Świat walczy z drugą falą pandemii koronawirusa. Rząd stale wprowadza nowe obostrzenia, nawet święta w tym roku Polacy będą musieli spędzić w towarzystwie jedynie kilku osób z rodziny. Na horyzoncie pojawiła się nadzieja powstania skutecznej szczepionki. Każdy liczy na to, że niebawem wszystko wróci do normy. Minister zdrowia rozwiał jednak te optymistyczne przewidywania... Adam Niedzielski ostrzegł przed trzecią falą pandemii.

Reklama

Daleko od strefy komfortu

Adam Niedzielski przyznał, że mimo aktualnego spadku zakażeń koronawirusem, nadal jesteśmy daleko od strefy komfortu: „Mimo zmniejszenia poziomu zakażeń, nadal jesteśmy daleko od strefy komfortu”. Niedzielski aktualną sytuację podsumował następująco: „Z przykrością muszę powiedzieć, że mamy dużą liczbę zgonów”.

Trzecia fala pandemii

Minister zdrowia powiedział, kiedy możemy spodziewać się trzeciej fali pandemii: „Trzecia fala może nałożyć się na szczyt zachorowań na grypę w okolicach lutego”. Dodał także, że jest ona realnym zagrożeniem. Szef resortu zdrowia zaznaczył jednak, że wszystko zależy od zachowania ludzi i przestrzegania środków bezpieczeństwa: „Zależy od naszego zachowania, od tego jak w najbliższym czasie będziemy się zachowywali”.

Szpitale tymczasowe jako zabezpieczenie

Adam Niedzielski poinformował, że zabezpieczeniem na trzecią falę pandemii mają być szpitale tymczasowe: „Do marca nie będzie decyzji o rezygnacji ze szpitali tymczasowych”.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz także

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama