Wakacje w mieście? Polecamy bezpłatne zajęcia w salonie naukowym Bayer!
Zupa, pompa i odrobina hydrauliki... czy wiesz, co to jest? W tak niekonwencjonalny sposób naukowcy z BayLabu opisują krew, pracę serca i układu krążenia. W wakacje warto z dzieckiem odwiedzić warszawski BayLab. Fascynujące spotkanie z nauką.
Nauka jest ciekawa i może być pasją, jeśli tylko przedstawi i się ją w atrakcyjny sposób. Tak właśnie jak w salonie BayLab, gdzie dzieci same na własne oczy przekonują się, z czego składa się krew, jak pracuje serce. Mają okazję sprawdzić, czy naprawdę w cytrynie jest witamina C.
Gry, filmy i zjawiska przyrodnicze
BayLab w Warszawie to multimedialny salon popularno-naukowy, a raczej mini-laboratorium, gdzie można samemu sprawdzić i przekonać, jak fascynująca jest nauka. To drugie, po Centrum Kopernika miejsce, gdzie warto przyjść z dzieckiem, by przekonać się, jak ciekawa jest nauka.
W BayLab można obejrzeć animowane i trójwymiarowe filmy (np. o ludzkich i roślinnych tkankach), wziąć udział w grach i przyjrzeć się z bliska zjawiskom chemicznym, fizycznym i biologicznym.
Krew czyli zupa, pompa czyli serce...
Zupa, pompa i odrobina hydrauliki – czyli serce, krew i krążenie: to temat spotkań w BayLabie, które odbywają się w lipcu. Dzieci mogą zobaczyć, jak pracuje ich serce i z czego zbudowana jest krew (samemu można dotknąć erytrocytów, czyli czerwonych krwinek!). Dzieci zbadają też zawartość witamin w owocach i warzywach, poznają rośliny uprawne doświadczą zaskakujących złudzeń optycznych.
BayLab po raz pierwszy uczestniczy w programie "Lato w Mieście", organizowanym przez Urząd m.st. Warszawy. Salon jest jednym z miejsc, gdzie dzieci mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas. Z kolei wszystkie chętne osoby indywidualne - np. dzieci z rodzicami czy dziadkami - zaproszone są na otwarte, naukowe popołudnia w BayLab.
Udział w zajęciach jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na www.baylab.bayer.com.pl
Warszawski salon naukowy BayLab jest drugim na świecie (po Berlinie) salonem naukowym organizowanym przez firmę Bayer. To miejsce, gdzie można zafascynować dziecko (i siebie) nauką.
Czytaj też: O fizyce z dzieckiem. To możliwe!