Reklama

Fundacja „Kobiety e-biznesu” uruchamia nowy projekt edukacyjno-biznesowy skierowany m.in. do mam wracających do pracy z urlopu macierzyńskiego. Ze zgłoszeń wybranych zostanie 200 uczestniczek. Na bezpłatnych zajęciach online kobiety nauczą się, jak działać w biznesie internetowym.

Reklama

Biznes w pandemii? Sprzedaż internetowa!

Cyfryzacja w Polsce postępuje niezwykle szybko. Przyczyniła się do tego m.in. pandemia, która sprawiła, że aż 38% respondentek badania planowało uruchomić własną sprzedaż online we wrześniu tego roku. Badanie zostało przeprowadzone przez fundację współpracującą z Izbą Gospodarki Elektronicznej oraz firmami Przelewy24 i Canon. Jednak aż 46% spośród ankietowanych potrzebuje merytorycznego wsparcia i obawia się, że nie będzie umieć skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej.

Bezrobotnych kobiet jest więcej niż mężczyzn

Fundacja „Kobiety e-biznesu” powstała w tym roku. Bodźcem do jej powołania była właśnie pandemia, która sprawiła, że rynek pracy stał się wyjątkowo niepewny – zwłaszcza dla kobiet. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec czerwca 2020 liczba zarejestrowanych bezrobotnych kobiet wyniosła 551 tys. Dla porównania – bezrobotnych mężczyzn było o wiele mniej, bo 475,5 tys.

Program „TOP Women w e-biznesie”

Głównym celem programu jest edukacja kobiet w zakresie otwarcia własnej działalności gospodarczej opartej na biznesie online.

Program TOP Women w e-biznesie
materiały prasowe

Kto może aplikować? Wszystkie kobiety, które chciałyby przekształcić swoją działalność w biznes online, a także mamy wracające z urlopów wychowawczych i macierzyńskich. Program będzie także pomocny dla wszystkich młodych kobiet stawiających pierwsze kroki w biznesie internetowym – czy to w formie własnego sklepu online, czy też innej działalności. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie ukończony 18. rok życia.

Elastyczna i wygodna pora zajęć zaplanowana na piątkowe popołudnia i soboty pozwala łączyć szkolenie z innymi zobowiązaniami. Wszystkie spotkania będą także nagrywane, dlatego każda z uczestniczek będzie miała możliwość wrócić do wykładu lub wysłuchać go w innym, dogodnym dla siebie terminie.

Czego nauczą się uczestniczki?

  • jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić biznes online
  • jak budować platformę sklepu internetowego lub własną stronę internetową
  • jak korzystać z social mediów i budować za ich pomocą wizerunek marki.


Uczestniczki, które wezmą czynny udział w co najmniej pięciu z siedmiu konwentów, otrzymają certyfikaty. Dokument będzie potwierdzeniem nabytej wiedzy, umiejętności i kompetencji.

Fundacja „Kobiety e-biznesu”

Fundacją zarządzają Anna Heimberger, Dorota Bachma i Agnieszka Brytan-Jędrzejowska, których celem jest niesienie pomocy kobietom zarówno w ich rozwoju zawodowym, jak i osobistym. Więcej o działalności fundacji przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej.

Artykuł powstał we współpracy z Fundacją „Kobiety e-biznesu”.

Fundacja Kobiety e-biznesu
materiały prasowe

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama