Aby dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo, potrzebuje nie tylko kochających, ale spokojnych, w miarę pewnych siebie rodziców. Bycia rodzicem – nie idealnym, ale wystarczająco dobrym – można się nauczyć. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie błędy popełniasz, będąc kochającym, pełnym dobrych intencji rodzicem; jeśli nie chcesz być rodzicem nadmiernie surowym, wymagającym albo – wprost przeciwnie – ochraniającym dziecko ponad miarę; jeśli chcesz rozsądnie posługiwać się nagrodami i karami w wychowaniu – ta książka jest dla Ciebie.

Reklama

Wychowaj szczęśliwe dziecko

Pewnie wiele razy słyszałaś, że to czy tamto powinnaś robić inaczej, że kochająca matka postąpiłaby inaczej, że nigdy nie zrobiłaby tego czy owego. Z pewnością nie raz też rodzice, koleżanki, ciocie czy babcie dawały Ci mnóstwo "dobrych rad" i podsuwały wiele poradników w stylu "instrukcja obsługi dziecka", po przeczytaniu których miałaś poczucie, że jesteś najgorszą matka na świecie. Jeśli tak, koniecznie sięgnij po "Szczęśliwe dziecko, czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych". To nie jest kolejny poradnik czy instrukcja obsługi malucha, ale rozmowa o najczęstszych błędach wychowawczych popełnianych przez kochających, pełnych dobrych intencji rodziców. Książka zawiera
wskazówki dla młodych rodziców dotyczące wychowania dzieci i postępowania z nimi w różnych, codziennych sytuacjach. Dowiesz się z niej:

  • co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść,
  • czy warto korzystać ze smoczka i jak odzwyczaić od niego dziecko,
  • jak nauczyć dziecko czystości,
  • jak umiejętnie korzystać z kar i nagród,
  • jak postępować, gdy rodzice się rozwodzą itp.

Mimo że tematy poruszane w publikacji są poważne, to książka jest napisana swobodnym, zrozumiałym dla każdego językiem, a treść wzbogacają humorystyczne ilustracje.

Szczęśliwe dziecko, czyli jakie? - obejrzyj film

Wiedza poparta doświadczeniem

Kolejnym powodem, dla którego warto sięgnąć po książkę "Szczęśliwe dziecko, czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych", są jej autorki.


Piotr Syndoman

Aleksandra Piotrowska – to doktor psychologii, wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Propaguje wiedzę psychologiczną, współpracując z prasą, stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich rozwiązania i metody postępowania w trudnych sytuacjach . Prywatnie jest nałogowym czytelnikiem literatury wszelakiej, miłośniczką wyjazdów narciarskich i podróży, matką dwójki dzieci i babcią dwójki wnucząt.


  • Zobacz także
    Piotr Grabowski

    Irena A. Stanisławska – z zawodu jest kulturoznawcą, ale jej największą pasją jest psychologia, którą zajmuje się jako dziennikarka i współautorka książek, m.in. z Dorotą Zawadzką (Moje dziecko cz. 1 i 2), Wojciechem Eichelbergerem (Być lekarzem, być pacjentem), Robertem Rutkowskim (Oswoić narkomana), Dorotą Sumińską i Dorotą Krzywicką (Jak wychować dziecko, psa, kota…i faceta).

    Takie połączenie wiedzy i doświadczenia gwarantuje przepis na sukces wychowawczy!

    Książkę poleca także dziennikarka telewizyjna, Dorotę Wellman:

    Reklama

    Doktor Aleksandra Piotrowska to mądry człowiek. I bardzo mądry psycholog. Mądrych ludzi trzeba szanować, słuchać i czytać. Może wtedy i nam przybędzie rozumu. Dlatego czytam wszystko, co Ola napisała. Tak będzie i teraz. Na pewno dzięki niej jestem trochę mądrzejszą matką.

    Reklama
    Reklama
    Reklama