Chiny chcą przekazać Polsce pomoc materialną w walce z koronawirusem. Przypominamy, że to właśnie w Chinach, w prowincji Hubei w grudniu 2019 roku rozpoczęła się epidemia COVID-19, która wkrótce opanowała nie tylko, Azję, lecz także cały świat.

Reklama

Testy, maski, odzież ochronna — Chiny zapewniają pomoc

Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że władze Chin chcą przekazać zapasy testów na koronawirusa i odzież ochronną. Głos w tej sprawie zabrała także ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, mówiąc:

„ - Strona chińska nigdy nie zapomni o pomocnej dłoni wyciągniętej przez rząd polski i Polaków w stronę Chin, gdy te walczyły z epidemią. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” - i jak dodała: - „w dalszym ciągu będziemy wzmacniać wymianę doświadczeń i informacji ze stroną polską, będziemy intensyfikować współpracę w zakresie walki z epidemią i pomagać Polsce zwyciężyć z chorobą”.

Jak twierdzą informatorzy „Rzeczpospolitej”, już w poniedziałek ambasador Chin w Polsce poinformował, że chiński rząd zadecydował o przekazaniu Polsce przedmiotów potrzebnych do walki z epidemią.
Oprócz testów wykrywających wirusowy kwas nukleinowy Chiny dostarczą także maseczki N95, które mają niwelować ryzyko rozprzestrzeniania wirusa i odzież ochronną (okulary ochronne, rękawiczki, ochraniacze na obuwie).

źródło: rp.pl

Zobacz także
Reklama

Zobacz także:
Czy kobiety w ciąży są bardziej narażone na koronawirusa?
Koronawirus: dieta na odporność
Koronawirus: czy cynk pomaga w walce z COVID-19

Reklama
Reklama
Reklama