Imię jest bardzo nietypowe, ale wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Obowiązujące w Polsce przepisy od marca tego roku są bardzo liberalne, jeżeli chodzi o nadawanie obco brzmiących imion. Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia.

Reklama

Rodzice przeszli samych siebie?

Jak donoszą „Fakty Oświęcim”, w Babicach urodził się chłopiec, któremu rodzice nadali na imię Kendal. Jest to imię pochodzenia celtyckiego, używane w krajach anglosaskich, z reguły nadawane dziewczynkom. W Polsce nosi je chłopiec. Imię jest oryginalne i być może, że przebije chłopca, którego rodzice nazwali Jeronimo Martin. Imię miało być nawiązaniem do ulubionego sklepu matki maleństwa.

Około trzech miesięcy temu, w Polsce, powitaliśmy także Neymara, który wraz z rodzicami mieszka na co dzień w Ciborzu. Niewykluczone, że rodzice maleństwa byli fanami brazylijskiego piłkarza grającego we francuskim klubie Paris Saint-Germain.

Jest coraz bardziej nietypowo

Oryginalnych imion, które polscy rodzice nadali swoim dzieciom, jest naprawdę sporo. Wystarczy spojrzeć na poprzedni rok. Dla dziewczynek były to np.: Aida, Amoina, Chelsea, Chanel, Dajana, Flora, Heidi, Irma, Kataleja, Kesja, Larissa, Mariam, Raisa, Salma, Syntia, Zara i Zlata.

Dla chłopców natomiast: Amir, Artem, Axel, Bagnar, Gaspar, Giovanni, Herbert, Izaak, Kaj, Kilian, Marsel, Maxym, Nico, Noe, Rajan, Ruben, Sambor, Santiago, Timo i Tristan.

Zobacz także

Imiona, jakie nadajemy naszym dzieciom, mają wpływ na całe ich życie, dlatego rodzice mają często twardy orzech do zgryzienia jakiego dokonać wyboru. Nadać imię popularne, a może staroświeckie? Zagraniczne czy oryginalne? Nie jest łatwo.

Może być z zagranicy, ale nie może ośmieszać

Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

Imiona dla dzieci Czytaj więcej

Zgodnie ze zmienionymi w marcu 2018 roku przepisami rodzice mogą nadawać dzieciom w naszym kraju obce imiona. To znacznie ułatwia życie obcokrajowcom mieszkającym w Polsce, którzy chcą nadać dziecku imię pochodzące z ich tradycji i kultury. Dotychczas do obcego nazwiska musieli dopasowywać polskie imię. Możliwe też jest nadawanie dziecku imienia, które nie wskazuje na jego płeć. Z pewnością imię Kendal jest tego przykładem. Wciąż zabronione jest nadawanie imion, które ośmieszałyby dziecko.

Zgłoś się! Rozdajemy 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O!

Jednak statystyki pokazują, że niezmiennie od kilku lat na czele najpopularniejszych imion nadawanych w Polsce dzieciom królują imiona tradycyjne. Przed wyborem idealnego imienia dla nowo narodzonego dziecka warto pamiętać, że nasza decyzja to wybór na całe życie. Oryginalnie brzmiące imiona nie dają gwarancji tego, że nasze dziecko będzie czuło się wyjątkowo, a wręcz może być narażone na kpiny i docinki rówieśników.

Czy też lubicie oryginalne imiona dla dzieci? Napiszcie, jakie nadałyście swoim dzieciom i czym się kierowałyście przy ich wyborze.

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia:

Źródło: popularne. pl, wp

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama