Polskie dzieci siedzą w domach już od ponad 35 tygodni i są pod tym względem liderami w Europie. Według danych UNESCO uczniów w Polsce prześcigają tylko dzieci czterech innych krajów europejskich, m.in. Macedonii i Łotwy. Niestety, nowe obostrzenia sprawią, że czas spędzony w domu jeszcze bardziej się wydłuży.

Reklama

Dzieci w Polsce siedzą w domach już prawie cały rok szkolny!

Polscy uczniowie nie chodzą do szkoły już od wielu miesięcy, a dokładnie od 35 tygodni (rok szkolny liczy 42 tygodnie). To bardzo długo, zwłaszcza jeśli porównać ten wynik do czasu, przez jaki w zamknięciu przebywają dzieci z innych krajów europejskich. Dłużej z nauką zdalną muszą sobie radzić tylko uczniowie z Macedonii (43 tygodnie), Bośni i Hercegowiny (38 tygodni), Słowacji (37 tygodni) oraz Łotwy (36 tygodni).

Czas spędzony w izolacji i poza szkołą niestety jeszcze się wydłuży. Minister zdrowia zapowiedział w środę przedłużenie lockdownu co najmniej do 18 kwietnia. Jako pierwsi do nauki stacjonarnej mają wrócić uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki. Możliwe, że nastąpi to jeszcze w kwietniu. Rządzący nie podali jednak żadnej konkretnej daty. Nie wiadomo też, kiedy szkoły zostaną otwarte dla starszych dzieci.

Tymczasem skutki izolacji są fatalne: dzieci coraz częściej chorują na depresję, opuszczają się w nauce, brakuje im ruchu i kontaktów z rówieśnikami.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zobacz także

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama