Fotolia
Aktualności

Ostróda: 3-latek bez opieki w środku miasta

Szukasz go wszędzie, rozglądasz się i ... nic. Był tu przed chwilą, a teraz nie masz pojęcia gdzie jest. Panika i strach ogarnia Cię, bo Twoje dziecko właśnie zaginęło. "Policja? Zaginął mój 3-letni syn...

Czasem choćbyś pilnowała jak jastrząb swojego dziecka, to zdarza się, że kiedy spuścisz na chwilę go z oka, potrafi zrobić coś, co zapamiętasz do końca życia.

Dziecko ze smoczkiem w buzi  wędruje przez miasto

Ogromne było zdziwienie policjanta wracającego po nocnej zmianie z pracy, gdy idąc ulicą zauważył maszerującego samotnie małego chłopca. Dziecko ze smoczkiem w buzi szło w bliżej nieokreślonym kierunku. Policjant zatrzymał 3-latka licząc, że za chwilę znajdzie się jego opiekun. Gdy minuty upływały, a nikt się nie pojawił, policjant postanowił odwieźć dziecko na komisariat.

Do znalezionego dziecka wezwano lekarza, który stwierdził, że dziecku nie stała się żadna krzywda. Jego stan określono jako bardzo dobry i rozpoczęto poszukiwania rodziców. Gdy odwieziono dziecko pod ustalony adres, jego mama właśnie dzwoniła na numer alarmowy, by zgłosić zaginięcie dziecka.  Jak tłumaczyła, od momentu gdy odkryła nieobecność dziecka, przeszukała wszystkie okoliczne podwórka, oraz klatki schodowe.

Dlaczego dziecko opuściło dom?

Matka dziecka podejrzewa,  że 3-letni synek wyszedł z domu za dziadkiem, który poszedł z samego rana na zakupy. Zanim kobieta zdążyła się zorientować, że dziecka nie ma w mieszkaniu, zdążyło już odejść wystarczająco daleko od domu, że zrozpaczona matka nie mogła go odnaleźć.

Ta historia zakończyła się dobrze. Dziecko odnalezione przez uczciwego człowieka i to na dodatek policjanta, zostało w krótkim czasie oddane w ręce zapewne przerażonej matki. Co jednak, gdyby samotnym dzieckiem zainteresowała się  niewłaściwa osoba, albo dziecko wbiegło pod koła nadjeżdżającego samochodu? Sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie. Pilnujmy naszych dzieci, czasem mogą mieć one nieprawdopodobne pomysły zagrażające ich bezpieczeństwu.

Przeczytaj także: Kto pomoże dziecku, które się zgubiło?

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

smoczek
RF
Pielęgnacja
Smoczek: przyjaciel czy wróg twojego dziecka?
Niemowlę uspokaja się, gdy ssie smoczek, ale czy nie spowoduje on wad zgryzu? Co więc robić: podawać smoczek czy lepiej wychowywać dziecko bez smoczka?

Noworodek rodzi się z bardzo silnym odruchem ssania. Gdy włożysz mu do buzi pierś, smoczek czy palec, zacznie ssać. Odruch ssania u dziecka jest bardzo silny: noworodek najchętniej przez cały czas chciałby ssać twoją pierś. Czy jednak smoczek dla niemowlęcia to zawsze dobre rozwiązanie - podpowiada dr Katarzyna Nowicka, pediatra z Instytutu Matki i Dziecka.  Smoczek dla noworodka? Z tym lepiej poczekać Nie podawaj noworodkowi smoczka : szczególnie gdy karmisz go piersią. W pierwszych tygodniach życia dziecko uczy się ssania piersi, a smoczek ssie się inaczej niż pierś: stąd często trudne początki karmienia piersią . Gdy zaczniesz podawać noworodkowi smoczek, może mieć spore problemy z prawidłowym uchwyceniem brodawki. A to dlatego, że ssanie piersi i smoczka wymaga od dziecka zupełnie innych ruchów warg i języka. Tymczasem dobre przystawienie dziecka do piersi to warunek dobrego ssania. Jeśli maluszek będzie źle ssał, zaczną cię boleć brodawki, zniechęcisz się do karmienia, mleka będzie za mało i... za wcześnie odstawisz dziecko od piersi. Gdy noworodek płacze, nakarm go, noś na rękach, przytulaj, bujaj, śpiewaj mu kołysanki. Ale nie podawaj noworodkowi smoczka. Jaki smoczek dla noworodka - sprawdź opinie Smoczek dla niemowlęcia może być bezpieczny Lepiej, gdy poczekasz z podaniem smoczka kilka tygodni. Niemowlę zapewne będzie już mistrzem ssania piersi około 6. tygodnia życia dziecka . Wtedy podanie smoczka nie powinno już spowodować problemów z karmieniem piersią . Wręcz przeciwnie – to często świetne rozwiązanie. Bo smoczek wcale nie jest złym wynalazkiem, którego powinnaś unikać jak ognia.      Kiedy smoczek jest dobry dla niemowlęcia Są dzieci, które potrafią całymi godzinami domagać się piersi. I nie wynika to z ich ogromnego apetytu, a z silnej potrzeby ssania. Ty nie możesz (i nie powinnaś!) ciągle...

awantura o hustawkę
AdobeStock
Wychowanie
Awantura o huśtawkę: nie dla dzieci z domu dziecka, bo wezwiemy policję!
Maluch huśtał się już 40 minut, a jego mama nie chciała dopuścić do zabawy innych. Padły obraźliwe słowa o gorszych dzieciach, którym mniej wolno. Dziecko z domu dziecka zaczęło płakać i jąkać się. Zobacz, czego nauczyły się dzieci od swoich rodziców na placu zabaw!

Jeden z placów zabaw w Gryficach w zachodniomorskiem. Mama huśtała swoje dziecko na huśtawce już bardzo długo. W tym czasie ustawiła się spora grupa innych dzieci chętnych także do pohuśtania. Nie robiło to większego wrażenia na kobiecie. Nadal "okupowała" huśtawkę, nawet mimo próśb dzieci , aby już zwolniła. W końcu wywiązała się potworna kłótnia, że musiała interweniować policja. Ale także mundurowi nie popisali się. "Teraz buja się mój syn" Tę fatalną historię w Parku Japońskim w Gryficach opisała oburzona czytelniczka w liście do redakcji Gryfickiego.info."Mama przez 40 minut bujała synka w czasie, gdy dzieci z Domu Dziecka w Gryficach kilkakrotnie prosiły ją o zwolnienie bujawki" - napisała. Dzieci tłumaczyły matce, że mają ograniczony czas i bardzo chciałyby się też pobawić. Jeden ze starszych chłopców, około 13-letni, wielokrotnie prosił kobietę , tłumaczył, że są z nimi maluchy, które też chciałyby skorzystać z huśtawki. Prosiły też opiekunki z domu dziecka. "Bezskutecznie. Mama chłopca blokowała bujawkę przez prawie 40 minut, rzucając do 13 – latka, że to +ich problem+, bo teraz buja się jej syn " – relacjonuje pani Patrycja. W pewnym momencie 13–latek zatrzymał huśtawkę , chłopiec zszedł, ale kobieta nie dawała za wygraną. Kazała zostawić huśtawkę i udostępnić ją dalej synowi. Starszy chłopak nie wytrzymał, puściły mu nerwy . Rzucił w stronę kobiety niecenzuralne słowa. Oburzona kobieta wezwała policję. W obronie dzieci stanęła czytelniczka. "Powiedziałam do niej, że powinna się zastanowić i wstydzić swojego zachowania. Że te dzieci są pokrzywdzone przez los , nikt za nimi się nie upomni, nie wstawi. Zawsze spisuje się je na straty" - opisuje. Kobieta zaczęła się tłumaczyć, że jest zdenerwowana, bo pies pogryzł jej syna. Przyjechała patrol policji....

dziecko porzucone w aucie
Fotolia
Aktualności
Jak można było porzucić 2-latka i ratować samego siebie?
Ojciec roku? Na pewno nie! Uciekając przed policją, zapomniał o własnym dziecku!

Możemy wiele zrozumieć, jeżeli chodzi o dziwne zachowania w obliczu niespotykanych zdarzeń. Ludzie różnie reagują w obliczu zagrożenia, trudno ich czasem winić, że nie potrafią sprostać trudnym zadaniom. Gdy jednak rodzic zapomina o własnym dziecku, tylko po to, by uniknąć nieprzyjemności, niestety musi zmierzyć się z falą krytyki. Zapomniał o dziecku Policja w miejscowości Płonka, postanowiła zatrzymać mężczyznę, kierującego z nadmierną prędkością. Citroen osiągnął prędkość 85 km/h, więc policjant nakazał kierowcy zatrzymać się na poboczu. Ku zdziwieniu funkcjonariusza, mężczyzna  zaczął uciekać . Policja ruszyła w pogoń, najpierw drogą asfaltową, a potem szutrową. W pewnym momencie kierowca zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo.  Ku ogromnemu zdziwieniu policjantów okazało się, że mężczyzna pozostawił w aucie... małe dziecko . Czyżby o nim zapomniał zaaferowany pościgiem? A może uznał, że on sam jest znacznie ważniejszy, niż 2-latek ? Policji na szczęście szybko udało się ustalić, że uciekający mężczyzna jest ojcem dziecka , które pozostawało pod jego opieką w czasie, gdy matka pracowała na polu. Dziecko zostało odebrane z komisariatu przez ciotkę i pozostało pod jej opieką do czasu, aż matka wróci do domu. Skrucha po czasie Mężczyzna postanowił sam zgłosić się na policję , dopiero o godz. 21. Po zbadaniu alkomatem okazało się,  że był trzeźwy, a uciekał, ponieważ kierował autem bez posiadania prawa jazdy , które zostało mu odebrane wcześniej za jazdę po alkoholu.  Trudno zrozumieć, dlaczego  dorosły mężczyzna chcąc uchronić się przed nieuniknioną karą, porzucił własne dziecko . Czy naprawdę uważał,  że policja znająca numery rejestracji jego samochodu, nie dotrze do właściciela? Nie można nazwać zachowania tego mężczyzny inaczej, niż głupotą. Na pewno może...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj