Wczoraj informowaliśmy was o tym, że Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zbiera podpisy pod petycją skierowaną do premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie zniesienia zakazu przemieszczania się dzieci i młodzieży w godz. 8-16 bez opieki dorosłego, który ma obowiązywać również w ferie zimowe. Rodzice i psychologowie są mocno zaniepokojeni faktem, że uczniowie nie będą mogli spędzać aktywnie wypoczynku na świeżym powietrzu, gdy za oknem będzie jasno, a będą mogli wychodzić dopiero po 16, gdy jest już ciemno. Do apelu odniósł się wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Jego słowa są dość zaskakujące!

Reklama

Ryszard Terlecki o petycji w sprawie zniesienia ograniczenia przemieszczania się uczniów w czasie ferii

Wicemarszałek Sejmu wypowiedział się o petycji FDDS i rodziców skierowanej do Premiera RP w mocno nieprzychylny sposób. „Gdyby rząd ogłosił, że dzieci czy młodzież powinny przebywać w domu po godzinie 16, a do godziny 16 mogą wychodzić, to mielibyśmy taką samą akcję, takie same czy podobne petycje, które przekonywałyby opinię publiczną, że rząd się myli, bo przed południem dzieci powinny być w domach. To jest takie narzekanie na wszystko, żeby narzekać” – powiedział w wywiadzie udzielonym dla Polskiego Radia.

Wpływ izolacji na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Ryszard Terlecki nie zaprzeczył, że kondycja psychiczna uczniów może być gorsza na skutek trwających wiele miesięcy obostrzeń w związku z pandemią. Zaznaczył jednak, że „to jest bardzo poważny problem, dotyczący nie tylko tych ferii, ale także całego roku, który w jakimś sensie jest stracony” i dodał, że „trzeba się zastanawiać, co zrobić, żeby przezwyciężyć skutki tej niemal rocznej w różnym nasileniu izolacji”. Zapewnił również, że kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży przebywających w izolacji podczas pandemii jest bardzo istotna. Na razie nic nie wskazuje jednak na to, że w trosce o nie zakaz samodzielnego przemieszczania się uczniów poniżej 16 roku życia w godzinach 8-16 w dni powszednie w ferie zostanie zniesiony.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także:

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama