Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Perfumy do wnętrz? Wybierz naturalne olejki, które mają prozdrowotne działanie!
Adobe Stock
Mama

Perfumy do wnętrz? Wybierz naturalne olejki, które mają prozdrowotne działanie!

Olejki eteryczne świetnie sprawdzały się w domach już w starożytności. Aby służyły nam i naszym dzieciom, warto wybierać je z głową.

Już w starożytności stosowano olejki w zależności od ich właściwości. Wierzono na przykład, że olejki z anyżu i cynamonu przyciągają obfitość. Dawniej jednak tylko najbogatsi mogli sobie na nie pozwolić, dzisiaj może je mieć u siebie każda z nas. Teraz możemy samodzielnie zaprojektować swój unikalny zapach, korzystając z pomocy architekta zapachów. Aromaterapeuta rozmawia z nami w taki sposób, aby jak najlepiej poznać upodobania i potrzeby domowników.  Efekt? W żadnym innym mieszkaniu nie znajdziemy takiego samego aromatu!

Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc

Naturalne perfumy: unikalne i prozdrowotne

„Podobnie jak projektant wnętrz – również architekt zapachów przeprowadza dokładny wywiad na temat upodobań i potrzeb wszystkich lokatorów. Tworząc specjalne perfumy do wnętrz, należy także przetestować reakcje domowników na różnorodne olejki eteryczne i sięgnąć po te, które współgrają z wnętrzem. Wybierając spośród dziesiątek rozmaitych esencji roślinnych, można znaleźć takie, które dodają energii lub też takie, które wyciszają. Przykładowo – w mieszance energetyzującej powinien znaleźć się olejek z grejpfruta, mięty pieprzowej, czarnego pieprzu, pomarańczy czy cynamonu” – podkreśla aromaterapeutka Edyta Tecław.

Perfumy do wnętrz? Wybierz naturalne olejki, które mają prozdrowotne działanie!
Mat. prasowe

Nieprzekonani? Naturalne perfumy (naturalne, bo oparte w 100% na naturalnych olejkach eterycznych) nie tylko sprawią, że nasze wnętrze będzie wyjątkowe, ale też będą działać prozdrowotnie! Gotowe perfumy do wnętrz najczęściej mają typowo chemiczny skład, który może powodować alergie, migreny i złe samopoczucie. Kupując olejki, należy być bardzo ostrożnym. Aby obniżyć cenę produktu, producenci często rozcieńczają je chemicznymi rozpuszczalnikami. Mając na uwadze dobro nasze i naszych bliskich, warto więc zwracać szczególną uwagę na pochodzenie olejków eterycznych. Najlepiej wybierać te polecane przez aromaterapeutów czy lekarzy.

Wszystko zależy od ciebie

Jak ma pachnieć twój dom? Przy pomocy architekta zapachów możecie wspólnie zaprojektować jeden aromat dla całego domu albo skomponować osobne perfumy do sypialni, salonu i łazienki. Warto zadbać o każde pomieszczenie i każdego członka rodziny! 

W sypialni najlepiej sprawdzą się zapachy skomponowane z olejków uznawanych za afrodyzjaki, (ylang ylang, róża damasceńska, gałka muszkatołowa, paczula). Do łazienki polecany jest cyprys (często stosowany w SPA), odświeżająca bergamota czy geranium. 

Posiadając salon z aneksem kuchennym, często nie wiemy, jak pozbyć się zapachów pochodzących z gotowania. W takim przypadku pomocny będzie olejek z cytryny, który chłonie nieprzyjemne aromaty. 

W pokoju dziecięcym, w którym dbamy o dobry sen i wyciszenie, postawmy na lawendę (często dyfuzowaną w USA w poczekalniach lekarskich i stomatologicznych w celu zmniejszenia lęków) czy mandarynkę. 

Tam, gdzie pracujemy umysłowo albo uczymy się (my lub nasze dziecko), świetnie sprawdzi się olejek z rozmarynu i cytryny (ten ostatni, jak podają badania, pomaga zmniejszyć ilość popełnianych błędów obliczeniowych).

W salonie, gdzie chcemy stworzyć atmosferę ciepła i spokoju, sprawdzą się zaś cytrusowe olejki eteryczne.

Jak używać perfum do wnętrz?

Najbardziej elegancką, a jednocześnie funkcjonalną formą jest aromadyfuzor. Marka ViaAroma oferuje aromadyfuzory wykonane z naturalnego drewna oraz szkła. W dyfuzorach nie używa się wody, więc na naszych meblach nie pojawią się żadne mokre plamy. Urządzenie rozbija krople olejków na maleńkie cząsteczki, które długo unoszą się w powietrzu.  

Perfumy do wnętrz? Wybierz naturalne olejki, które mają prozdrowotne działanie!
Mat. prasowe

Marka odradza stosowanie plastikowych urządzeń. Naturalne olejki eteryczne mogą wchodzić w reakcję z plastikiem, co może szkodliwie działać na nasze zdrowie.

A jeśli nie aromadyfuzor, to może lawa wulkaniczna? Nie wymaga podłączenie do prądu, a jest bardzo skuteczna i nie brudzi mebli. Ten rodzaj kamienia świetnie chłonie olejki, a następnie poprzez swoją porowatą strukturę uwalnia zapachy w powietrzu. 

Perfumy do wnętrz? Wybierz naturalne olejki, które mają prozdrowotne działanie!
Mat. prasowe


Domowe perfumy możemy mieć także w postaci sprayu. Wystarczy w dowolnym momencie spryskać pomieszczenie, aby cieszyć się pięknym zapachem. Co ważne, po pewnym czasie regularnego używania olejków eterycznych zapachy przenikną do zasłon, mebli, ścian. Tak tworzy się zapach domu!

Produkty są dostępne w sprzedaży na: viaaroma.pl.

Zobacz też:

karmienie piersią a zdrowie dziecka
AdobeStock
Karmienie
Czy wiesz, jak karmienie piersią wspiera zdrowie dziecka w przyszłości?
Przez pierwsze pół roku życia mleko mamy jest dla maluszka najlepsze na śniadanie, obiad i kolację. Warto jednak wiedzieć, że to także inwestycja, która będzie miała wpływ na przyszłość twojego dziecka. Karmienie piersią to prezent na całe życie!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'p8Y7Y.7MeI5ikin4jylcYqScTILu8ZBRRbAWhKVsUuz.e7', 'lorlnprqdt', 'jnfxukwfoqutmmbkztfksfofqrnh']); Mleko mamy jest pierwszym pokarmem, z jakim dziecko ma styczność i najlepszym, jaki będzie miało kiedykolwiek okazję otrzymać. W mleku mamy znajduje się wszystko, czego maluszek potrzebuje do prawidłowego wzrostu i rozwoju, czyli:   woda, wysokiej jakości białko, węglowodany (głównie laktoza), tłuszcze (w tym niezbędny, nienasycony kwas tłuszczowy DHA), składniki mineralne oraz witaminy. Ale to nie wszystko! Pokarm jest bogaty w składniki, które (choć brzmią bardzo tajemniczo) wspomagają dojrzewanie układu odpornościowego, pokarmowego i nerwowego dziecka. Karmienie piersią może chronić zdrowie dziecka nawet w przyszłości, kiedy będzie już dorosłym człowiekiem. To niesamowity dar, jaki możesz dać swojemu maluszkowi. Magiczny skład mleka Co sprawia, że kobiecy pokarm jest tak wyjątkowy? Jego unikalny skład! Olbrzymią rolę odgrywają tu:   Węglowodany , z czego podstawowym węglowodanem w mleku jest laktoza, czyli cukier mleczny. Ta ważny składnik, który stanowi paliwo dla mózgu i układu nerwowego dziecka.   Białko , które jest drugim po wodzie składnikiem ciała ludzkiego. To z niego powstają komórki i tkanki. Białko zawarte w twoim pokarmie jest bardzo dobrze przyswajalne i nie alergizuje! Ważna jest jego wysoka jakość oraz ilość, zawsze dobrze dopasowana do potrzeb niemowlęcia.   Tłuszcze , które zaspokajają około połowy dobowego zapotrzebowania energetycznego dziecka. Ważnym tłuszczem w mleku Mamy jest kwas DHA. Należy on do niezbędnych, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Bierze udział w rozwoju mózgu i wzroku dziecka.   Oligosacharydy mleka kobiecego...

środki do sprzątania mogą wywoływać otyłość
AdobeStock
Aktualności
W trosce o zdrowie twojego malucha lepiej nie przesadzaj ze sprzątaniem
Kolejny dowód, że zbyt czyste mieszkanie może bardziej szkodzić niż pomagać twojemu dziecku. Naukowcy tym razem wzięli pod lupę środki czystości.

Powszechnie używane środki czystości do sprzątania domu mogą przyczyniać się do otyłości u dzieci poprzez zmianę flory bakteryjnej ich jelit. Chemia niedobra dla dziecięcych brzuszków Naukowcy z kanadyjskiego University of Alberta przeanalizowali mikroflorę jelitową 757 niemowląt w wieku 3–4 miesięcy, a następnie wagę tych dzieci, gdy miały już 3–4 lata.   Chcieli sprawdzić jak dziecięcy organizm reaguje na środki czystości używane do sprzątania domów, w tym również detergenty i środki reklamowane jako przyjazne środowisku naturalnemu. Chemia wpływa na wagę dzieci Okazało się, że największy wpływ na zmianę flory bakteryjnej dziecięcych brzuszków mają środki odkażające , którymi czyścimy powierzchnie mieszkania.   Jak czytamy w najnowszym numerze Canadian Medical Association Journal, analiza naukowców wykazała, że u małych dzieci, w których domach używano takich środków, zauważono niski poziom bakterii z rodzajów Haemophilus i Clostridium, a wyższe tych z rodzaju Lachnospiraceae. Na dodatek im częściej używany był środek dezynfekujący, tym więcej bakterii Lachnospiraceae było w organizmie dziecka. "Odkryliśmy, że u 3,4-miesięcznych niemowląt, żyjących w domach, w których co najmniej raz w tygodniu używane są środki odkażające, występuje dwukrotnie większe ryzyko zwiększonego poziomu Lachnospiraceae w mikrobiomie, a gdy mają one 3 lata, ich BMI jest wyższe , niż dzieci, które nie były wystawione na działanie środków odkażających" - powiedziała profesor Anita Kozyrskyj z University of Alberta. Lepiej sprzątać naturalnymi środkami Badania pokazały, że u dzieci, w których domach rodzice używają do sprzątania detergentów i środków przyjaznych środowisku nie występowały zmiany we florze bakteryjnej jelit.   "Dzieci, w domach których używa się środków przyjaznych...

zdrowa mama i dziecko
AdobeStock
Zdrowie w ciąży
Od poczęcia do karmienia. Jak zachować zdrowie za pomocą witamin i minerałów?
Jesteś w ciąży i zastanawiasz się nad suplementacją witamin? A może karmisz piersią i szukasz sposobu na wzbogacenie diety w składniki odżywcze? Sprawdź, jakie witaminy i minerały są najbardziej potrzebne mamie i dziecku.

var _gde_lkoqqknlqv = new Image(1,1); _gde_lkoqqknlqv.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=0mrr4urGJMkiwba72FNYlrePP32knSN234Sj_M.ToKz.47/stparam=lkoqqknlqv/fastid=ikmkhpbmoiaigeczuxgxhceavfjt'; Zarówno kobiety w ciąży, jak i młode mamy chcą jak najlepiej dla swojego maleństwa. Z reguły pierwsza myśl, jaka pojawia się w głowie to – czy odżywiam się prawidłowo? To ważne, żeby dieta składała się z urozmaiconych posiłków, bogatych w składniki odżywcze. Trudno jest jednak kontrolować każdy zjedzony posiłek, a tym bardziej zastanawiać się, czy na pewno dostarczyłyśmy dziecku wszystkiego co niezbędne. Sprawdź, jakie witaminy i minerały powinnaś przyjmować w czasie ciąży oraz dlaczego są one równie ważne podczas karmienia piersią. Jakie witaminy są ważne w ciąży? Jeżeli jesteś w ciąży, a wcześniej nie stosowałaś suplementów, warto abyś zaczęła uzupełniać dietę bogatą w witaminy i minerały. Niezbędny dla kobiet w ciąży jest oczywiście kwas foliowy , który zaleca się spożywać jeszcze przed ciążą. Przyjmując go zmniejszasz ryzyko wystąpienia u dziecka wad rozwojowych- niski poziom folianów jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu [1] . Oprócz niego, weź pod uwagę witaminę D , która przyczynia się do prawidłowego wchłaniania wapnia oraz fosforu co wpływa na prawidłowy rozwój kości. Pamiętaj również o żelazie , które pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek.  Oprócz tego warto, aby w twojej diecie znalazł się jod , który pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy oraz jej funkcjonowaniu a także DHA , czyli kwasy tłuszczowe z grupy omega-3, które wspomagają prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu. Czy w czasie karmienia można brać witaminy? Mama karmiąca piersią powinna zadbać o dietę bogatą w witaminy. Pamiętaj, że w...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz