Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
gdzie w góry z dzieckiem
Adobe Stock
Czas wolny

Gdzie jechać w góry z dziećmi w Polsce? Najbardziej urokliwe miejsca dla rodzin

To, gdzie jechać w góry z dziećmi, zależy od wieku dzieci, doświadczenia rodziców i nastawienia wszystkich członków rodziny. Jednak jedno jest pewne – w górach jest więcej atrakcji niż nad morzem i łatwiej tam dziecku zaszczepić ciekawość świata i aktywny tryb życia. Przedstawiamy trasy, które nadają się dla dzieci – w Tatrach, Pieninach, Bieszczadach i Górach Świętokrzyskich.

Oczywiście w każdych polskich górach jest mnóstwo szlaków nadających się dla rodzin z dziećmi, więc nasz wybór jest bardzo subiektywny. Większość tu polecanych tras przeszłam z własnymi dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – więc wiem, że da się to zrobić. Wiem też, że dzieciaki często marudzą, idąc pod górę, na szczycie są dumne i szczęśliwe (chwalcie je, ile wlezie!), w drodze powrotnej nie widać po nich wielkiego zmęczenia i sporo potrafią z takich górskich wypraw zapamiętać. Mogą to być jedne z ich najlepszych wakacyjnych wspomnień. Wszystko w waszych, rodziców, rękach!

Gdzie w góry z dziećmi:

Gdzie w góry z dziećmi – Pieniny dla każdego

spływ Dunajcem
Ewa Janczak-Cwil

Trzy Korony. fot. Ewa Janczak-Cwil

Wąwóz Homole – wieś Jaworki koło Szczawnicy. Na dnie wąwozu płynie potok, który tworzy malownicze kaskady. Zielony szlak prowadzi turystów łatwą ścieżką, która czasem przekracza potok – idzie się wtedy zbudowanymi tu metalowymi mostkami. Ściany wąwozu tworzą biały i czerwony wapień, a nad nimi górują fantazyjne turnie. Warto zwrócić uwagę dzieci na kolorowe różnorodne porosty, których w wąwozie jest mnóstwo.
Czas wycieczki z dziećmi: 2-2,5 h wraz z odpoczynkami.

Dolina Białej Wody. Także położona w okolicy wsi Jaworki. Doliną wiedzie żółty szlak z Jaworek do Litmanowej. Ścieżki są łagodne i dość szerokie, a nad potokami zawieszono kładki z barierkami. Droga jest łatwa i przyjemna. Idąc nią, można podziwiać liczne formacje skalne – Czubatą, Bazaltową Skałę, Czerwoną Skałę, zwaną też Sfinksem i mnóstwo innych. Na trasie są ławeczki i miejsca odpoczynku.
Czas wycieczki z dziećmi: ok. 2 h z odpoczynkami.

Zobacz także: Wakacje z dzieckiem pod namiotem – gdzie jechać, co zabrać?

Spływ Dunajcem. Start trasy jest w Sromowcach Niżnych lub w miejscowości Sromowce-Kąty. Krótsza trasa (2 h) wiedzie do Szczawnicy, a dłuższa (3 h) do Krościenka. Naprawdę warto się na tę atrakcję wykosztować, żeby zobaczyć piękne widoki i wysłuchać opowieści flisaków, którzy podczas spływu kierują łodziami i pokazują turystom najciekawsze miejsca oraz dzielą się opowieściami. Niezapomniana przygoda!

Cena w wakacje do Szczawnicy: 63 zł osoba dorosła i 42 zł dziecko do lat 10.
Cena w wakacje do Krościenka: 77 zł osoba dorosła i 49 zł dziecko do lat 10.
Cena biletu powrotnego: 12 zł od osoby.
Uwaga! Bilety najlepiej zarezerwować przez internet z wyprzedzeniem, na miejscu może być trudno je dostać od ręki.

Kolejką na Palenicę. Idealny pomysł na dzień odpoczynku. Wjazd koleją na Palenicę ze Szczawnicy, dalej żółtym szlakiem na Szafranówkę i zejście niebieskim do schroniska PTTK Orlica. Stamtąd czerwony szlak wiedzie do Szczawnicy Niżnej. Na taką wycieczkę z dziećmi trzeba przeznaczyć 2,5-3 h. Wędrówka nie nastręcza żadnych trudności.
Cena w wakacje: w dwie strony 20 zł osoba dorosła i 16 zł dziecko, tylko wjazd – odpowiednio 15 i 12 zł.

Trzy Korony i Sokolica. Zdobycie jednego z tych szczytów zapewni wam wiele satysfakcji i piękne widoki. Na Trzech Koronach jest specjalna platforma widokowa, z której przy dobrej pogodzie widać Tatry. Najłatwiejszy szlak dla rodzin z dziećmi zaczyna się w Krościenku. Na rynku rozpoczyna się żółty szlak. Trzeba nim iść do Toporzysk, a dalej: na Bańków Gronik, Polanę Wyrobek, Przełęcz Szopka. Po drodze jest wiele miejsc na odpoczynek. Stąd niebieskim szlakiem wchodzi się Trzy Korony. Zejść można niebieskim szlakiem przez Kosarzyska (jest dość stromo) do Zamku Pienińskiego, a stamtąd na Polanę Wyrobek i znaną już drogą pod górę, trasą do Krościenka. Całość, bez zarzynania się, trwa ok. 5 godzin.

Na Sokolicę idzie się ze Szczawnicy – trwa to ok. godzinę – najpierw czerwony, później niebieski szlak. Po drodze jest przeprawa przez Dunajec, a droga momentami ostro pnie się w górę. Bez przeprawy można iść z Krościenka (najpierw zielony, potem niebieski szlak). Na szczycie czeka niesamowity widok na góry i Dunajec, jest też tu znana chyba wszystkim powykręcana sosna, której wiek szacowany jest na kilkaset lat.

Jezioro Czorsztyńskie
Ewa Janczak-Cwil

Mój syn łapie rybki w jeziorze Czorsztyńskim. fot. Ewa Janczak-Cwil

Ekstra: Jeśli będziecie mieć ochotę na kąpiel i plażowanie, jedźcie nad Jezioro Czorsztyńskie. W Czorsztynie jest zamek i piaszczysta plaża. Choć są na niej tłumy, da się tam spędzić część dnia na lenistwie, zabawach w piasku i wodzie.

Gdzie w góry z dziećmi – Tatry dla niemowląt i nastolatków

Morskie Oko
Adobe Stock

fot. Adobe Stock
Nie ma się co oszukiwać: Tatry to nie Bieszczady ani Pieniny. Dlatego z dziećmi lepiej nie pchać się w wyższe partie gór i ograniczyć się do spacerów dolinami i do Tatr Zachodnich. Aby pobyć w wysokich górach, można pokusić się o wejście nad Czarny Staw Gąsienicowy, wjechać kolejką na szczyt Kasprowego lub dotrzeć do Morskiego Oka.

Największa i najszersza jest Dolina Chochołowska. Start wycieczki to Siwa Polana, a cel dla rodziców z młodszymi dziećmi: Polana Chochołowska, na której jest schronisko. Nie ma tu prawie podejść, można iść z wózkiem lub jechać rowerem i podziwiać tatrzańskie łąki oraz Tatry Zachodnie. Czas przejścia tam i z powrotem z dziećmi to ok. 3,5-4 h.

Rodziny ze starszymi dzieciakami spod schroniska na Polanie Chochołowskiej powinny pokusić się o wyjście w górę na Grzesia, Rakoń i Wołowiec (najwyższy szczyt Tatr Zachodnich – ponad 2000 m n.p.m.). Trasa wiedzie najpierw szlakiem zielonym na Polanę Chochołowską, a dalej żółtym i niebieskim. Ze schroniska na Wołowiec idzie się spokojnym tempem ok. 3 godzin. Cała wycieczka zajmie wam ok. 7 godzin. Naprawdę warto!

Zobacz koniecznie: Wakacje z dziećmi w Polsce – gdzie jechać? Pomysły na 2020 rok

Dolina Kościeliska z Wąwozem Kraków. Trasa wiedzie zielonym szlakiem z Kir na Halę Ornak (tam jest schronisko), gdzie dotrzeć można w ok. 1,5 h. Droga raczej do pokonywania na własnych nogach niż w dziecięcym wózku. W połowie długości tej trasy jest odejście żółtym szlakiem do Wąwozu Kraków – tajemniczego urokliwego miejsca. Nawet w upał jest tu mroczno, wilgotno i wyraźnie chłodniej. Przejście udostępnionej części wąwozu zajmuje ok. 1 h, ale z podziwianiem widoków i wizytą w Smoczej Jamie (łatwa do przejścia jaskinia) trzeba ten czas wydłużyć o 30-45 minut. Cała wycieczka ze zwiedzaniem wąwozu i pobytem na Hali Ornak zajmie wam ok. 5 h. I znowu: warto!

Czarny Staw Gąsienicowy. Trasa dla piechurów – z wózkiem nie da rady, ale starszy przedszkolak fizycznie da radę i to bez problemu, choć może marudzić. Trasa, którą warto iść to ta z Kuźnic do schroniska Murowaniec nad Czarnym Stawem. Wiedzie przez Boczań, Skupniów Upłaz i Przełęcz Między Kopami. Do przełęczy sporo się idzie pod górę, ale moim zdaniem to lepsza trasa w górę niż szlakiem żółtym przez Dolinę Jaworzynki, która najpierw jest dość płaska, a potem ostro daje w kość na krótszym stromym podejściu. Z przełęczy nad staw idzie się już właściwie całkiem na luzie, czasami nawet z górki! Nad stawem czekają fantastyczne widoki na Żółtą Turnię, Granaty, Kozi Wierch i Kościelec. Cała wycieczka tam i z powrotem, z napawaniem się widokami gór, zajmie wam 5-6 godzin.

Morskie Oko. Na piechotę – zdecydowanie dla rodzin z podrośniętymi dzieciakami (najlepiej nastolatkami). Z wjazdem furmanką (biednie konie...) dla rodzin także z małymi dziećmi. Trasa zaczyna się na parkingu w Palenicy Białczańskiej i wiedzie czerwonym szlakiem. Po 30 minutach dochodzi się do Wodogrzmotów Mickiewicza, czyli popularnego wodospadu. Stąd do Morskiego Oka idzie się jeszcze 1,5 h. Droga jest asfaltowa, kręta i wiedzie cały czas pod górę.

Furmanką można podjechać z Palenicy do Włosienicy. Stamtąd jest już niedługi spacer nad Morskie Oko. Cena wjazdu jest każdorazowo ustalana z przewoźnikiem, ale nie jest to tania impreza dla rodzin. Czas wjazdu jest podobny do czasu wejścia wprawnego piechura – kiedyś ścigałam się (oczywiście bez dzieci) z furmanką na tej trasie i byłam na Włosienicy przed nią :).

Znad Morskiego Oka można podziwiać Rysy (stąd wcale nie wydają się najwyższe, choć to najwyższy szczyt w polskich Tatrach), Wołową Turnię, Mięguszowiecki Szczyt, Kazalnicę, Żabiego Micha i inne szczyty Tatr Wysokich. Z Morskiego Oka warto pójść nad Czarny Staw Pod Rysami i wokół niego (dodatkowo 1:30 h). Razem z podziwianiem widoków i odpoczynkiem trzeba liczyć na taką wyprawę z dziećmi 6-7 h.

Wakacje pod namiotem lub w domku: Campingi dla dzieci w Polsce 2020: morze, jeziora, góry

Kolejką na Kasprowy. Od razu dobra rada: zarezerwujcie bilety przez internet z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie na oczekiwanie w kolejce do kasy spędzicie kilka godzin.

Ceny (zakup online): w dwie strony – 119 zł osoba dorosła, 99 zł dziecko 5-26 lat, 79 zł dziecko do lat 5.
Ceny biletów ekspresowych w dwie strony na konkretną godzinę: 125-149 zł.
Ceny biletów w jedną stronę są sporo tańsze, a z Kasprowego można z przedszkolakami zejść zielonym szlakiem przez Myślenickie turnie – 3 h.

Uwaga! Przed wjazdem na Kasprowy zapakujcie do plecaków bluzy i kurtki – na górze może być znacznie chłodniej i może wiać wiatr.

Ekstra: polecam z polskich Tatr wypad na Słowację do Jaskini Bielskiej (Bielańskiej) Adres: Belianska jaskyňa, 059 54 Vysoké Tatry-Tatranská Kotlina, Słowacja.
Cena biletów: 9 Euro dorośli i 4,50 Euro dzieci od 6 do 15 lat. Uwaga! Płatność tylko gotówką. Zwiedzanie trwa ok. 70 minut, do pokonania jest 860 schodów. W środku jest zimno: 5-6 st. C, dlatego trzeba zabrać ciepłe ubrania. W środku fantastyczne formacje skalne, które naprawdę robią duże wrażenie.

Gdzie w góry z dziećmi – Bieszczady dla wszystkich

Pozwolimy sobie nie opisywać tu pomysłów na to, co robić z dziećmi w Bieszczadach. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w materiale Atrakcje dla dzieci w Bieszczadach. Zapraszamy do lektury!

Gdzie w góry z dziećmi – Góry Świętokrzyskie idealne dla przedszkolaków

Łysica
Adobe Stock

Łysica. fot. Adobe Stock

Dla rodzin z najmłodszymi dziećmi albo dla rodzin, które nie odczuwają potrzeby wychodzenia wyżej w góry. Jest tu moc atrakcji, których nie będziemy opisywać szczegółowo, ale wymienimy to, co według nas warto zobaczyć z dzieciakami:

Przed wybraniem się w góry z dziećmi, przeczytaj koniecznie, jak przygotować się do górskiej wyprawy rodzinnej, tak żeby niczego wam nie zabrakło i by jak najbardziej cieszyć się tym doświadczeniem. 


Więcej o rodzinnych wakacjach:

Jak zrobić bębenek - instrukcja [WIDEO]

Bezpieczne wakacje
Adobe Stock
Czas wolny
Bezpieczne wakacje 2022: zasady, których musisz przestrzegać w Polsce i za granicą
Bezpieczne wakacje są jeszcze trudniejsze do zorganizowania, jeśli jedzie się z dzieckiem. Przed urlopem warto sprawdzić bezpieczne kierunki podróży, zasady reżimu sanitarnego w hotelach, na plażach i w restauracjach. Wyjaśniamy, jak zachować się bezpiecznie na wakacjach, gdzie jechać, a jakich miejsc unikać.

Bezpieczne wakacje wcale nie muszą być nudne – to także czas luzu i beztroski, o ile zachowacie rozsądek. Podczas wakacji z dzieckiem najważniejsze jest bezpieczeństwo, a rodzice muszą mieć oczy dookoła głowy! Podajemy najważniejsze zasady bezpieczeństwa na wakacjach w Polsce i za granicą. Rady na wakacje: Gdzie jechać na bezpieczne wakacje? Bezpieczne podróże 2022: wytyczne ECDC i WHO Bezpieczne wakacje: zasady Bezpieczne wakacje: zasady dla dzieci Bezpieczne wakacje nad wodą Bezpieczne wakacje na wsi Bezpieczne wakacje w górach Gdzie jechać na bezpieczne wakacje? Mimo że pandemia w Polsce oficjalnie się zakończyła, podróżowanie nadal nie jest w pełni bezpieczne. Polskie MSZ odradza niektóre podróże międzynarodowe, ale nawet jadąc na wakacje w Polsce, nie można zapomnieć o zasadach bezpieczeństwa: częstej dezynfekcji rąk, zachowaniu dystansu społecznego i unikaniu zatłoczonych miejsc.  Polskie MSZ ostrzega: „Sytuacja epidemiczna na świecie stabilizuje się, wciąż jednak jest dynamiczna, a w niektórych regionach świata pozostaje niezwykle trudna.  MSZ w dalszym ciągu odradza podróże, które nie są konieczne, do krajów lub regionów, w których poziom zachorowań jest znacząco wyższy niż w Polsce. W regionach o sytuacji epidemicznej zbliżonej do Polski lub z niższym poziomem zachorowań MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności.  W związku z tym przy podejmowaniu decyzji o podróżach zagranicznych warto sprawdzić informacje o bieżącej sytuacji epidemiologicznej zachorowań na COVID-19. Trzeba też bezwzględnie stosować się do lokalnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych”. Kraje niewymagające zaświadczeń ani testów na COVID (lista 2022): Albania Argentyna Austria Bułgaria Chorwacja Cypr Cypr Północny Czarnogóra...

wakacje z dzieckiem
adobe stock
Czas wolny
Wakacje z dzieckiem – o co musisz zadbać, by były udane
Wakacje z dzieckiem warto spędzić w miejscu dobrze do tego przystosowanym. Jeśli na co dzień mieszkasz w mieście, zrób wszystko, aby opuścić, choć na kilka–kilkanaście dni nagrzane mury czy ulice pełne samochodów i pojechać tam, gdzie jest spokój, czyste powietrze i dużo zieleni. O czym pamiętać, aby wakacje z dzieckiem były udane?

Wakacje z dzieckiem bywają dla rodziców nie lada wyzwaniem. Małe dzieci nie są z reguły przyzwyczajone do podróżowania i zdarza się, że często płaczą zarówno w drodze na wakacje, jak i już na miejscu. Nowe, nieznane otoczenie, inny klimat czy zmienne warunki pogodowe mogą wpływać na samopoczucie malucha.  Co zrobić, aby wakacje z dzieckiem nie zmieniły się w udrękę? Przeczytaj nasze rady, które sprawią, że dziecko będzie się czuło komfortowo i dobrze zniesie wyjazd.  Wakacje z dzieckiem Wybór miejsca Co ze zmianą klimatu? Potrzebna aklimatyzacja Ważny problem: smog   Przygotowanie do podróży Przewietrz auto przed podróżą Zadbaj o cień w aucie  Co z klimatyzacją? Wyżywienie Postaw na sezonową żywność Często nawadniaj malca Ochrona przed słońcem i upałem Kremy z filtrem Plażowanie Parasol  ​ Ubrania dla dziecka Ubrania dla dziecka Buciki na zmianę Apteczka wakacyjna Jakie leki zapakować na wyjazd Co na chorobę lokomocyjną? Ochrona przed owadami Wybór miejsca Co ze zmianą klimatu?  Nie jedź na wakacje z dzieckiem za jednym razem w góry, na Mazury, a potem nad morze. Aby zmiana klimatu mogła przynieść rezultaty, dziecko musi spędzić długi czas w jednym miejscu. Z niemowlęciem lepiej też nie wybierać się na wycieczkę samochodem po kraju, zmieniając co kilka dni miejsce pobytu, ani  planować podróży zagranicznej. Malutkie dzieci z reguły źle znoszą ciągłe zmiany. Potrzebna aklimatyzacja Pierwsze dni na wakacjach z dzieckiem to tzw. faza adaptacyjna. Malec może być osłabiony, śpiący, pobudzony. Dopiero po tym czasie w pełni korzysta ze zmiany klimatu. Musisz uzbroić się w cierpliwość i empatię. Nie tylko małe dzieci...

hotel przyjazny rodzinie
Adobe Stock
Czas wolny
Szukasz hotelu na wakacje? Te miejsca są idealne dla rodzin. Dzieciaki będą zachwycone!
Jeśli planować wypoczynek, to tylko w hotelu przyjaznym dzieciom i rodzinie. Konkurs na najlepsze hotele pozwala wyłonić najbardziej przyjazne obiekty – bezpieczne i z licznymi atrakcjami. Mamy kilku faworytów!

O ile prościej zaplanować wypoczynek z dziećmi, jeśli zna się polecane, bezpieczne i przyjazne hotele w atrakcyjnych okolicach. Pewność co do wysokiego standardu oraz udogodnień dla rodzin jest bezcenna, bo każdy hotel jest audytowany, czyli sprawdzany przez Kapitułę. Dzięki akcji „Hotel Przyjazny Rodzinie” rodzice poznają najlepsze miejsca na wakacje. To jedyny w Polsce system certyfikacji najlepszych obiektów hotelowych, który działa od 2008 roku. Hotel Przyjazny Rodzinie: edycja 2019/2021 W tym sezonie Kapituła po raz 12. ocenia i wybiera m.in. najlepszy hotel miejski dla rodziny oraz najlepszy pensjonat i hotel na wypoczynek i wakacje dla rodziny. Specjalne wyróżnienie otrzyma obiekt najwyżej oceniony przez internautów i gości hotelowych. Jurorzy wezmą pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo i rozrywki, jakie hotele oferują najmłodszym. To tylko niektóre z obiektów, które biorą udział w konkursie – ale my już wiemy, że warto je odwiedzić! Hotel Aqua Sopot To hotel położony w zacisznym miejscu, dlatego świetnie nadaje się dla rodzin, które szukają spokoju, ale chciałyby też mieć łatwy dostęp do największych atrakcji w okolicy. A jest z czego korzystać! Piękna, piaszczysta plaża znajduje się zaledwie 250 m od hotelu, a sopocki Aquapark zapewni masę atrakcji w deszczową pogodę (goście Hotelu Aqua Sopot uprawnieni są do specjalnych zniżek). Hotel zadbał o to, by rodzice nie musieli martwić się o wakacyjny ekwipunek dla swoich pociech – wybierając się na plażę, skorzystać można ze specjalnych zestawów do zabawy na piasku czy parawanów. Warto też wypożyczyć dziecięcy rower czy hulajnogę (bezpłatnie!). Na terenie hotelu znajduje się Sala Zabaw dla najmłodszych oraz zewnętrzy plac rozrywki z bezpośrednim wyjściem z hotelowej restauracji – rodzice mogą zatem spokojnie delektować się...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz