Reklama

Już od 60 lat przesyłanie kart UNICEF pielęgnuje więzi między najbliższymi, ratując jednocześnie życie dzieci.
Historia kartek UNICEF zaczyna się od siedmioletniej Czeszki Jitki Samkovej, której wioska ucierpiała podczas drugiej wojny światowej. Dziewczynka na zajęciach plastycznych w 1947 roku stworzyła rysunek grupy dzieci tańczących wokół słupa majowego, który wysłała do Nowego Jorku do biura UNICEF. W ten sposób chciała podziękować za wsparcie, jakie jej miejscowość otrzymała od UNICEF tuż po wojnie. Ten szczery gest był początkiem powstania idei kartek charytatywnych UNICEF.

W tym roku UNICEF obchodzi 60 rocznicę powstania kartek charytatywnych. Z tej okazji przygotowaliśmy kampanię pod hasłem „Kartki pełne życia”. W dobie powszechnej komunikacji elektronicznej chcemy przypomnieć wszystkim, że przesyłanie życzeń na tradycyjnych kartach ma ogromną wartość. Wysyłane przez nas kartki niosą ze sobą nie tylko słowa, ale także emocje. Kartki to miłość bliskich, domowe ciepło, wakacyjna radość czy przyjacielska troska. Już 60 lat, gdy wysyłamy życzenia do naszych najbliższych, możemy jednocześnie pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom. Wybór kartek UNICEF to jeden z najprostszych sposobów pomagania innym.

Zobacz także
UNICEF

Fot. Pierwsza w historii kartka charytatywna wykonana przez siedmioletnią Czeszkę Jitkę Samkovą.

Charytatywne kartki UNICEF są wyjątkowe – są pełne ŻYCIA.

Kartki UNICEF są wyjątkowe, gdyż cały dochód przekazywany jest na programy pomocy dzieciom w najbiedniejszych zakątkach świata. Jedna kartka to dwa uśmiechy – bliskiej nam osoby oraz uratowanego dziecka. Wysłanie kartki do przyjaciela to prosty gest, ale dla dziecka w Afryce czy w Azji znaczy on bardzo wiele. Kartka UNICEF to zeszyty dla uczniów z Wenezueli, to szczepionka przeciw polio dla dzieci w Pakistanie, to także pełnowartościowy posiłek terapeutyczny dla maluchów w Etiopii i studnia z czystą wodą w Sudanie. Każdego roku na całym świecie sprzedawane jest ok. 100 milionów kartek, dzięki czemu UNICEF może skutecznie walczyć o przestrzeganie praw dzieci na całym świecie. Karki charytatywne UNICEF dają dzieciom przyszłość.

Kartki UNICEF są wyjątkowe, dlatego że niosą wyjątkowe emocje. Przesyłanie pozdrowień na kartach charytatywnych UNICEF podkreśla znaczenie naszych słów i pozwala odbiorcy poczuć się szczególnie. W ten sposób dajemy do zrozumienia, że troszczymy się o los dzieci w najbiedniejszych krajach świata, że ich przyszłość nie jest nam obojętna. Adresat naszej kartki staje się częścią łańcucha życia. Dostaje życie w swoje ręce i tylko od niego zależy, czy wyśle kartkę UNICEF, by łańcuch pozostał nieprzerwany.

Kartki charytatywne UNICEF są wyjątkowe, ponieważ już 60 lat wyznaczają trendy w dziedzinie wzornictwa kart pocztowych. Mała Czeszka Jitka, która była autorką pierwszej kartki UNICEF, zainspirowała tak wielkich artystów, jak Pablo Picasso czy Henri Mattisse. Stworzyli oni dla UNICEF małe dzieła sztuki - niepowtarzalne kolekcje kart. Dzięki uprzejmości największych muzeów świata na kartach znalazły się również reprodukcje znanych dzieł malarskich. Na kartkach znajdziemy kwiatowe akwarele i dziecięce rysunki, bożonarodzeniowy obrazek i grafiki w stylu Pop Art, indyjskie tradycyjne wzornictwo i nowoczesne fotografie. Dzięki elegancji i oryginalności karty UNICEF od dziesięcioleci cieszą oczy odbiorców.

Kartki UNICEF są wyjątkowe, również dlatego, że zachowanie zasad etyki w procesie ich produkcji jest bezwzględnie przestrzegane. Każdy dostawca zobligowany jest do przestrzegania obowiązujących norm, praw pracowników, ze szczególnym naciskiem na wykluczenie dzieci z procesu produkcji. Kartki są przyjazne dla środowiska. W trosce o przyszłość wszystkich dzieci drewno i papier wykorzystywane do produkcji kartek pochodzą z lasów uprawianych w tym właśnie celu. Jakości kartek UNICEF można zaufać.

Kartki UNICEF od dawna dostępne są również w Polsce. Początkowo kojarzyły się Polakom z pomocą zagraniczną, jaką dostawaliśmy od UNICEF od czasu II wojny światowej aż do roku 2002. Dzisiaj sytuacja się zmieniła. Dzisiaj to my, Polacy, mamy szansę pomóc dzieciom z najbiedniejszych zakątków świata. Pielęgnując kontakty z naszymi najbliższymi, możemy kupić kartę UNICEF i zmienić świat dzieci na lepszy. Możemy podarować im przyszłość pełną życia.

Kartki można kupić w sklepie internetowym UNICEF: www.unicef.pl/sklep. Na tej stronie znajdują się także informacje o innych punktach sprzedaży. Każdej wiosny i jesienią wychodzi nowa kolekcja, na którą składa się w sumie 300 projektów.

O UNICEF
Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF to największa na świecie organizacja dbająca o prawa dzieci. Powstała w 1946 roku na wniosek Polaka – Ludwika Rajchmana, aby pomagać wszystkim dzieciom bez względu na narodowość, religię czy kolor skóry. Dzisiaj działa w ponad 190 krajach, prowadząc projekty pomocy dzieciom z zakresu zdrowia, edukacji i ochrony, a także niosąc natychmiastową pomoc w sytuacjach kryzysowych. Od 60 lat UNICEF sprzedaje karty i produkty charytatywne, z których dochód przekazywany jest na programy rozwojowe. UNICEF jest w całości finansowany z dobrowolnych składek darczyńców. Ponad 90% środków przekazywanych jest bezpośrednio na programy pomocy najmłodszym w najuboższych zakątkach świata.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama