Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
kobieta w ciązy słycha muzyki
materiały prasowe
Patronaty

Konkurs z quizem: Już w czasie ciąży masz wpływ na rozwój dziecka! - WYNIKI

Znamy już wyniki konkursu! Sprawdź, czy jesteś na liście laureatów.

Znamy już zwycięzców konkursu. Oto lista laureatów:

  • Patrycja G. (Radom)
  • Dorota R. (Pomiechówek)
  • Marta G. (Włocławek)

Laureatkom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za zgłoszenia i zachęcamy do brania udziału w naszych kolejnych konkursach.

***
Każda mama chce, by jej dziecko było zdrowe, dlatego kiedy tylko maluch przyjdzie na świat rodzice dwoją się i troją, by zapewnić mu odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju. Karmienie piersią, odpowiednia dieta, stymulacja zmysłów – to tylko niektóre rzeczy, jakie rodzice robią, by małych rósł zdrowo. Czy wiesz jednak, że o zdrowie swojego dziecka możesz zadbać jeszcze zanim maluch się narodzi? Jak to zrobić? Rozwiąż quiz i sprawdź się! Następnie odpowiedź na pytanie: Jak ty dbasz o zdrowie swojego dziecka, będąc w ciąży i wygraj 1 z 3 zestawów nagród.

Nagrody

3 x zestaw. W skład 1 zestawu wchodzą: 
•    1 x bon do sklepu DUKA o wartości 100 zł
•    1 x Femibion Natal 1
•    1 x Femibion Natal 2 Plus

Femibion
materiały prasowe

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.
 

dieta w ciąży, suplementy diety w ciąży
Panthermedia
Dieta w ciąży
Suplementy diety w ciąży
Będąc w ciąży, wielu leków nie możesz przyjmować. Inaczej sytuacja wygląda z suplementami dla przyszłych mam.

// Ciąża i karmienie piersią to okres, kiedy organizm kobiety potrzebuje znacznie więcej witamin i składników mineralnych. Nie znaczy to jednak, że mama ma jeść za dwoje – powinna jeść dla dwojga! Czasami nawet przy odpowiednio zbilansowanej diecie, warto sięgnąć po suplementację. Oczywiście nie powinno się tego robić na własną rękę – decyzję o tym jaki preparat i jak często ma przyjmować ciężarna może podjąć lekarz prowadzący ciążę. Jakie składniki często wymagają „wsparcia” w postaci tabletki czy drażetki i jaki mają one wpływ na zdrowie dziecka? Wapń To podstawowy budulec kości i zębów, dlatego by układ kostny maleństwa rozwijał się prawidłowo, jego podaż jest tak ważna. Często duże ilości wapnia zostają „przekazane” dziecku. Przy dostarczaniu  zbyt małej ilości tego pierwiastka w ciąży mogą ucierpieć zęby i kości przyszłej mamy. Żelazo To właśnie żelazo współodpowiedzialne jest za transport tlenu w krwioobiegu. W czasie ciąży i karmienia piersią zapotrzebowanie na ten pierwiastek rośnie diametralnie i może być dwa razy większe od przeciętnego. Niedobory żelaza mogą wpłynąć negatywnie na rozwój maleństwa. Kwas foliowy To ten składnik najbardziej kojarzony jest z ciążą. Dlaczego? Ponieważ witamina B9 (czyli właśnie kwas foliowy) wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego maluszka. Ponadto, składnik ten stanowi główny element profilaktyki wad cewy nerwowej u płodu. Co ciekawe, nawet gdy kobieta jeszcze nie wie, że jest w ciąży, ten element już aktywnie działa na korzyść rozwijającego się dziecka. Magnez Niedobór magnezu często objawia się kurczami, np. łydek. U ciężarnych zbyt mała ilość tego pierwiastka może prowadzić do niebezpiecznych dla maleństwa skurczów macicy. Uważa się, że dla przyszłej mamy i jej...

Niemowlę jedzienie
Fotolia
Dieta
Pediatra ostrzega przed stosowaniem u dzieci modnych diet
Dieta bezglutenowa robi w tej chwili furorę. Gluten jest obwiniany o wszystko: alergię, cukrzycę, choroby skóry, złe samopoczucie, czy anemię. Stosowanie diety bezglutenowej bez wskazań lekarza może jednak szkodzić dziecku - ostrzega dr Andrea Horvath.

Dr Andrea Horvath jest pediatrą, pracuje w Klinice Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kieruje zespołem żywienia Coraz częściej mówi się o tym, że gluten szkodzi nie tylko osobom chorym na celiakię. Coraz modniejsza jest dieta bezglutenowa, także u dzieci. To dobrze, że rodzice podają dzieciom produkty bez glutenu? Niestety wiele diet to kwestia mody . Najbardziej modna jest w tej chwili dieta bezglutenowa, która ma być dobra na wszystko. Jeśli chodzi o dzieci, to oczywiście każdy rodzic ma prawo u swojego dziecka wypróbować dietę, która potencjalnie może poprawić jego funkcjonowanie. Zawsze jednak mówię tak: dajmy dziecku szansę, by mogło jeść wszystko. Co złego może spowodować u dziecka dieta bez glutenu? Wiele chorób tzw. dietozależnych może przebiegać nietypowo lub skąpoobjawowo. Jeśli dziecko nie będzie dostawać glutenu tylko dlatego, że mamie się wydaje, że ono lepiej funkcjonuje na diecie bezglutenowej, to nigdy nie sprawdzimy, czy dziecko ma celiakię. W tak zasadniczych kwestiach musimy mieć pewność, czy chcemy tylko ograniczać gluten , czy musimy go na stałe wyeliminować z życia dziecka, bo konsekwencje zdrowotne błędów żywieniowych mogą być czasem nieodwracalne.   Czytaj też: Źle karmimy dzieci: szokujący raport! Rodzic może całkowicie nie wyeliminować glutenu? Tak, ponieważ gluten znajduje się w wielu produktach . Jeśli dziecko ma celiakię, to koniecznie trzeba wyeliminować z diety wszystkie produkty zawierające nawet najmniejsze ilości glutenu, gdyż nawet w małych dawkach niszczy on kosmki jelitowe . Jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli mama nie będzie wiedziała, że dziecko choruje na celiakię, to nie będzie aż tak restrykcyjnie przestrzegała diety. Skąd wśród rodziców biorą się mody na takie diety? Choć świadomość odnośnie zasad zdrowego żywienia jest co raz większa, to niestety, często...

dieta na płodność
Adobe Stock
Starania o dziecko
Dieta na płodność – co jeść, aby zwiększyć płodność?
Dietą można wyleczyć się z wielu chorób, poprawić wygląd zewnętrzny, a także wzmocnić organizm od wewnątrz. Istnieje również dieta na płodność, czyli możliwość zwiększenia płodności za pomocą dobrze zbilansowanej diety. Zobacz, jak się odżywiać, aby zajść w ciążę.

Nie od dziś wiadomo, że dieta ma znaczący wpływ na nasz organizm, a to, co jemy, znajduje odzwierciedlenie w zdrowiu i wyglądzie. Aktualnie wiemy również, że istnieje dieta wspomagająca płodność – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Badania potwierdzają, że istnieją składniki diety, które są niezbędne płodowi. Są również składniki, które są niezbędne organizmowi jeszcze przed poczęciem – przyswajane przed staraniami o dziecko zwiększą szanse na zajście w ciążę. Wyjaśniamy, co jeść, aby zwiększyć płodność.  Jak się odżywiać, aby zajść w ciążę? Odpowiednia ilość niektórych składników odżywczych może zmniejszyć ryzyko powikłań w ciąży oraz wystąpienia w przyszłości chorób u dziecka. Ważna jest także prawidłowa waga przed ciążą, ponieważ to od niej również zależeć może płodność. Nie wszyscy przywiązują wagę do tego, co jedzą, a to duży błąd, ponieważ nasze wybory jedzeniowe, mogą mieć skutki nawet w dalekiej przyszłości. Dlatego tak ważne jest dbanie o odpowiednią dietę podczas planowania poczęcia – dobrze zbilansowany jadłospis wpłynie pozytywnie na komórki jajowe oraz na żywotność plemników. Należy pamiętać jednak, że jest to proces i na efekty diety wspomagającej płodność trzeba czasem poczekać nawet kilka lub kilkanaście miesięcy.   Badania potwierdzają także, że różnego rodzaju używki, takie jak: alkohol, nikotyna i kofeina w sposób istotny wpływają na płodność ooraz mogą znacznie obniżyć zdolności reprodukcyjne organizmu. Dieta na płodność dla mężczyzny Mężczyźni, którzy starają się o dziecko, powinni jeść warzywa bogate w: β-karoten ,  witaminy: C, E, B6,  kwas foliowy,  potas, żelazo,  magnez .  Warzywa wspomagające męską płodność to: papryka, pomidory, buraki, dynia, ciemnozielone warzywa liściaste...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz