Huggy Wuggy to niebieski stworek znany z popularnej w ostatnim czasie gry komputerowej. Choć gra przeznaczona jest dla dorosłych, dzieci i nastolatkowie dobrze znają tę postać – przede wszystkim z dość drastycznych filmików zamieszczanych na YouTubie i TikToku, ale nie tylko. Maluchy – jak się okazuje również w polskich przedszkolach – pokochały przytulankę Huggy Wuggy. Problem w tym, że niebieski potworek przytula… żeby zabijać.

Reklama

Huggy Wuggy: polskie dzieci go uwielbiają. Rodzice, reagujcie!

Już kilka tygodni temu brytyjska policja przestrzegała rodziców przed Huggy Wuggy – po tym, jak nauczyciele w jednej ze szkół podstawowych zauważyli najmłodszych uczniów „bawiących się” w zabawę inspirowaną grą. Teraz do rodziców apeluje dyrekcja Przedszkola Publicznego Przystań Elfów w Ząbkach.

Na profilu przedszkola na Facebooku pojawiła się informacja, że nauczyciel znalazł u jednego z przedszkolaków niebieską maskotkę z krwawym uśmiechem i ostrymi zębiskami. Maluchy zostały zapytane, czy wiedzą, kim jest Huggy Wuggy – entuzjastyczne „tak” szczerze przeraziło pracownice i pracowników placówki. Dlatego też powstał obszerny post, w którym personel przedszkola zwraca się do rodziców z prośbą, by kontrolowali to, co ich dzieci robią w sieci i nie pozwalali im na dostęp do treści, które promują przemoc.

Poniżej znajdziecie post zamieszczony na profilu przedszkola. A my dołączamy do apelu: „Kontrolujmy treści, które docierają do naszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać. Nie niszczmy ich świata. Chrońmy je przed tym, przed czym chronić możemy, dopóki nie będą w stanie ochronić się sami”.

Zobacz także

Piszemy też o:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama