Już w starożytności stosowano olejki w zależności od ich właściwości. Wierzono na przykład, że olejki z anyżu i cynamonu przyciągają obfitość. Dawniej jednak tylko najbogatsi mogli sobie na nie pozwolić, dzisiaj może je mieć u siebie każda z nas. Teraz możemy samodzielnie zaprojektować swój unikalny zapach, korzystając z pomocy architekta zapachów. Aromaterapeuta rozmawia z nami w taki sposób, aby jak najlepiej poznać upodobania i potrzeby domowników. Efekt? W żadnym innym mieszkaniu nie znajdziemy takiego samego aromatu!

Reklama

Naturalne perfumy: unikalne i prozdrowotne

„Podobnie jak projektant wnętrz – również architekt zapachów przeprowadza dokładny wywiad na temat upodobań i potrzeb wszystkich lokatorów. Tworząc specjalne perfumy do wnętrz, należy także przetestować reakcje domowników na różnorodne olejki eteryczne i sięgnąć po te, które współgrają z wnętrzem. Wybierając spośród dziesiątek rozmaitych esencji roślinnych, można znaleźć takie, które dodają energii lub też takie, które wyciszają. Przykładowo – w mieszance energetyzującej powinien znaleźć się olejek z grejpfruta, mięty pieprzowej, czarnego pieprzu, pomarańczy czy cynamonu” – podkreśla aromaterapeutka Edyta Tecław.

Mat. prasowe

Nieprzekonani? Naturalne perfumy (naturalne, bo oparte w 100% na naturalnych olejkach eterycznych) nie tylko sprawią, że nasze wnętrze będzie wyjątkowe, ale też będą działać prozdrowotnie! Gotowe perfumy do wnętrz najczęściej mają typowo chemiczny skład, który może powodować alergie, migreny i złe samopoczucie. Kupując olejki, należy być bardzo ostrożnym. Aby obniżyć cenę produktu, producenci często rozcieńczają je chemicznymi rozpuszczalnikami. Mając na uwadze dobro nasze i naszych bliskich, warto więc zwracać szczególną uwagę na pochodzenie olejków eterycznych. Najlepiej wybierać te polecane przez aromaterapeutów czy lekarzy.

Wszystko zależy od ciebie

Jak ma pachnieć twój dom? Przy pomocy architekta zapachów możecie wspólnie zaprojektować jeden aromat dla całego domu albo skomponować osobne perfumy do sypialni, salonu i łazienki. Warto zadbać o każde pomieszczenie i każdego członka rodziny!

W sypialni najlepiej sprawdzą się zapachy skomponowane z olejków uznawanych za afrodyzjaki, (ylang ylang, róża damasceńska, gałka muszkatołowa, paczula). Do łazienki polecany jest cyprys (często stosowany w SPA), odświeżająca bergamota czy geranium.

Zobacz także

Posiadając salon z aneksem kuchennym, często nie wiemy, jak pozbyć się zapachów pochodzących z gotowania. W takim przypadku pomocny będzie olejek z cytryny, który chłonie nieprzyjemne aromaty.

W pokoju dziecięcym, w którym dbamy o dobry sen i wyciszenie, postawmy na lawendę (często dyfuzowaną w USA w poczekalniach lekarskich i stomatologicznych w celu zmniejszenia lęków) czy mandarynkę.

Tam, gdzie pracujemy umysłowo albo uczymy się (my lub nasze dziecko), świetnie sprawdzi się olejek z rozmarynu i cytryny (ten ostatni, jak podają badania, pomaga zmniejszyć ilość popełnianych błędów obliczeniowych).

W salonie, gdzie chcemy stworzyć atmosferę ciepła i spokoju, sprawdzą się zaś cytrusowe olejki eteryczne.

Jak używać perfum do wnętrz?

Najbardziej elegancką, a jednocześnie funkcjonalną formą jest aromadyfuzor. Marka ViaAroma oferuje aromadyfuzory wykonane z naturalnego drewna oraz szkła. W dyfuzorach nie używa się wody, więc na naszych meblach nie pojawią się żadne mokre plamy. Urządzenie rozbija krople olejków na maleńkie cząsteczki, które długo unoszą się w powietrzu.

Mat. prasowe

Marka odradza stosowanie plastikowych urządzeń. Naturalne olejki eteryczne mogą wchodzić w reakcję z plastikiem, co może szkodliwie działać na nasze zdrowie.

A jeśli nie aromadyfuzor, to może lawa wulkaniczna? Nie wymaga podłączenie do prądu, a jest bardzo skuteczna i nie brudzi mebli. Ten rodzaj kamienia świetnie chłonie olejki, a następnie poprzez swoją porowatą strukturę uwalnia zapachy w powietrzu.

Mat. prasowe

Domowe perfumy możemy mieć także w postaci sprayu. Wystarczy w dowolnym momencie spryskać pomieszczenie, aby cieszyć się pięknym zapachem. Co ważne, po pewnym czasie regularnego używania olejków eterycznych zapachy przenikną do zasłon, mebli, ścian. Tak tworzy się zapach domu!

Produkty są dostępne w sprzedaży na: viaaroma.pl.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama