Vouchery na zakupy butów Bartek wygrywają:

Reklama
  • Justyna Ś.-T. (Ostrów Wielkopolski)
  • Łucja Ś. (Zgierz)
  • Agata K. (Lublin)
  • Piotr S. (Suchy Las)

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do śledzenia naszej strony. Już wkrótce nowe konkursy.
***

Jest w nich coś takiego, co potrafi rozczulić nawet największego twardziela. O czym mowa? Oczywiście o maleńkich, uroczych stópkach dziecka. Z pewnością nie raz z czułością je całowałaś czy łaskotałaś i nie mogłaś się nadziwić, jakie są śliczne i maleńkie. Pamiętaj jednak, że stópki twojego maleństwa cały czas rosną, a o ich prawidłowy rozwój trzeba zadbać już teraz. Weź udział w konkursie i wygraj 1 z 4 voucherów na zakup butów BARTEK, które zapewnią stópkom twojego dziecka prawidłowy rozwój.

Zadanie konkursowe

Prześlij zdjęcie, na którym pokażesz stópki swojego dziecka.

Nagrody

4 x voucher na zakup butów BARTEK

Zobacz także

Jak dbać o stópki dziecka?

Rodzice często poświęcają wiele uwagi stópkom dziecka – pieszczą je, całują i ubierają w zabawne skarpeteczki lub mięciutki, urocze buciki. Czasem jednak zapominają, że o prawidłowy rozwój stopy dziecka trzeba zadbać od samego początku. Co zrobić, by przygotować małe stópki na trudy chodzenia? Oto kilka prostych, a zarazem skutecznych sposobów:

  • Masaż – stymuluj mięśnie dziecka delikatnym masażem lub łaskotkami. Możesz to robić np. podczas codziennej pielęgnacji, nawilżając ciało maluszka oliwką lub balsamem lub korzystając z wolnej chwili, gdy razem z brzdącem beztrosko baraszkujecie w łóżku.
  • Nie zapominaj o ruchu – o jeden z najlepszych treningów dla małej stópki. Jeśli maluch jeszcze nie chodzi, dbaj o to, by leżał w mięciutkich, nieograniczających ruchów skarpetkach lub – jeśli nie jest zbyt zimno – z gołymi stópkami. Brzdąc, wyginając, rozprostowując i zwijając paluszki, ćwiczy mięśnie stóp i przygotowuje je do nauki chodzenia.
materiały prasowe
  • Ćwicz z maluchem – gdy twoje dziecko już pewnie stanie na nogach, możesz wprowadzić do waszego harmonogramu dnia ćwiczenia stóp. Pamiętaj jednak, by dla malucha były one przyjemnością. Zorganizuj na przykład zawody w podnoszeniu chusteczki palcami stóp lub wyścig „gąsienic” (przemieszczamy się do przodu, nie podrywając stóp od podłoża, a jedynie zginając i prostując place stóp). To nie tylko bardzo dobre ćwiczenie, lecz także doskonała zabawa dla całej rodziny.
  • Idź z dzieckiem na basen – pływanie świetnie wzmacnia wszystkie grupy mięśniowe, również mięśnie stóp, dlatego wybierz się z dzieckiem na basen. Na pływalnię możesz iść już z kilkumiesięcznym brzdącem – skorzystaj ze specjalnych zajęć dla niemowląt lub po prostu sama baw się z dzieckiem w wodzie. Gdy maluch podrośnie, możesz zapisać go do szkółki pływackiej lub zapytać ratownika o ćwiczenia w wodzie, które pomogą wzmocnić mięśnie stóp dziecka.
materiały prasowe
  • Zadba o odpowiednie obuwie – to nieprawda, że „porządne” buty dla dziecka warto kupić dopiero wtedy, gdy maluch już całkowicie nauczy się chodzić. Przeciwnie – o zdrowe stopy dziecka należy zadbać już od pierwszego kroku, dlatego właśnie warto zainwestować w odpowiednie, dobrze wyprofilowane buty dla niemowlaka.
materiały prasowe
Reklama

Szukaj bucików wykonanych z naturalnych, oddychających materiałów z elastyczną, nie krępującą ruchów podeszwą oraz takich, których czubki nie będą zbyt wąskie i w których palce dziecka będą mogły się swobodnie poruszać. Nie kupuj też butów na wyrost, ani nie zakładaj maluchowi obuwia po starszym rodzeństwie, nawet jeśli buty są jeszcze w całkiem dobrym stanie. To prawda, że stopa dziecka dość szybko rośnie, ale chodzenie w za dużych butach może tylko doprowadzić do wadliwego rozwoju stopy, a pieniądze zaoszczędzone w ten sposób na pewno nie są warte zdrowia dziecka i późniejszej długiej i kosztownej rehabilitacji.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama