1. Ryzyko wypadku w przedszkolu

Każdego roku w przedszkolach zdarza się średnio dwa razy więcej wypadków niż w szkołach podstawowych. Często wynika to z nieuwagi dzieci, ich niewykształconych do końca zdolności motorycznych oraz faktu, że mimo kompetencji opiekunek, nie zawsze da się każdego upilnować przez cały czas. W wyniku tych wypadków może dojść do złamań, zwichnięć, stłuczeń, oparzeń, zadrapań oraz wielu innych urazów. Dobre ubezpieczenie obejmuje jednak znacznie szerszy wachlarz ewentualnych zdarzeń, takich jak również na przykład: zatrucia, infekcje i wiele innych.

Reklama

2. Ochrona 24 godziny na dobę, nie tylko w przedszkolu

Dobre ubezpieczenie NNW dziecka chroni nasze dziecko nie tylko na terenie przedszkola i nie tylko w godzinach funkcjonowania placówki, ale również w drodze do niej i z niej, a także w domu, na placu zabaw, na wycieczce szkolnej, na wyjazdach w Polsce i za granicą. Dziecko chronione jest przez całą dobę i przez cały rok, nie tylko szkolny, ale również w czasie wakacji.

3. Najczęstsze urazy

Oczywiście nie chcemy i nie zakładamy, że naszym dzieciom coś się stanie, ale zawsze dobrze jest być przygotowanym na różne ewentualności i w nieprzyjemnych sytuacjach móc liczyć na pomoc. Najczęściej, u małych dzieci, mamy do czynienia z urazami głowy, jamy ustnej, oka, ale również złamaniami. Dobrze jest w takiej sytuacji móc liczyć nie tylko na odszkodowanie, ale również realną, praktyczną pomoc zapewnioną przez ubezpieczyciela.

4. Nawet najmłodsze dzieci

Indywidualne ubezpieczenie NNW oferowane przez ubezpieczycieli może obejmować nie tylko dzieci w wieku przedszkolnym, ale również dzieci od dnia urodzenia. Jeśli mamy, na przykład, dwoje dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, możemy je ubezpieczyć na jednej polisie. Jedna umowa ubezpieczeniowa może obejmować do dziesięciorga dzieci.

5. Wizyta lekarza w domu, rehabilitacja, opieka domowa

W oferowanych pakietach ubezpieczeniowych możemy liczyć na cały szereg różnych opcji dodatkowych. Wiążą się one z relatywnie niskim kosztem, a w zamian za to pozyskujemy praktyczną pomoc. Każdy rodzic wie, że bardzo dobrze byłoby mieć dostęp do stałej możliwości lekarskich wizyt domowych lub przynajmniej stały dostęp do lekarza, a czasem do lekarza specjalisty. Oczywiście dziś mamy możliwość każdorazowego płacenia za wszystkie z tych form pomocy, albo też długiego oczekiwania w kolejce w publicznych placówkach zdrowotnych. Dlatego też o wiele lepiej jest mieć ubezpieczenie, zapłacić raz do roku i korzystać ze stałego dostępu. Warto również wspomnieć, że pakiety ubezpieczeniowe obejmują również takie elementy pomocy jak opieka nad dzieckiem po hospitalizacji lub pod naszą nieobecność, gdy jesteśmy w pracy, zajęcie się domem, a nawet zrobienie zakupów, czy wyprowadzenie pupila na spacer.

Zobacz także

6. Ugryzienie kleszcza

Wszyscy wiemy jak groźne może być ukąszenie przez kleszcza. Oczywiście nie każdy taki przypadek kończy się boreliozą czy odkleszczowym zapaleniem opon mózgowych. Warto jednak być przygotowanym na różne ewentualności i wiedzieć, że istnieją opcje ubezpieczeniowe, które wspierają nas właśnie w takiej sytuacji. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują pomoc w przypadku ugryzienia przez kleszcza. Zwykle taka pomoc obejmuje organizację oraz płatność za:

  • Wizytę lekarską
  • Transport i przebadanie kleszcza w celu stwierdzenia obecności patogenów wywołujących choroby takie jak na przykład borelioza.
  • Testy diagnostyczne dziecka.
  • Antybiotykoterapię, jeśli zachodzi taka potrzeba.

7. Szybka pomoc

Od razu po zdarzeniu, ze stosownymi dokumentami od lekarza, zgłaszamy się do ubezpieczyciela i otrzymujemy pełną oraz szybką pomoc. Jeśli przebywamy za granicą, w pierwszej kolejności powinniśmy nie organizować lekarza na własną rękę (chyba, że mamy do czynienia z zagrożeniem życia lub poważnym zagrożeniem zdrowia), lecz skontaktować się z ubezpieczycielem, by ten mógł nam załatwić pomoc medyczną, w opracowanym przez siebie zakresie.

8. Różne pakiety do wyboru

Do wyboru mamy różne pakiety, które oferują mniej lub bardziej rozwinięte opcje pomocowe. Najprostsze, a przy okazji najtańsze wersje, to przede wszystkim pomoc przy podstawowych urazach oraz zachorowaniach. Opcje bardziej zaawansowane oferują więcej rodzajów wsparcia i rozszerzają się na bardziej szczegółowe przypadki chorób, kontuzji, zatruć, czy stanów zapalnych będących wynikiem infekcji. W sytuacji, w której żaden z proponowanych pakietów nie odpowiadałby nam do końca, zawsze możemy skontaktować się z ubezpieczycielem i ustalić własne, indywidualne warunki.

9. Nagłe zachorowanie

Dobre ubezpieczenie powinno obejmować nie tylko urazy będące wynikiem wypadków, ale również nagłe infekcje, zatrucia pokarmowe i nagłe zachorowanie, które obejmuje również na przykład stomatologiczne stany zapalne. Wszyscy wiemy, że młode organizmy są bardzo często podatne na wiele nieznanych chorób, które mogą zdarzyć się w każdej chwili. Lepiej jest więc posiadać stosowne ubezpieczenie, by móc sobie z tym szybko i komfortowo poradzić.

Reklama

10. Pomoc psychologa

Warto zwrócić uwagę na fakt, że pełny powrót do zdrowia powinien być rozumiany jako również pełny powrót do stabilności psychicznej. Dla młodej osoby, która jest o wiele bardziej wrażliwa niż osoby dojrzałe, nagłe zdarzenie, wypadek lub nagłe zachorowanie, czy nawet pobyt w szpitalu może być wspomnieniem powodującym lęki lub robiącym ogromne, niekoniecznie pozytywne, wrażenie. Oczywiście nie zawsze tak musi być, ale warto jest się upewnić, że w przypadku naszego dziecka, na pewno tak nie jest. Dlatego dobre ubezpieczenie obejmuje również pomoc psychologa lub udział w grupie terapeutycznej po hospitalizacji.

Reklama
Reklama
Reklama