Po analizie stanu zdrowia dzieci, oraz faktu, iż każdego roku do grupy otyłych dołącza 80 tys. dzieci, prognozy na najbliższe 30 lat, są zatrważające. Tak bardzo, że lekarze rozważają, czy nie będą stosować u dzieci chirurgii bariatrycznej.

Reklama

W 2030 r. według symulacji, połowa dorosłego społeczeństwa będzie otyła. To oznacza, że problem dotyczy właśnie naszych dzieci, które staną się dorosłe właśnie za ok. 30 lat.

To nie geny!

Wiele osób uważa, że dziecko dziedziczy po nim skłonność do tycia. Dziecko jednak głównie dziedziczy nawyki żywieniowe. Jeżeli rodzice jedzą niezdrowe, śmieciowe jedzenie, na dodatek nie bacząc na porcje pochłanianego jedzenia i w ten sposób przekazują wiedzę o jedzeniu dzieciom, to te będą uznawać to za normę. W domu, gdzie oboje rodzice są otyli, dziecko ma znacznie większą szansę na nadprogramowe kilogramy.

Jakie porcje jedzenia powinno jeść dziecko - sprawdź!

Warzywa, czy drożdżówka, owoce, czy słodycze – to tylko wybór rodzica, czym będzie się żywić się jego dziecko. Nawyki z dzieciństwa rzutują także na dorosłe życie. Warto więc naprawdę postarać się, by dziecko już na etapie wczesnego dzieciństwa, wybierało raczej zdrowe przekąski. Jeżeli my będziemy żywić się zdrowo, to na pewno nasze dzieci także!

Zobacz także

Wyciskaj sama dziecku soki! Mniej cukru!

4 batoniki tygodniowo!

Dr Paweł Matusik z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego analizował karmienie niemowląt. Porównano ilość kalorii, które przyjmuje dziecko karmione piersią przez 8 m-cy, z tym dzieckiem, które po 8. miesiącu życia pije mleko modyfikowane. Okazało się, że takie dziecko przyjmuje 30 tys. kalorii więcej, niż dziecko karmione piersią. Gdyby przeliczyć to na ilość batoników, to jak przekonuje dr Matusik, byłoby to 4 batoniki w tygodniu. 4 batoniki dla dziecka 8-miesięcznego!

Według badań, w Polsce będzie każdego roku przybywać blisko 400 tys. dzieci z nadwagą, w tym 80 tys. będzie walczyć z otyłością. W całej Europie liczba dzieci sięgnie 1,3 mln i niestety polskie dzieci są w czołówce małoletnich z nadwagą.

Mamy 1.miejsce w Europie - niestety niechlubne!

Dbajmy o nasze dzieci, to od nas zależy, czy za 30 lat zły scenariusz się sprawdzi. To od nas zależy, czy nasze dzieci będą żyły krócej, niż my. Czy będą zmagać się z chorobami wynikającymi z otyłości, niewłaściwego żywienia i braku ruchu. Nie bagatelizujmy tego!

Czy Twoje dziecko ma nadwagę?

Nadwaga u dziecka- jak sprawdzić na siatce centylowej?
Preparaty z kwasami omega-3 dla dziecka.

Reklama

źródło:rynekzdrowia.pl

Reklama
Reklama
Reklama