Policja ostrzega przed Huggy Wuggy
Adobe Stock/screen Instagram
Aktualności

„Huggy Wuggy”: bardzo groźny czy bardzo śmieszny? Brytyjska policja ostrzega rodziców

Co to jest Huggy Wuggy (wym. hagi-łagi)? To postać z dość drastycznej gry komputerowej przeznaczonej dla dorosłych. Potwór zyskał popularność dzięki materiałom na TikToku i YouTube. Poznacie go po niebieskim futerku (różowe ma jego koleżanka – Kissy Missy), długich rękach i nogach oraz bardzo ostrych zębiskach. Tę maskotkę chce mieć coraz więcej dzieci. I ma.

Jak podaje „The Daily Mail”, brytyjska policja ostrzega, że filmiki z Huggy Wuggy nie są przeznaczone dla dzieci – a to właśnie one zalewają obecnie TikToka i YouTube. Niebieska „przytulanka” śpiewa w nich o przytulaniu i… zabijaniu. Zachęca widzów, by przytulali tak mocno, aż ofiara wyda ostatnie tchnienie. Małe dzieci w Wielkiej Brytanii już tak się „bawią”: przytulają bardzo mocno, szepcząc do ucha swej ofierze drastyczne słowa Huggy Wuggy.

115 rzeczy do zrobienia w wakacje 2022: szalone i kreatywne pomysły

Cel jest jeden: Huggy Wuggy ma przestraszyć dzieci

Apel brytyjskiej policji, by trzymać dzieci z daleka od Huggy Wuggy, pojawił się na łamach „The Daily Mail”. Zaczęło się od incydentu na szkolnym boisku w hrabstwie Dorset, gdzie pierwszoklasiści „bawili się”, naśladując bohatera gry.

„Ludzie nagrywają filmiki i tworzą piosenki z dość drastycznym wizerunkiem podobnej do niedźwiedzia postaci z zębami ostrymi jak żyletki – wszystko to wręcz zalewa YouTube i TikToka. Filmy mają przede wszystkim przestraszyć dzieci – na pewno nie chcesz pokazywać im czegoś takiego” – ostrzega Chris Conroy, policyjny ekspert ds. cyberbezpieczeństwa z Dorset cytowany przez „Daily Mail”.

@huggywuggy_officialcult

 

♬ original sound - huggy_wuggy_official

Huggy Wuggy: groźny czy nie?

Rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na zabawy, które wymyślają ich dzieci. Tym bardziej gdy dostęp do mediów społecznościowych jest tak łatwy – każdy posiadacz smartfona czy komputera może w kilka sekund znaleźć filmiki z brutalnym Huggy Wuggy. Zagrożone są również dzieci, które na co dzień nie korzystają z social mediów – wystarczy, że o upiornym niedźwiadku usłyszą od kolegów czy koleżanek w szkole czy przedszkolu…

Ostatnio w sieci pojawia się coraz więcej gadżetów z Huggy Wuggy – m.in. ubrania, figurki czy maskotki. Jeśli twoje dziecko poprosi cię o zakup takiej „zabawki”, lepiej z nim porozmawiaj – wygląda na to, że niebezpieczny trend dotarł też do Polski.

źródło: dailymail.co.uk

Piszemy też o:

Czy dzieci powinny oglądać Squid Game
screen/Netflix
Aktualności
Czy dzieci powinny oglądać „Squid Game”? Psycholog Aleksandra Piotrowska: „Agresywne zachowania zaczynają być traktowane jako coś normalnego”
Na Netflixie pojawił się serial, który błyskawicznie zyskał wielką popularność, niestety także wśród dzieci. Choć produkcja „Squid Game” oznaczona jest symbolem, że serial przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia, oglądają i polecają go sobie także młodsze dzieci. Dlaczego to powinno niepokoić?

„Squid Game” to serial wyprodukowany w Korei Południowej. Jego tytuł nawiązuje do popularnej tam zabawy podobnej do naszej rodzimej gry w klasy. Jednak w serialu gra toczy się z jednej strony o wielkie pieniądze, a z drugiej – o życie, bo kto przegrywa, ten nie odpada z gry, ale ginie. W „Squid Game” trup ściele się gęsto, a zabijanie ludzi jest tam tak łatwe, jak eliminowanie przeciwnika w grze komputerowej. Czy takie treści powinny oglądać dzieci? Od rozrywki do przemocy Szkoły w Wielkiej Brytanii zaczęły informować rodziców swoich uczniów o serialu i o tym, aby dzieci go nie oglądały. Okazało się bowiem, że dzieciaki zaczynają wspólnie odgrywać brutalne sceny rozgrywające się w serialu. Podobne sytuacje zaobserwowano w belgijskich szkołach, gdzie podczas zabawy odpadające z niej dzieci były bite przez kolegów. W związku z naśladowaniem akcji serialu oraz zaburzeniami lękowymi i urazami, jakie takie zabawy wywołują u dzieci, niektóre szkoły zdecydowały się na zorganizowanie dodatkowych zajęć na temat przemocy. Niestety, dotyczy to szkół w Wielkiej Brytanii i Belgii, nie w Polsce, a u nas dzieci też oglądają ten serial. Kto dzieciom na to pozwala? Jedna ze znajomych nam mam, która wychowuje obecnie 11-latka, zdradziła, że wspólnie z synem obejrzała pierwszy odcinek serialu, gdyż jej dziecko wróciło ze szkoły z informacją, że jego koledzy oglądają tę produkcję i bardzo im się ona podoba. Nie zdołała w spokoju dokończyć odcinka, bo ogarnęła ją złość. „Jak to możliwe, że rodzice pozwalają dzieciom to oglądać? Jak to możliwe, że dzieci mają dostęp do takich treści? Jak to możliwe, że niektórzy rodzice nie mają nic przeciwko temu , aby ich jedenastolatki oglądały ten serial?” – pytała. Po pierwszym odcinku wytłumaczyła synowi, że nie zgadza się, aby oglądał on serial. Chłopiec zaakceptował decyzję...

Krzyki, złość, bicie, gryzienie: jak poskromić agresję dziecka?
AdobeStock
Wychowanie
Jak radzić sobie z agresją u dzieci? Kiedy świadczy o zaburzeniu, a kiedy jest typowym objawem dorastania?
Eksperci przekonują, że pewien poziom agresji u dzieci jest normalny. Zamiast krzyczeć, złościć się i dawać klapsy, wystarczy odwrócić uwagę malca.

„Aby dziecko mogło zachowywać się lepiej, potrzebuje tyle samo empatii i wsparcia, co osoba w depresji, choć tego typu zachowania zwykle nie zachęcają nas do bycia empatycznym” – twierdzi Dave Anderson, psycholog z Child Mind Institute w Nowym Jorku. Istnieje przekonanie, że złe zachowanie dziecka odzwierciedla jego kiepskie wychowanie, a w rzeczywistości może ono wynikać z pewnych problemów natury biologicznej. W takich przypadkach typowe reakcje rodziców mogą nie przynieść pożądanych rezultatów, czyli poprawy zachowania malca. Dzieci biją, gryzą, kopią             Pediatrzy pod kierownictwem Michaela F. Lorbera przeprowadzili badanie, w którym przyjrzeli się 477 dzieciom w wieku od 6 do 24 miesięcy. Ich matki miały notować, jak często maluchy wykazywały się negatywnym zachowaniem, łącznie z biciem, gryzieniem i kopaniem. Wyniki obserwacji opublikowano na łamach Journal of Pediatrics. Okazało się, że tego typu zachowania były dość powszechne, w dodatku nasilały się wraz z wiekiem, a punkt kulminacyjny następował zwykle u dwulatków. Na tej podstawie naukowcy polecili pediatrom, by uspokajali rodziców, martwiących się niewłaściwym zachowaniem swoich dzieci. Zaznaczali jednak, że tego typu wybuchy agresji powinny być od początku zmieniane. Rodzice powinni ustalać jasne granice i reagować w odpowiedni sposób. Zamiast karać jednak dziecko wrzaskiem, gniewem lub klapsem, lepiej odwrócić jego uwagę i nakierować ją na coś zupełnie innego. Niektóre dzieci zachowują się wyjątkowo agresywnie Naukowcy podkreślają, że wybuchy agresji to typowe zachowanie u najmłodszych , jednak u niektórych dzieci zdarzają się one wyjątkowo często i są bardziej nasilone. Wówczas potrzebna jest inna forma pomocy, takie problemy z zachowaniem mogą utrzymywać się dłużej, nawet u starszych dzieci. Jeśli wybuchy agresji u dziecka...

Fotolia
Aktualności
Twoje dziecko jest rozdrażnione i agresywne? Czy wiesz jaka może być przyczyna?
Znasz to? "Moje dziecko jest niegrzeczne", "Nie mogę sobie już z nim poradzić". Jeżeli tak, dowiedz się dlaczego tak się dzieje. Wyniki badań brytyjskich uczonych mogą Cię zaskoczyć!

Najłatwiej jest zaszufladkować dziecko jako "niegrzeczne". Rozdrażnienie, zmęczenie, stres, wszystko to wrzucamy do jednego worka, bo efekt w sumie jest taki sam. A może warto jednak zastanowić się, dlaczego dziecko zachowuje się tak, a nie inaczej i znaleźć przyczynę. Nie ma przecież niegrzecznych dzieci , tylko są dzieci, którymi niewłaściwie się zarządza ;-) Naukowcy przez kilkadziesiąt lat badali, jaki wpływ na organizm i zachowanie dziecka,  może mieć wpływ dieta oraz spożywane pokarmy . Brytyjscy uczeni doszli do zaskakujących wniosków. Zbadali, czy przyjmowanie w diecie i pokarmach kwasu omega-3, ma znaczenie. Okazało się, że tak i to bardzo! Co to  są kwasy omega-3? Kwasy omega-3 są składnikiem budulcowym komórek układu nerwowego.  Odgrywają ogromną rolę w rozwoju funkcji poznawczych, takich jak spostrzeganie, pamięć, czy myślenie. Odpowiadają także za rozwój psychoruchowy dziecka, a także ostrość widzenia. Są jak widzicie, ogromnie ważne w diecie naszych maluszków. Dowiedz się: 5 najlepszych źródeł kwasów omega-3 Co się stanie, gdy ich zabraknie? Dzieci niestety niechętnie jedzą produkty, w których występują kwasy omega-3. Tłuste ryby morskie takie jak łosoś, mintaj, czy tuńczyk, nie są numerem 1 na liście przysmaków naszego dziecka. Jeżeli nie uda Ci się namówić dziecka na nowe smaki, powinnaś pomyśleć o suplementacji. Dziecko do 3.roku życia potrzebuje dla prawidłowego rozwoju aż 200 mg kwasów tłuszczowych na dobę! Gdy zabraknie w diecie dziecka wartościowych kwasów, może pojawić się rozdrażnienie, zmęczenie,  a nawet agresja. U najmłodszych atopia, ostre zapalenie skóry oraz zahamowanie wzrostu . Starsze dzieci mają problem z koncentracją i funkcjami poznawczymi . Dzieci gorzej się uczą, mają problem z koncentracją, czytaniem i ortografią.  W Polsce także przeprowadzono badania,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj