Anioły Rodzić po Ludzku 2021: lista superpołożnych
Fundacja Rodzić po Ludzku postanowiła docenić położne, które w tych trudnych czasach pandemii pomagają kobietom „rodzić po ludzku”. Sprawdź, czy na liście jest położna z twojego miasta.
Fundacja Rodzić po Ludzku już po raz drugi zorganizowała Konkurs „Anioły Rodzić po Ludzku”. Inspiracją do organizacji tego wydarzenia było podkreślenie dobrych relacje między kobietami a położnymi, dla których szczególnie bliska jest idea opieki i rodzenia po ludzku. To one z pasją i zaangażowaniem prowadzą ku macierzyństwu – niezależnie od sytuacji. Świetne położne-Anioły to bohaterki dnia codziennego, które czynią drogę do macierzyństwa niezwykłą.
Anioły Rodzić po Ludzku wybrane
Konkurs „Anioły Rodzić po Ludzku” jest podziękowaniem dla wszystkich położnych za ich ciężką pracę i wsparcie kobiet na salach porodowych, oddziałach położniczych, w ich domach, na zajęciach szkół rodzenia. W czasach pandemii wykonują one swój zawód w trudnych warunkach.
W czasie trwania konkursu od maja do października kobiety mogły oddawać głosy, a także wpisywać swoje opinie o położnych. Oceniać można było zarówno położne niezależne, położne środowiskowe, jak i położne szpitalne.
Kapituła Konkursu wybrała dziesięć Laureatek, które otrzymały statuetkę i tytuł „Anioła Rodzić po Ludzku”. Oto dziesięć Aniołów Rodzić po Ludzku 2021:
- Katarzyna Firlej z Kartuz,
- Małgorzata Firlej z Rzeszowa,
- Katarzyna Karzel z Łomianek,
- Marta Konieczna z Kórnika,
- Renata Matysiak ze Sztumu,
- Lucyna Mirzyńska z Krakowa,
- Karolina Raczak-Moroń z Pyskowic,
- Maria Stępień z Trzebnicy,
- Sandra Gnaś-Surdacka z Kraśnika,
- Karolina Świętochowska z Warszawy.
Wyjątkowe wyróżnienie Super Anioła Rodzić po Ludzku otrzymała w tym roku położna Irena Chołuj – za czułe położnictwo realizowane przez 56 lat i za nieugiętą postawę wobec paternalistycznego położnictwa.
Fundacja Rodzić po Ludzku już od 25 lat przygląda się polskiemu położnictwu. Fundacja zauważa i promuje dobre praktyki – poprzez ranking najlepszych w opinii kobiet szpitali „Głos matek” czy organizowanie konkursu „Anioły Rodzić po Ludzku”. Warto zaznaczyć, że fundacja prowadzi również interwencje w sytuacjach naruszeń prawa, dbając o bezpieczeństwo kobiet.
Zobacz także:
- Na ile wizyt położnej możesz liczyć po porodzie?
- Prowadzenie ciąży u położnej zamiast u ginekologa
- Ile zapłacisz za prywatną położną do porodu?