kolorowanka, zabawa dla dzieci, rysowanie
materiały prasowe
Zakupy

GIGA kolorowanka od Bazgroszyt.pl

Jak wygląda człowiek w środku? Podstawy anatomii, ciekawostki ze świata - to wszystko podczas zabawy z wieeelką kolorowanką! Zobacz ją!

 

 

 


Bazgroszyt.pl zaprasza do kreatywnego GIGA rysowania!


Karty do rysowania w wieeeelkim formacie (arkusz 120 x 82 cm!) to jeszcze lepszy rozwój wyobraźni dziecka i więcej zabawy. Bazgroszyt.pl przygotował dla Was dwa tematy edukacyjnych kolorowanek: ciało człowieka oraz zoo. Rysowanie na wielkich arkuszach to możliwość doskonalenia grafomotoryki i zdobywania wiedzy o świecie, ale przede wszystkim wiele, wiele zabawy. W zestawie otrzymasz także kolorowe naklejki i karty do nauki czytania.

 

 

 



Co GIGA kolorowanka daje Twojemu dziecku?

  • możliwość rozwijania grafomotoryki czyli trenowanie pewności i precyzji ruchów ręki
  • dużą porcję wiedzy o świecie podaną w lekkiej formie
  • propozycję twórczego spędzania czasu z Kredziakami
  • wstęp do nauki czytania.

 


kolorowanka, zabawa dla dzieci, rysowanie
materiały prasowe


Dzieci na pewno zainteresują ciekawostki ze świata zwierząt oraz to, jak wygląda człowiek w środku. Będą mogły same wskazać serce, płuca czy nerki. Dzięki temu nauczą się anatomii podczas zabawy, rozwiną  swoją kreatywność (kto powiedział, że serce musi być czerwone? Można przecież pokolorować je na... zielono!), ćwiczą grafomotorykę ręki, a przede wszystkim fantastycznie się bawią.

Więcej na:
www.bazgroszyt.pl
www.facebook.com/mowimyobrazami
www.facebook.com/bazgroszyt

 

Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]

Nauka czytania Metodą Globalnego Czytania Domana
AdobeStock
Rozwój dziecka
Metoda Domana: na czym polega metoda globalnego czytania?
Metoda globalnego czytania Glenna Domana została stworzona z myślą o niemowlętach i małych dzieciach. Sam autor nazwał ją „zabawą w czytanie”. Poznaj reguły Domana, dzięki którym nauka samodzielnego czytania pójdzie gładko.

Glenn Doman to amerykański fizjoterapeuta, znany jako twórca rehabilitacji osób z uszkodzeniami mózgu oraz... metody nauki czytania dla bardzo małych dzieci, zwanej metodą globalnego czytania . W Polsce dostępna jest jego książka pt. „Jak nauczyć małe dziecko czytać”, a także zestawy do nauki czytania dla dzieci.  Spis treści: Metodą Domana: na czym polega?   Etapy nauki metodą globalnego czytania Jak dziecko uczy się czytać metodą globalną? Reguły Glenna Domana  Metodą Domana: na czym polega? Metoda Glenna Domana to kompleksowo opracowany system uczenia czytania dla dzieci od 3. miesiąca do 5. roku życia . Razem z pomocami dydaktycznymi rodzic otrzymuje bardzo jasne wskazówki, jak i kiedy je stosować. Podstawą tego podejścia jest systematyczność oraz zabawa.  Metoda nauki globalnego czytania polega na pokazywaniu dziecku dużych białych kart z czerwonymi wyrazami pięć, trzy lub jeden raz w ciągu dnia, w zależności od możliwości rodziców. Na pierwszych kartach umieszczone są proste rzeczowniki, które dziecko zna z otoczenia. Z czasem słowa stają się bardziej skomplikowane i łączą się w wyrażenia, a potem w zdania. Karty pokazuje się dziecku przez ok. 1 sekundę (w oryginale nazywane są flashcards ) w odstępach 30-minutowych.  Oryginalna metoda Domana zakłada, że rodzic odbędzie 5 sesji w ciągu dnia .  Zapracowani rodzice mogą się jednak zdecydować na wersję z 3 zestawami dziennie, a nawet 1 zestawem dziennie - do każdej z wersji jest opracowany oddzielny harmonogram. Etapy nauki metodą globalnego czytania Nauka metodą Domana oparta jest na wykorzystaniu kart przygotowanych według konkretnych wytycznych. Są one dość duże – o wymiarach 10,7 cm x 60 cm i pogrupowane w zestawy liczące po 200 sztuk. Karty są ułożone etapami , według których następuje nauka czytania w następującej...

maluch, przedszkolak, przedszkole, dziecko, szkoła, dziewczynka, malowanie
Edukacja
Zerówka czy pierwsza klasa - mamy sześciolatków i siedmiolatków- przeczytajcie
Wciąż zastanawiasz się zerówka czy pierwsza klasa. Przeczytaj, dlaczego edukacja na poziomie "0" jest ono tak ważna i jak możesz w niej pomóc dziecku?

Kupiłaś piórnik, kredki i farby, podręcznik, może nawet tornister. Z takimi gadżetami zaczęła się szkolna kariera twojego dziecka. Kariera na szkolnym „poziomie zero”.  Czy na pewno wiesz, co kryje się za słowami „ przygotowanie do nauki w szkole ”, skoro po pierwszych tygodniach widzisz, że zajęcia w zerówce z prawdziwą szkołą nie mają wiele wspólnego? Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, które najczęściej zadają rodzice. Dlaczego sala zerówki nie wygląda jak klasa? Przygotowanie do nauki szkolnej nie musi odbywać się w klasycznych szkolnych ławkach. Wystarczą stoliki jak w przedszkolu i wygodny dywan. Na tym poziomie rozwoju dziecko może skupić uwagę mniej więcej przez 30 min, potrzebuje dużo ruchu i urozmaiconych form zajęć – zajęcia statyczne powinny być przeplatane ruchowymi, które świetnie wpływają na rozwój, np. doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają wyobraźnię. Rysowanie przy stolikach, słuchanie opowieści pani w kółku na dywanie, tańce w rytm piosenki – to tylko kilka sposobów na pracę z dziećmi. Siedzenie w ławkach byłoby nie tylko monotonne, ale też niezdrowe i dla ciała, i dla umysłu. Na czym tak naprawdę polega przygotowanie do szkoły? Nie tylko na nauce literek i cyferek. Zdobywanie wiedzy o świecie, rozwój mowy , sprawności manualne, aktywność twórcza, umiejętność pracy w zespole, nawiązywanie kontaktów społecznych – to wszystko solidne podstawy do rozpoczęcia szkolnej kariery. Zerówka służy też wyrównaniu różnic edukacyjnych . Trafiają do niej dzieci, które wcześniej chodziły do przedszkola, i te, które dotąd były w domu. Wspólnie uczą się samodzielności, pracy w grupie, nabierają wiary we własne możliwości i porównują, co potrafią rówieśnicy. Sprawdź w teście , czy dziecko jest gotowe do szkoły.   Dlaczego dzieci w zerówce nie muszą odrabiać...

szlaczki – dziecko rysuje
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jak przygotować dziecko do nauki pisania?
Pamiętasz z pierwszej klasy rysowanie w nieskończoność szlaczków? Przeplatające się figury geometryczne, np. kółka i kwadraty albo bardziej skomplikowane: słoneczka i grzybki? To ważny element nie tylko nauki pisania, ale i rozwoju dziecka! Dowiedz się, dlaczego przedszkolak powinien wykonywać ćwiczenia polegające na rysowaniu i jak mu w tym pomóc.

Nauka pisania odbywa się na trzech etapach: przygotowawczym, właściwej nauki pisania oraz doskonalenia umiejętności. Pierwszy etap dobrze jest rozpocząć, zanim dziecko pójdzie do szkoły. Zwykle w przedszkolach odbywają się zajęcia tego typu. Jednak dzieci pozostające w domu aż do czasu pójścia do zerówki, powinny ćwiczyć sprawność rąk w domu . Dzięki temu będą gotowe nauki pisania w szkole. Gotowość tę twoja pociecha musi dopiero wykształcić poprzez odpowiednie ćwiczenia. A ty możesz mu w tym pomóc!   Jak przygotować dziecko do nauki pisania Ćwiczenia ogólnej sprawności ruchowej Ćwiczenia sprawności manualnej Ćwiczenia grafomotoryczne Po co to wszystko? Jak wspomagać dziecko w ćwiczeniach grafomotorycznych? Jak przygotować dziecko do nauki pisania Bardzo ważne jest rozwijanie sprawności motorycznej dziecka. Gotowość do nauki pisania polega na prawidłowej koordynacji ruchów całej ręki: ramienia, przedramienia, nadgarstka oraz palców. Wbrew pozorom zadanie to nawet dla 6-7 letniego dziecka bywa jeszcze ciągle trudne. I takie będzie nadal, jeśli nie będzie sprawne ogólnie. Zobacz: Hulajnogi dla dwulatka od 70 do 400 zł Ćwiczenia ogólnej sprawności ruchowej ćwiczenia równowagi (chodzenie po linii, krawężniku), chodzenie i bieganie ze zmianą kierunku na sygnał kształtowanie orientacji kierunkowej związane ze słuchem (skąd dochodzi głos?) zagadki ruchowe: Jak porusza się kot? Jak chodzi niedźwiedź itp. zabawy zręcznościowe (rzucanie i chwytanie przedmiotów, gra w bierki, kręgle, pchełki, skakanie na jednej nodze, przeskakiwanie przeszkód, skoki na skakance) Celem tych ćwiczeń jest to, aby dziecko nauczyło się celowo używać mięśni – napinać te niezbędne do wykonania konkretnego ruchu i rozluźniać te, których praca nie jest konieczna do jego wykonania. Zobacz: Rowerki biegowe trójkołowe...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak