Pijana matka zostawiła dziecko w samochodzie

W Koszalinie, około 3.30 w nocy, przechodzień zobaczył w zaparkowanym samochodzie dziecko bez opieki. Mężczyzna od razu wezwał policję. Gdy patrol przyjechał na miejsce, okazało się, że w samochodzie jest miesięczne niemowlę. Matka dziewczynki przyszła dopiero po przyjeździe funkcjonariuszy. Nie była w stanie wyjaśnić, dlaczego zostawiła córeczkę w samochodzie. Po badaniu okazało się, że kobieta miała prawie promil alkoholu we krwi! Może zostać oskarżona o narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia.

Reklama

Dziewczynka trafiła do szpitala. Lekarze oceniają jej stan jako dobry, doszło jedynie do niewielkiego wychłodzenia organizmu. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, nie można jednak stwierdzić, jak długo przebywała w samochodzie.

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

Każdego roku słyszymy o dzieciach pozostawionych w samochodzie – latem, w czasie upałów i podczas zimowych mrozów. Jaki rodzic dopuszcza do czegoś takiego?! Nie rozumiemy, jak można być tak nieodpowiedzialnym! Latem, temperatura w samochodzie może osiągnąć nawet 90°C – samochód zamienia się w piekarnik. Wystarczy kilka minut, aby doszło do tragedii. Zostawienie dziecka "na minutkę", bo trzeba zrobić zakupy, zatankować, odebrać przesyłkę czy klucze nie jest żadnym wytłumaczeniem!

Nie bądź obojętny, reaguj!

Gdyby nie anonimowe zgłoszenie, mogłoby dojść do tragedii. Jeśli widzisz dziecko pozostawione w samochodzie – reaguj! Wybij szybę w samochodzie, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Zdarzenie z Koszalina pokazuje, że liczba nieodpowiedzialnych rodziców nie zmniejsza się. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie!

Reklama

Czytaj także: Rzecznik Praw Dziecka przypomina - dziecko pozostawione w samochodzie może umrzeć!

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama