Imiona dla dzieci

imiona świętych
imiona dla dzieci

Imiona świętych: święte imiona męskie i żeńskie i ich znaczenie

Imiona świętych potrzebne są do bierzmowania, kiedy to wybiera się swojego patrona. Zgodnie z tradycją chrześcijańską warto też nadawać je dzieciom podczas chrztu. Jednak niektóre imiona noszone przez świętych, jak np. Bazyliszek, mogą wprawić w osłupienie! Poznaj święte imiona dla dziewczynek i chłopców oraz ich znaczenie.
Milena Oszczepalińska
Najrzadsze imiona dla dzieci 2019
imiona dla dzieci

Najrzadsze imiona w Polsce w 2022 roku. Są bardzo oryginalne!

Posiadacze najrzadszych imion w Polsce mogą czuć się naprawdę wyjątkowo. Niektóre imiona zostały nadane jedynie dwa razy! Zdecydowanie są bardzo oryginalne! Poznaj najrzadsze imiona nadawane w naszym kraju w ostatnich miesiącach oraz na przestrzeni lat.
Milena Oszczepalińska
krótkie imiona dla dziewczynek
imiona dla dzieci
imiona dla dziewczynek
imiona

Krótkie imiona dla dziewczynek: najlepsze propozycje

Krótkie imiona dla dziewczynek są bardzo praktyczne, dlatego wielu świeżo upieczonych rodziców szuka inspiracji właśnie wśród nich. Prezentujemy zestawienie krótkich imion damskich, może właśnie któreś z nich nadacie swojej córeczce.
Joanna Biegaj
żydowskie imiona
imiona dla dzieci

Żydowskie imiona: męskie i żeńskie, pochodzenie i znaczenie. Jakie są popularne imiona żydowskie?

Imiona żydowskie to zarówno imiona rzadkie i oryginalne, jak i popularne, często nadawane w Polsce. Wybrałyśmy ładne żydowskie imiona żeńskie i męskie, by ułatwić rodzicom wybór. Tych imion jest naprawdę dużo!
Magdalena Drab
polskie imiona
imiona dla dzieci

Tradycyjne polskie imiona: żeńskie i męskie

Polskie imiona przez pewien czas wypierała moda na imiona bardziej nowoczesne i obcobrzmiące. Teraz typowe polskie imiona wracają do łask. Sprawdź, które imiona nadawane w Polsce mają polskie, a nawet staropolskie korzenie. Przedstawiamy najpopularniejsze polskie imiona dla dziewczynek i chłopców.
Milena Oszczepalińska
Najpopularniejsze imiona w Polsce 2021
imię dla dziecka
imiona dla dzieci
imiona dla chłopców

Najpopularniejsze imiona w Polsce 2021: nowi faworyci! [RANKING]

Oto lista najpopularniejszych imion w Polsce w 2021 roku. Dane pokazujące, jakie imiona nadawano dzieciom w ubiegłym roku, różnią się nieco od wcześniejszego rankingu. Co się zmieniło? Poznaj najczęstsze imiona dzieci urodzonych w 2021 roku.
Joanna Biegaj
chińskie imiona
imiona dla dzieci
znaczenie imion

Chińskie imiona – żeńskie i męskie, najpiękniejsze propozycje

Chińskie imiona są jedno lub dwusylabowe. W Chinach zapisuje się je po nazwisku. Co ciekawe, nie tworzy się zdrobnień od chińskich imion, ale często na Tajwanie, w Hongkongu i Singapurze przed nadaniem dziecku imię jest konsultowane z astrologiem.
Ewa Janczak-Cwil
Ranking imion 1. połowa 2021
imiona dla dzieci

Ranking imion z pierwszej połowy 2021 roku – jakie imiona nadajemy dzieciom?

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało raport pokazujący, jakie imiona nadawali Polacy dzieciom w pierwszym półroczu tego roku. Sprawdź, jakie imiona są teraz na topie!
Ewa Janczak-Cwil
Imiona słowiańskie
imiona dla dzieci
dobre imię dla dziecka
imię dla dziewczynki

Imiona słowiańskie: żeńskie i męskie. Lista najpiękniejszych imion słowiańskich i ich znaczenie

Imiona słowiańskie obecnie nie cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców, a szkoda, ponieważ znaczenie wielu z nich jest naprawdę godne i wróżące dziecku świetlaną przyszłość.
Milena Oszczepalińska
zakazane imiona
imię dla dziecka
imiona dla dzieci
jakie imię wybrać dla dziecka

Zakazane imiona w Polsce – co mówią przepisy USC i zalecenia Rady Języka Polskiego

Rada Języka Polskiego przygotowała listę 69 imion, których rodzice nie powinni nadawać dziecku. Sprawdź, jakie imiona znalazły się na liście „imion zakazanych” w Polsce.
Joanna Biegaj
imiona biblijne
imiona dla dzieci

Biblijne imiona – znane i zapomniane, znaczenie imion

Najbardziej znane biblijne imiona to Maria i Józef. Oprócz nich w Biblii pojawia się wiele przeróżnych imion. Większość to imiona męskie nawiązujące znaczeniem do Boga. Imiona kobiece natomiast częściej mają znaczenie niezwiązane z Bogiem. 
Ewa Janczak-Cwil
dziwne imiona dzieci polskich gwiazd
imiona dla dzieci

Nietypowe imiona dzieci polskich gwiazd: można się zdziwić!

Wyobraźnia polskich celebrytów nie zna granic, przynajmniej jeśli chodzi o imiona dla dzieci. Niektóre gwiazdy wymyśliły imiona tak dziwne, że budzą one konsternację i niedowierzanie. Chodzi zarówno o imiona dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Nietypowe imiona wybrały m.in. Lara Gessler, Agnieszka Włodarczyk i Sara Boruc.
Magdalena Drab
babcia nie chce nazywać wnuczki po imieniu
teściowa
babcia
imiona dla dzieci

„Teściowa nie zwraca się do mojej córki po imieniu, bo twierdzi, że jest ono DZIWACZNIE”

Imię dziecka ma przede wszystkim podobać się rodzicom, nie dziadkom, ciotkom czy dalszym krewnym. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy bliska osoba odmawia używania imienia dziecka, bo jest ono według niej zbyt wymyślne i trudne do wymówienia?
redakcja mamotoja.pl
imona nordyckie
imiona dla dzieci

Imiona nordyckie – skandynawskie imiona męskie i żeńskie

Imiona nordyckie stają się coraz bardziej popularne i w Polsce. Starszym kojarzą się z książkami Astrid Lindgren, młodszym – z serialem „Wikingowie”. Podpowiadamy, jakimi skandynawskimi imionami można nazwać córkę, a jakimi syna.
Ewa Janczak-Cwil
Dziwne imiona
dziecko
imię
imiona dla dzieci

Najdziwniejsze imiona dla dzieci: męskie, damskie, niespotykane!

Najdziwniejsze imiona dla dzieci na pewno są oryginalne, ale czy zawsze są przemyślane? Rodzice z każdym rokiem wydają się być coraz bardziej pomysłowi. Oto przykłady niespotykanych polskich imion dla dziewczynek i chłopców.
Milena Oszczepalińska
dziwne imię dla córki
imiona dla dzieci

Ludzie ŚMIEJĄ się z dziwnego imienia jej córki: „Uwielbiam te złośliwe komentarze!”

Mama nowo narodzonej dziewczynki jest dumna z imienia, jakie razem z mężem wybrali dla córki. Dziwne i nietypowe imię wzbudza jednak wesołość u obcych ludzi, a co gorsza, bywa też powodem kpin i żartów. Kobieta nie przejmuje się jednak złośliwościami, a wręcz przeciwnie − przyznała, że sama uwielbia czytać niewybredne komentarze w sieci.
Magdalena Drab
najładniejsze imię dla chłopca
imiona dla dzieci
imiona dla chłopców
imiona

Najładniejsze imię dla chłopca - ranking i listy imion męskich (zagłosuj na najładniejsze!)

Najładniejsze imię dla chłopca to po prostu takie, które najbardziej podoba się jego rodzicom. Jednak przy jego wyborze przydatny może być ranking imion męskich. Sprawdź nasze listy najładniejszych imion dla chłopców: polskich, popularnych, tradycyjnych i zagranicznych. Koniecznie oddaj też swój głos na najładniejsze imię dla syna.  
Joanna Biegaj
Arabskie imiona dla dzieci
imiona dla dzieci
oryginalne imiona
imiona

Imiona arabskie – męskie i żeńskie, znaczenie islamskich imion

Imiona arabskie mogą być nadawane dzieciom, których rodzice są związani z tą kulturą bądź religią islamu. Ale mogą być także egzotyczną inspiracją dla rodziców, którzy pragną nazwać dzieci w oryginalny, niekonwencjonalny sposób. Przedstawiamy najpopularniejsze imiona muzułmańskie i orientalne dla chłopców i dziewczynek.
Aleksandra Zaborowska
zagraniczne imiona damskie
imiona dla dzieci
imiona dla dziewczynek
imiona żeńskie

Zagraniczne imiona damskie: nietypowe i oryginalne propozycje

Zagraniczne imiona damskie kuszą egzotycznym brzmieniem, oryginalnością. Są też po prostu ładne. Chcesz dać córce imię, które dobrze brzmi po polsku, ale sprawdzi się również za granicą? Oto lista spełniających ten wymóg zagranicznych imion dla dziewczynek.
Karolina Stępniewska
Monika Mrozowska imię dziecka
imiona dla dzieci

Mrozowska wymyśliła ORYGINALNE imię i śmieszny przydomek dla synka: „Ma być czystym szczęściem”

Monika Mrozowska z niecierpliwością czeka na narodziny czwartego dziecka, a fanom zdradziła właśnie jego imię. Chłopiec zyskał już nawet śmieszny przydomek, który w dodatku ma zapewnić mu szczęście na przekór trudnym czasom.
Magdalena Drab
imiona inteligentnych dzieci
imiona dla dzieci

Dzieci o tych imionach są NAJMĄDRZEJSZE (a rodzice już ich nie nadają!)

Inteligentne dzieci mają kilka cech wspólnych, w tym często... imię! Powiązanie konkretnych imion z poziomem inteligencji to oczywiście zabawa, choć ezoterycy twierdzą, że imię może wpływać na życiową mądrość. Może więc warto przypomnieć sobie te mniej popularne dziś imiona, które podobno noszą najmądrzejsze osoby?
Magdalena Drab
Dzieci o tych imionach to największe łozbuzy
imiona dla dzieci

Dzieci o tych imionach to największe łobuziaki! Powinny spodziewać się rózgi od Mikołaja?

Przedstawiamy listę 12 imion, które zwykle noszą najbardziej krnąbrne dzieci. Wasze pociechy też się tak nazywają, potwierdzacie tę teorię?
Milena Oszczepalińska
Imiona dzieci celebrytów
imiona dla dzieci
dzieci celebrytów

Imiona dzieci celebrytów – jak dobrze je znasz? [Quiz]

Milena Oszczepalińska
Nietypowe imiona dla dzieci zgłaszane w USC
imiona dla dzieci

Nietypowe imiona dla dzieci zgłaszane do USC. Niektóre trudno nawet wymówić!

Trzeba przyznać, że rodzice mają fantazję, jeśli chodzi o dobór imienia dla dziecka. Urzędnik nie zawsze musi jednak godzić się na wpisanie danej propozycji do aktu urodzenia. Są imiona, których w Polsce nie można nadawać. Jakie?
Milena Oszczepalińska
najpopularniejsze imiona w Polsce
imiona dla dzieci
najpopularniejsze imiona

Najpopularniejsze imiona w Polsce na przestrzeni wieków

Jakie imiona nosili nasi praprapradziadkowie? Jak najczęściej nazywały się ich mamy? W tym rankingu znajdziesz najpopularniejsze imiona od XIV wieku! Czy dużo się zmieniło?
Marta Kabulska
Najpiękniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców
imiona dla dzieci

Najpiękniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców [RANKING]

Najładniejsze imiona żeńskie i męskie wybrane głosami tysięcy osób. Tobie również podobają się właśnie one? Sprawdź nasz ranking i oceń!
Milena Oszczepalińska
Ranking imion 2019: dane Ministerstwa Cyfryzacji
imiona dla dzieci

Najpopularniejsze imiona 2019 dla dziewczynek i dla chłopców

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało właśnie ranking najpopularniejszych imion żeńskich i męskich 2019. Są wśród nich imiona waszych maluszków?
Milena Oszczepalińska
włoskie imiona
imiona dla dzieci

Włoskie imiona – żeńskie i męskie [krótkie, najpopularniejsze we Włoszech oraz polskie odpowiedniki]

Włoskie imiona brzmią jak muzyka. Nic dziwnego, przecież to język opery i poezji! Najpopularniejsze imiona włoskie dla dziewczynek i chłopców często mają swoje polskie odpowiedniki, a niektóre z nich dobrze brzmią w Polsce także w oryginalnej, włoskiej wersji.
Karolina Stępniewska
rosyjskie imiona
imiona dla dzieci

Rosyjskie imiona - dla dziewczynki i chłopca [polskie odpowiedniki, zdrobnienia, najbardziej popularne]

Myślisz o niebanalnym imieniu? Oto zestaw rosyjskich imion dla dzieci - może zainspirują cię, są piękne, melodyjne, o pełnych czułości zdrobnieniach.
Agnieszka Majchrzak
najpopularniejsze imiona w Warszawie 2019
imiona dla dzieci

To te imiona teraz królują - najpopularniejsze imiona 2019!

Rodzicom zmienia się gust - tak wynika, patrząc na imiona nadawane w Warszawie.
Agnieszka Majchrzak