W każdym samochodzie znajduje się standardowo wyposażona apteczka. Jednak gdy podróżujemy z maluszkiem, jej zawartość może być niewystarczająca. Dlatego też warto przed wyjazdem przygotować osobną apteczkę tylko dla dziecka. Sprawdź listę 7 najpotrzebniejszych rzeczy, o których nie możesz zapomnieć, wyjeżdżając np. na wakacje.

Reklama

Co powinno się znaleźć w apteczce podczas podróży z dzieckiem?

  • Kolorowe plasterki – są niezbędne w przypadku niewielkich skaleczeń. I co ważne, będą także pomocne, nawet jeśli nie będzie dla nich medycznych wskazań. Najmniejsze nawet otarcie mniej boli, gdy nalepimy plasterek z postacią z ulubionej bajki maluszka.
  • Sól fizjologiczna – będzie niezwykle przydatna do przemycia rany, np. z piasku, gdy w pobliżu nie będzie dostępu do bieżącej wody. Z doświadczenia innych mam wynika, że sól fizjologiczna to nieoceniony skarb również w sytuacji, gdy do oczka dziecka wpadnie np. muszka lub paproszki.
  • Sterylne gaziki i bandaż – niezastąpione do opatrywania nieco większych skaleczeń lub do odsłonięcia ranek w miejscach, w których przyklejenie plasterka będzie utrudnione.
  • Termometr – każdy wyjazd wiąże się z ryzykiem pojawienia się przeziębienia lub innej infekcji, dlatego termometr powinien być podstawowym wyposażeniem dziecięcej apteczki.
  • Aspirator do nosa – niestety infekcje górnych dróg oddechowych to częsta przypadłość wieku dziecięcego, dlatego nie można zapomnieć o aspiratorze do noska.
  • Lek na obniżenie temperatury ciała – jeśli u dziecka pojawi się infekcja, której będzie towarzyszył stan podgorączkowy, a nawet gorączka to konieczne będzie zastosowanie leku obniżającego temperaturę ciała dziecka.

Sprawdź, co jeszcze warto zapakować do apteczki na wyjazd z dzieckiem: lista niezbędnych leków i akcesoriów [PDF do druku lub zapisania].

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama