Dzieci są najbardziej bezbronnymi ofiarami wojen. Często są bezimienne, a ich sylwetki zlewają się z innymi. Każda jest jednak ważna i powinna być zapamiętana. Czy tak się dzieje?

Reklama

Kim jest Sofia?

Do realizacji tej kampanii, UNICEF zatrudnił agencję PixelGrinder, którą znamy z realizacji takich projektów jak Avatar, Przygody Tintina, czy Planeta Małp. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ spot reklamowy wykonany został w technice 3D.

Twarze 500 dzieci, uciekinierów z Sudanu, Burundi, oraz Ukrainy, tworzą jeden, niezwykły obraz dziewczynki o imieniu Sofia. "Stworzyliśmy Sofię, żeby dać wizerunek tym wszystkim dzieciom, które są dla nas niewidoczne"– powiedział rzecznik UNICEF- u, Andreas Ericsson. Dlaczego akurat imię Sofia? Według badań, było to najbardziej popularne imię w 2015 r.

Kogo reprezentuje Sofia?

Spot reklamowy zamieszczony na szwedzkiej stronie UNICEF-u, wyjaśnia całą ideę. Sofia ma reprezentować 3 różnych dzieci. Pierwsze to te, które ucieka przed napastnikami z bronią, drugie podróżuje na pontonie przez zimne noce, trzecie zaś reprezentuje tych wszystkich, którzy pragną kontynuować swoją edukację.

Każde z 250 milionów dzieci, które żyją w kraju, gdzie toczy się wojna, bądź ucieka przed nią do innych krajów, marzy o najprostszych rzeczach. Bezpieczeństwie, domu, nauce, normalności.
"Sofia jest symbolem wszystkich osieroconych dzieci, tych które przestają się dobrze odżywiać i tych, które pozostawiają swoje domy, by odnaleźć bezpieczeństwo"- podsumowuje Andreas Ericsson.

Zobacz także
Reklama

Zobacz także: Stop przemocy-przejmujący film UNICEF-u.

Reklama
Reklama
Reklama