#breakfastmugshot
#breakfastmugshot
Gry i zabawy

I ty możesz mieć w domu bohatera kreskówki! Fajna zabawa - BreakfastMugShot

Twoje dziecko kocha bohaterów kreskówek? Pójdź w ślady pewnego taty i zorganizuj mu świetną zabawę: sfotografuj je tak, jakby było jednym z nich!

Nie musisz mieć góry pieniędzy,  by zrobić dziecku frajdę. Wystarczy dobry pomysł.
Możesz np. włączyć się w zabawę, którą wymyślił  Lance Curran i sfotografować swoje dziecko tak, by przeobraziło się w bohatera ulubionej kreskówki.

Polecamy także: Zapomnij o nudzie - zabawa bez zabawek


Super zabawa: jak zmienić dziecko w bohatera kreskówki?

Lance Curran robi to w bardzo prosty sposób: fotografuje dziecko trzymając na wysokości jego  twarzy
kubek z podobizną postaci.

#breakfastmugshot
#breakfastmugshot



#breakfastmugshot
#breakfastmugshot



#breakfastmugshot
#breakfastmugshot

Zdjęcia: Lance Curran, #breakfastmugshot

Pomysłowy tata publikuje swoje zdjęcia na Instagramie.  Można je znaleźć  także na Facebooku i Twitterze (hasztag #breakfastmugshot).

Do zabawy włączyli się już inni. I słusznie,  bo jest fajna i nie wymaga  żadnych wydatków.

Polecamy także: 5 rad jak zrobić ładne zdjęcia dziecku

 


Nie masz kubka? Nie szkodzi!

Nie masz kubka ze SpongeBobem, Minionkami, Maszą czy Dorą? Nie szkodzi!

Możesz wykorzystać okładki książek, gazetek dla dzieci, reklam itd albo  wydrukować (lub narysować) wizerunek postaci na zwykłej kartce.

 

 

 

Macie ochotę włączyć się w tę zabawę?

A może przyślecie do nas zdjęcia? Opublikujemy je w serwisie babyonline.pl
Zdjęcia można wysyłać na adres bturska@burdamedia.pl (wpiszcie proszę w temacie wiadomości "Moje dziecko gra w kreskówce")

Przeczytaj: 7 sposobów na rozwijanie wyobraźni dziecka


 

 

 

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Dinovember- dinozaury lecą balonem
facebook.com/dinovember
Gry i zabawy
Dinovember - dołącz do zabawy i ożyw plastikowe dinozaury!
Jak zrobić dzieciom frajdę, rozwinąć ich wyobraźnię i sprawić, że zapomną o tabletach i kreskówkach? Można na przykład... ożywić zabawki. Rodzice czwórki dzieci, pomysłodawcy akcji Dinovember, zrobili to tak dobrze, że w zabawę włączyły się setki tysięcy osób z całego świata. Ty także możesz wziąć w niej udział.

Co robią zabawki , gdy ich właściciele śpią?  Jak to co?  Bawią się, podróżują, jedzą smakołyki i bałaganią!  Refe i Susan Tuma z Kansas City,  pomysłodawcy zabawy Dinovember przez cały listopad przekonują  swoje pociechy,  że nocą ich plastikowe dinozaury ożywają i zaczynają rozrabiać.   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));   Co nocami robią dinozaury? Gdy maluchy śpią, prehistoryczne gady szaleją na całego:  oglądają filmy zajadając popcorn,  tłuką wazony,  przy pomocy farb przeobrażają się w zebry i żyrafy,  bawią się w piratów i mumie, urządzają przyjęcia i robią mnóstwo innych ekscytujących rzeczy.   Dzieci państwa Tuma nie muszą wierzyć  na słowo: mogą zobaczyć efekty tych wybryków.  Wszystko jest także na zdjęciach : nocne zabawy dinozaurów są dokumentowane. Sprawdź ,  co nocami robią dinozaury - GALERIA   Dinoveber - zabawa pobudza wyobraźnię Dlaczego Rafe i Susan Tuma aranżują nocami scenki z udziałem zabawek , zamiast zajmować się swoimi dorosłymi sprawami? Ponieważ – jak piszą na swojej stronie internetowej – nie chcą, by w dobie iPadów i telewizji on line  ich dzieci  straciły wyobraźnię i  umiejętność zachwycania się. "W czasach,  gdy w sieci można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania,  chcemy, by doświadczyły odrobiny tajemnicy"- wyjaśniają.   Dinovember na Facebooku - setki tysięcy fanów z kilkudziesięciu krajów Zaczęło się skromnie: dzieci państwa Tuma obudziły się rano i zobaczyły, że w nocy ich...

Dziecko pomaga w domu
Fotolia
Wychowanie
Jak nauczyć dziecko pomagania w domu
Już od trzylatka powinnaś zacząć wymagać pomocy w codziennych obowiązkach domowych. W ten sposób wychowasz małego pomocnika, a taka nauka od małego nie pójdzie w las.

Nie musisz sama ganiać po całym domu i sprzątać po swoich dzieciach. Teraz masz już w domu małego pomocnika, który na pewno z chęcią zaangażuje się w drobne pomoce domowe. Warto to wykorzystać. Jak mądrze przydzielać dzieciom obowiązki domowe? Jeśli już przydzielisz dziecku obowiązek domowy, staraj się nie ingerować , nie krytykować i nie poprawiać, ponieważ dziecko będzie miało największą satysfakcję, jeśli zrobi coś samodzielnie. Pamiętaj, że dając dziecku coś do zrobienia, warto zaproponować to jako zabawę, a nie nieprzyjemny obowiązek. Jeśli chcesz, żeby posprzątało lalki leżące na podłodze, powiedz: "Już jest noc, lalki trzeba położyć spać, samochodziki odstawić do garażu, książeczki muszą iść razem posłuchać bajki, a klocki są głodne i idą do stołówki na kolację". Zobaczysz, że dziecko potraktuje taką zachętę jako zabawę i chętniej wykona to, o co go poprosiłaś. Oto lista rzeczy, w które możesz zaangażować swoją pociechę: sprzątanie, segregowanie i odkładanie zabawek na swoje miejsce. Ten nawyk powinnaś wprowadzać już u dziecka, które skończyło rok i potrafi samodzielnie przenosić zabawki. Odkładanie książeczek na półki, czy segregowanie klocków, to nie jest trudne zadanie, a może służyć jako zabawa. pomoc w segregowaniu kolorów ubrań do prania. To też idealny sposób, żeby nauczyć dziecko rozróżniać kolory. składanie swoich ubranek i układanie ich w szafkach. wkładanie brudnych ubranek do kosza na bieliznę . To doskonały patent na odkładanie rzeczy na miejsce, a nie zostawianie na środku pokoju. ścieranie kurzu z niskich szafek . Daj dziecku kolorową ściereczkę i poproś, żeby pościerało kurze z niskich szafek. pomoc w rozpakowywaniu i odkładaniu na miejsce kupionych artykułów w nietłukących opakowaniach (papier toaletowy, artykuły papiernicze, artykuły spożywcze w torebkach, czy...

Piasek księżycowy DIY
AdobeStock
Gry i zabawy
Piasek księżycowy DIY. Przepis na najprostszą masę plastyczną
Piasek księżycowy zwany też moon sand lub piaskiem z mąki to masa plastyczna, którą robi się bardzo szybko i tylko z dwóch składników, które każdy ma w kuchni. Przepis jest niezwykle prosty!

Piasek księżycowy, zwany też moon sand, tak naprawdę z piaskiem ma niewiele wspólnego. To masa plastyczna na bazie mąki. Jest bardzo prosta w przyrządzeniu, a do jej wykonania potrzebujesz jedynie składników, które z pewnością zawsze masz… w swojej kuchni. Chcesz poznać przepis na wyśmienitą zabawę dla dzieci? Oto sposób, jak samodzielnie zrobić piasek księżycowy. Piasek księżycowy DIY: przepis Do przygotowania piasku księżycowego potrzebujesz: 8 szklanek mąki (dowolnej), 2 szklanek oleju (dowolnego). Składniki należy wsypać do miski i wymieszać je dokładnie , by powstała jednolita masa plastyczna. Widzisz, jakie to proste? W dodatku frajdą dla dziecka będzie nie tylko sama zabawa masą moon sand, ale też sam proces przygotowywania. Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni, a mieszanie składników to jedno z ciekawszych zajęć, na jakie zwykle czekają maluchy. Wskazówka! Jeśli akurat skończył ci się olej, możesz zastąpić go oliwą z oliwek. A jeśli chcesz, by masa z mąki pięknie pachniała, użyj zamiast oleju oliwki dla dzieci, balsamu do ciała lub odżywki do włosów. Wszystkie te produkty nadadzą się idealnie. Zobacz też: Piankolina DIY: prosty przepis Kolorowy piasek z mąki Piasek kinetyczny domowej roboty jest w stu procentach naturalny, dlatego bez obaw możesz dać go do zabawy nawet maluszkowi. Ugniatanie, modelowanie, wałkowanie różnego rodzaju mas plastycznych to zajęcie niezwykle rozwijające sensorycznie , dlatego warto zachęcać do niego dziecko już od najmłodszych lat. Aby zabawa była jeszcze ciekawsza, możesz do masy dodać nieco koloru. Kolorowy piasek księżycowy uzyskasz z łatwością. Dodaj do podanych wyżej składników trochę startej na tarce kredy w ulubionym kolorze dziecka. W ten sposób można uzyskać moon sand w niemal każdym kolorze tęczy. Zobacz też: Masa porcelanowa: prosty przepis Jak zrobić...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak