Reklama

Informacje z biur turystycznych są mało zachęcające - ceny noclegów są bardzo wysokie, na dodatek jeszcze podskoczą, bo jak mówią właściciele ośrodków turystycznych, liczą oni na wyższy zarobek w związku z przyjazdem turystów z woj.mazowieckiego.

Reklama

Najdroższa Szklarska Poręba

Ceny noclegów w popularnych kurortach w okresie ferii zimowych przewyższają ubiegłoroczne stawki. Jak informuje dziennik "Fakt' najdrożej zapłacimy w Kościelisku, Szklarskiej Porębie i Białce Tatrzańskiej, średnio ponad 100 złotych za osobę, do nawet 130 złotych.

Zakopane, Wisła lub Karpacz mają ceny trochę niższe - od 60 złotych do 95 złotych za noc dla jednej osoby.

Taniej w mniejszych miejscowościach

Nieco taniej wyjdzie nas pobyt w mniej znanych górskich miejscowościach, np. w Poroninie lub Białym Dunajcu, gdzie noclegi są od 45 złotych do 60 złotych.

"Ceny ferii zimowych rosną z roku na rok, ale nawet z miesiąca na miesiąc" - powiedziała "Faktowi" specjalista ds. marketingu noclegi.pl Agnieszka Rzeszutek. Średnio jest to o 19 procent więcej. Rezerwując nocleg w Zakopanem w listopadzie, można było zapłacić o 25 procent mniej w stosunku do obecnych cen.

Podnoszą ceny, gdy ferie ma Mazowsze

Rzeszutek poinformowała, że ceny rosną, gdy brakuje już wolnych miejsc noclegowych do wynajęcia, zaś maleją, gdy nie ma pogody i jest mały popyt na rezerwacje.

Z informacji od właścicieli obiektów turystycznych wynika, że podnoszą ceny, kiedy są ferie woj. mazowieckiego, gdyż liczą wówczas na większy zarobek.

Ferie zimowe już za półmetkiem - kończy się wypoczynek dla dzieci z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Od poniedziałku wyjadą w góry dzieci i młodzież z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. W całej Polsce ferie potrwają do 23 lutego.

Polaków nie stać na ferie zimowe

Jak pokazują badania bardzo niewielu Polaków nie stać na ferie zimowe z dziećmi. Z badania “Polaków portfel własny – rodzina w szkole", realizowanego na zlecenie Santander Consumer Banku wynika, że dla 34 procent rodziców koszty związane z wyjazdami na ferie i szkolnymi (typu zielona, biała szkoła) są największym obciążeniem domowego budżetu w trakcie całego roku szkolnego.

Niestety, aż 28 procent Polaków rezygnuje z wysyłania dzieci na zimowy wypoczynek, właśnie ze względu na ograniczenia finansowe.

Napiszcie w komentarzach, jak spędzacie ferie z dziećmi!

Źródło: fakt.pl, alebank.pl

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama