To, ile pieniędzy należy dać w kopercie na urodziny 18-latkowi, zależy przede wszystkim od tego, jak bliskie więzi nas z nim łączą. Inną kwotę dadzą rodzice chrzestni, a jeszcze inną dziadkowi lub kuzyni. Warto również pamiętać o tym, że wcale nie musimy wręczać pieniędzy, a możemy w zamian np. wybrać prezent, który za kilka lat będzie przypominał nastolatkowi o tym ważnym wydarzeniu. Może być to wyjątkowy przedmiot, ale też wyjątkowe przeżycie, np. skok ze spadochronem.

Reklama

Spis treści:

Ile chrzestny daje na 18. urodziny?

To, ile pieniędzy daje się chrześniakowi, zależy przede wszystkim od tego, na ile dana osoba może sobie pozwolić. Na różnych forach internetowych można trafić na komentarze, w których internauci dzielą się informacjami, ile sami dają pieniędzy w prezencie na osiemnastkę Zazwyczaj jest to kwota między 200 a 500 zł. Zdarzają się jednak także takie osoby, które do koperty wkładają np. 1500 zł. Niektórzy są też zdania, że nie wypada schodzić poniżej 1000 zł.

Ile dać siostrzeńcowi lub kuzynce na osiemnastkę?

Tutaj również obowiązuje zasada, że dajemy tyle, na ile możemy sobie pozwolić. Nie chodzi przecież o ty, by uszczęśliwić 18-latka, rujnując budżet domowy. Siostrzeniec lub kuzynka są nieco dalszą rodziną, dlatego na osiemnaste urodziny można im wręczyć kwotę w wysokości 100-200 zł.

Ile się daje na osiemnastkę w 2022 roku koleżance?

W przypadku koleżanki lub kolegi dobrym pomysłem będzie zrzucenie się na wspólny prezent dla solenizanta lub stworzenie zbiórki pieniędzy, by mógł sam kupić sobie coś, o czy marzy. Jeśli chodzi o konkretną sumę – w tym przypadku w zupełności wystarczy, jeśli włożymy do kopert 100 zł.

Zobacz także

Ile pieniędzy w kopercie dla wnuczki lub wnuczka?

Wszyscy dziadkowie są bardzo zżyci ze swoimi wnukami. Warto pamiętać jednak też o sobie i nie wykosztowywać się ponad miarę. Babcia i dziadek zazwyczaj dają wnukowi od 200 do 500 zł. Często zdarza się też, że dziadkowie zamiast pieniędzy decydują się na wręczenie wnukowi lub wnuczce symbolicznej rzeczy, która kiedyś będzie o nich przypominać, np. biżuterii.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama