Reklama

Dzieci odkładają zabawki na bok, zapominają o nich albo zwyczajnie przestają się nimi bawić. Dlaczego? Może mają ich za dużo, może marzą o czymś innym lub coś innego je teraz szczególnie zajmuje, a może brak im pomysłu na nowe aktywności. Może, może… Niezależnie od powodu, dla którego maluchy szybko nudzą się swoimi rzeczami, warto znać sposoby na przedłużenie dziecięcego zainteresowania zabawkami...
Jak odświeżyć zabawkowe imperium malucha?

Reklama

1: wymiana zabawek

To strategia dość dobrze znana większości rodziców. Idealnie sprawdza się w przypadku niemowląt, choć działa także na starszaki. Wystarczy schować część zabawek w miejscu niedostępnym dla malucha, a po kilku tygodniach wyjąć je ze schowka, umieszczając w nim te, którymi maluch bawił się dotychczas. Nie tylko sprawimy dziecku radość kompletem „zupełnie nowych” zabawek, ale również – oczyszczając w ten sposób pokój – zyskamy więcej przestrzeni na samą zabawę.

2: zmiana poszczególnych elementów

Niektóre zabawki sprawiają, że w kwestii ich „odświeżenia” granicą może być jedynie nasza wyobraźnia. Jeśli córeczce znudziła się zabawa domkiem dla lalek, możecie wspólnie przemalować mu ściany, wymienić dach i uszyć jego mieszkańcom nowe ubrania. A może lalki się z niego wyprowadziły i teraz mieszkają tam zwierzaki z Afryki? Podobnie sprawa wygląda z garażem na samochody waszego synka. Samochody też możecie przemalować!
Nie dość, że w taki sposób dzieci zyskają nowe zabawki, macie okazję spędzić czas na wspólnej aktywności i przy okazji wiele się nauczyć. Niekoniecznie słownictwa związanego z konstrukcją budynku, ale być może ciekawostek z życia kotów mieszkających na remontowanym poddaszu?

3: mieszanie pojedynczych zabawek i zestawów

Jeśli klocki już nie sprawiają maluchowi takiej frajdy jak kiedyś, a i kolekcją minifigurek dzikich zwierząt bawi się jakoś mniej chętnie, może by je tak… połączyć? Klocki to doskonały budulec parku narodowego czy kliniki weterynaryjnej, w której leczyć można chore małpki, lwy i gepardy. A przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej o zwyczajach panujących w królestwie zwierząt. Taka zabawa ma szansę okazać się na tyle atrakcyjna, że za jakiś czas być może obok kliniki powstanie salon kosmetyczny albo warsztat samochodowy?

Adobe Stock

4: powiększanie kolekcji

Zauważyliście, że wasze dziecko szczególnie upodobało sobie jeden typ zabawek? Nie ma w tym nic złego! Oczywiście warto zachęcać je również do innych aktywności i zabaw, ale wspieranie pasji malucha to zawsze dobry pomysł! Dlatego jeśli wasza pociecha pokochała przygody książkowego bohatera, rozważcie zakup lub wypożyczenie kolejnych książeczek z danego cyklu. Jeśli z kolei kocha bawić się w eksplorowanie Afryki, dobrym pomysłem będzie jajko Kinder Niespodzianka. W kolekcji Natoons znajdują się zwierzęta zamieszkujące Czarny Ląd.
Ale to jeszcze nie wszystko! Dzięki nowej aplikacji mobilnej Applaydu od Kinder wszystkie zwierzątka mają szansę ożyć! Aplikacja wykorzystuje wirtualną rzeczywistość, dzięki której każdą zabawkę można zeskanować i odblokować jako postać w grze.

WIĘCEJ O ZASADACH BEZPIECZNEJ ZABAWY I NAUKI W SIECI >>> TUTAJ

5: zrobienie własnych

Jedną z aktywności lubianą szczególnie przez dzieci są zabawki DIY, czyli wykonane samodzielnie z pomocą rodziców. Wspólnie spędzany w ten sposób czas cieszy nie tylko ze względu na „bycie” z rodzicami, ale przede wszystkim na fakt, że do kolekcji dołącza nowa zabawka!
Jeśli brakuje wam pomysłów, możecie skorzystać z Internetu. Z pewnością znajdziecie wiele podpowiedzi i wskazówek. Ale równie dobrze możecie wymyślić coś sami. Przydadzą się ścinki materiałów, plastikowe pojemniczki po jogurtach i sznurowadła. To również nauka recyklingu i dbania o planetę – nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce.

Przede wszystkim jednak... bawcie się z dziećmi!
W ten sposób możecie podpowiadać maluchom na bieżąco, jak łączyć zabawki, by odkrywać nowe możliwości. Możecie też przypomnieć dzieciom i sobie, co zalega na dnie szafy. I przede wszystkim spędzić fantastyczny czas, wracając w zabawie do beztroskich czasów dzieciństwa.

Edipresse
Reklama

Artykuł powstał z udziałem marki Kinder Niespodzianka

Reklama
Reklama
Reklama