w Biedronkach na terenie całego kraju pojawi się prawdziwy hit dla najmłodszych – ciastolina Play-Doh, z której można lepić przeróżne figurki i kształty. Do wyboru będzie 6 kolorów : purpurowy, pomarańczowy, niebieski, zielony, żółty oraz różowy. Cena pojedynczej tubki to jedyne 3,99 zł. Oprócz tego w sprzedaży znajdą się też atrakcyjne zestawy , do wyboru 6 brokatowych kolorów i 2 foremki lub 8 tęczowych kolorów (klasycznych lub neonowych). Oba zestawy kosztują po 19,99 zł. Zobacz też: TOP 10 zabawek dla przedszkolaka. Nasze typy Play-Doh z pojazdami Dla małych miłośników maszyn budowlanych (nie tylko chłopców!) dostępne będą zestawy z buldożerem lub betoniarką (rekomendowane dla dzieci powyżej 3. roku życia). W skład zestawów wchodzą: buldożer i 1 kubeczek ciastoliny w kolorze piasku lub betoniarka, 1 kubeczek ciastoliny w kolorze cementu i szpatułka do tworzenia ciastolinowych kształtów. Zestawy z pojazdami również sprzedawane są w cenie 19,99 za opakowanie. Zabawa ciastoliną to nie tylko frajda z lepienia miękką, kolorową masą, lecz także doskonały sposób na rozwijanie zdolności manualnych oraz kreatywnego myślenia . To jedno z ulubionych zajęć maluchów, dlatego warto zadbać, by nigdy się nie znudziło. Oprócz samych tubek z masą plastyczną i prostych zestawów...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak