Życzenia na 18 są szczególne, bo oto dziecko zmienia się w dorosłego! Zarówno rodzice, jak i dziadkowie oraz chrzestni mogą mieć kłopot – jak napisać mądre życzenia na osiemnastkę, pełne powagi i wzniosłych słów? Czy wypada złożyć śmieszne życzenia na 18. urodziny? Podajemy gotowe życzenia na 18. Wszystkie są piękne i adekwatne do okazji.

Reklama

Spis treści:

Piękne życzenia na 18

Piękne, wzruszające życzenia na 18. urodziny to idealne uzupełnienie prezentu od rodziców. Poniżej najbardziej poruszające propozycje:

Kiedy wspomnisz te młode chwile, które odeszły w mroczną dal, a które dały Ci szczęścia tyle, poczujesz w sercu cichy żal. Zatęsknisz wtedy do tej przeszłości, w której Ci jaśniał cały świat. Bo zapamiętaj, że czas młodości to najpiękniejszy życia czas.

***

Zobacz także

Dorosłości czas już nastał, czas dzieciństwa w tyle został. Chociaż wiele wciąż przed Tobą, pozostawaj zawsze sobą.

***

Z okazji Twego święta życzymy Ci kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych miłości i radości, ciągłego uśmiechu na twarzy oraz tego, żebyś potrafił cieszyć się z życia w każdym jego momencie. Aby udało Ci się wszystko, co zaplanowałeś, żeby nie opuszczała Cię wytrwałość w dążeniu do celu i pogoda ducha na co dzień. Kochamy Cię nad życie – na zawsze.

***

Dzisiaj kończysz osiemnaście lat, lecz przed Tobą cały świat! Nie żałuj tego, co minęło, bo trzeba cieszyć z tego, co się osiągnęło! Zawsze dąż do wytyczonego celu, mimo że zazdrościć będzie Ci wielu! Otaczaj się przyjaciółmi prawdziwymi, raduj się chwilami tymi, które uśmiech Ci dają i szczęścia przysparzają! Serce Twe niech zawsze tak dobre będzie, a życzliwych ludzi znajdziesz wszędzie! Pamiętaj też, że kochamy Cię nad życie, całujemy i ściskamy Cię sowicie!

***

W dniu osiemnastych urodzin życzę Ci, byś szczęśliwie rozpoczął dorosłość. Niech powodzenie w życiu Cię nie opuszcza, Ty jednak miej odwagę, by żyć tak, jak chcesz. Żyje się w końcu tylko raz. Wszystkiego najlepszego!

Mądre życzenia na 18

W życzenia na 18 od dziadków i chrzestnych warto wpleść życiowe porady, a także zapewnienia o nieustającym wsparciu i miłości. Oto najładniejsze przykłady:

Obserwuj świat szeroko otwartymi oczami, ponieważ największe sekrety ukryte są w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach. Ci, którzy nie wierzą w magię świata, nigdy ich nie odkryją.

***

Życzę Ci odnalezienia takich przyjaciół, takiej pracy i takich możliwości, o jakich marzysz. Stawiaj czoła przyszłości z nadzieją i odwagą, z entuzjazmem, zapałem i radością. Weź to wszystko i zbuduj z tego życie, które warto przeżyć. Życzę Ci, byś nigdy nie stał się zbyt dorosły na to, aby umieć się cieszyć najdrobniejszymi sprawami.

***

Udanego startu w dorosłe życie, szczęścia, radości, pomyślności i napotkania na drodze życia samych wspaniałych ludzi.

***

Dziś oficjalnie wkraczasz w dorosłe życie. Niech każdy dzień będzie dla Ciebie słonecznym, każda napotkana osoba – przyjazną. Jesteś wspaniałym, dojrzałym człowiekiem i nie mamy wątpliwości, że świetnie poradzisz sobie na nowym etapie życia. Bądź zdrowy, uśmiechaj się do ludzi i żyj w zgodzie z samym sobą.

***

Życzę Ci, aby dorosłe życie, które dzisiaj się dla Ciebie rozpoczyna, zawsze było bogate w mądre wybory. Niech każdy dzień obfituje w fascynujące doświadczenia i przynosi nowe pomysły. Wreszcie życzę Ci, abyś nie przespał swojej młodości. Wykorzystaj mądrze ten wyjątkowy czas!

***

Są dwa sposoby na życie – pierwszy to żyć z myślą, że cudów nie ma, drugi to żyć, myśląc, że wszystko jest cudem. (Albert Einstein). W dniu Twych 18. urodzin samych cudów życzy...

Śmieszne życzenia na 18

Życzenia z humorem to fajne propozycje dla koleżanek i kolegów jubilata. Spodobają się także rodzicom i dziadkom, jeśli osiemnastkę dziecka traktują jako okazję do zabawy z przymrużeniem oka:

18 życzeń na 18 urodziny. Rozsądku w życiu, umiaru w piciu, dobrego zdrowia, pieniędzy mrowia, ciągłej radości, szczęścia w miłości, przyjaciół nowych, snów kolorowych, rodziny licznej, pociechy ślicznej, wspaniałej pracy, wysokiej płacy, domu z ogrodem, psa z rodowodem, pomysłów wielu, dojścia do celu, rekordów bicia i stu lat życia.

***

18 spełnionych marzeń, 18 podróży dookoła świata, 18 milionów dolarów i gorących pocałunków bez liku!

***

Każdy może się weselić, kiedy osiemnastka strzeli, kiedy mocno już wypali, niech się wtedy wszystko wali. Wali, pali i rujnuje, i nikogo to nie rusza, bo się już dorosłą czuje osiemnastoletnia dusza.

***

Taki dzień się zdarza raz, dziś balanga na full gaz. Nie poddamy się browarom, muza niech gra pełną parą. Niech sąsiedzi walą w ściany, bo Ty drogi nasz kochany informujesz cały świat, że dziś kończysz 18 lat!

Krótkie życzenia na 18

Czasami mniej znaczy więcej. Krótkie życzenia kryją w sobie wiele mądrości życiowych, które będą drogowskazem dla osoby, która stawia pierwsze kroki w dorosłym życiu.

Dziś masz 18 lat! Śmiało teraz ruszaj w świat, śmiało żyj i trzymaj szczęście i za nogi, i za ręce.

***

Nie życzę Tobie, abyś pośród błota, znalazł pierścień ze szczerego złota. Lecz życzę Ci, żebyś w bezdusznym tłumie spotkał serce, które Cię zrozumie.

***

W dniu 18 urodzin życzę Ci:

subtelnej niecierpliwości wiosny,

łagodnego wzrastania lata,

cichej dojrzałości jesieni

i mądrości dostojnej zimy.

Dla syna: życzenia na 18

Dorastanie syna to wielkie wydarzenie w życiu każdego rodzica. Pamięta się go jako malutkiego szkraba i to wspomnienie zostaje w pamięci już na zawsze, bez względu na upływający czas. Życzenia dla syna z okazji 18 urodzin powinny płynąć prosto z serca. Oto kilka wzruszających przykładów:

Osiemnaście lat czekałeś,
by dorosłym wreszcie być.
Dziś marzenia swe spełniłeś,
zaczniesz pełną piersią żyć.
Lecz pamiętaj, że przed Tobą
jeszcze wiele, wiele lat.
Żyj więc mądrze, w zgodzie z sobą,
a cudowny będzie świat!

***

Kochany Synu, żyj nam sto lat!

Synu, dziś stajesz się pełnoletni, lecz dla nas wciąż będziesz naszym malutkim chłopczykiem. Życzymy Ci powodzenia w dorosłym życiu, samych radosnych chwil, przezwyciężania wszystkich trudności, realizacji planów i pomyślności we wszystkim, czego tylko pragniesz.

***

Nie daj sobie w kasze dmuchać,

dobrych rad się staraj słuchać.

Rób pieniądze, lecz uczciwie,

traktuj wszystkich sprawiedliwie.

Szanuj zdanie innych ludzi,

kochaj to, co miłość budzi.

I nie pozwól, by przykrości,

pozbawiały Cię radości.

Dla córki: życzenia na 18

Córka wydaje się delikatną i kruchą istotą, którą nieustannie trzeba chronić. Moment, w którym to ta malutka w oczach rodzica dziewczynka staje się dorosłą kobietą, jest bardzo emocjonujący, co ma odzwierciedlenie w poniższych życzeniach:

Córeczko
Dzisiaj kończysz osiemnaście lat,
lecz przed Tobą cały świat!
Nie żałuj tego, co minęło,
ciesz z tego, co w życiu się osiągnęło!
Zawsze dąż do wytyczonego celu,
mimo iż zazdrościć będzie Ci wielu!
Otaczaj się przyjaciółmi swymi,
raduj momentami tymi,
które uśmiech Ci dają i szczęścia przysparzają!
Serce Twe niech zawsze tak dobre będzie,
a życzliwych ludzi znajdziesz wszędzie!
Pamiętaj też, iż kocham Cię nad życie,
całuję i ściskam Cię sowicie!

***

W dniu tak cudownym i wyjątkowym
kiedy jesteś już dorosła,
życzę Ci spełnienia marzeń,
w życiu szalonych doznań.
W szkole sukcesów, uznania,
w miłości szczerego oddania.

***

Córko moja ukochana, myślę o Tobie już od rana, w dniu Twych 18 urodzin ślę Ci życzenia, by się spełniły wszystkie Twe marzenia, wiedz, że z serca całego pragnę szczęścia Twego. Sto lat!

Dla dziewczyny: życzenia na 18

Składając życzenia urodzinowe dorosłej już koleżance czy przyjaciółce, można pokusić się na nieco większą odwagę w słowach, zwłaszcza jeśli dobrze zna się solenizantkę. Poniżej kilka zabawnych przykładów:

Północ wybiła,

o Twoich urodzinkach mi oznajmiła.

18 latek żyjesz na tym świecie

i marzysz o tym jedynym facecie...

niech wreszcie spełni się Twoje marzenie,

dużo radości, miłości i czułości

a z kumpelami wiecznej zażyłości...

śpij słodko,

Ślicznotko!

***

Dużo zdrowia moja mała,

byś się zawsze uśmiechała.

I niczego nie żałowała.

Byś starych przyjaciół nigdy nie zapomniała,

i do 100-latek nam dotrwała.

***

Osiemnasty stuknął Ci roczek,
zrobiłaś kolejny w dorosłość kroczek.
Niechaj zawsze szczęście Ci sprzyja,
to, co złe z daleka omija,
wszystko, co pragniesz by się ziściło
i tak jak chcesz, zawsze było.

Dla chłopaka: życzenia na 18

Życzenia na 18 urodziny dla kolegi mogą być znacznie bardziej kreatywne niż sztampowe „zdrowia, szczęścia, pomyślności”. Oto kilka ciekawych propozycji:

Kiedy życie się tworzyło.

Wszystko wokół się cieszyło.

Kiedy rosłeś w brzuszku Mamy.

Tata głaskał jego ramy.

Dziś w dorosłość synu wkraczasz.

Ręką swoją nią nakrapiasz.

Samodzielność dziś zdobywasz.

I ją szczęściem też oskrzydlasz.

Bądź rozsądny w dorosłości.

A dziś ugość wszystkich gości.

Niech pomyślność Ci przyświeca.

I niech to nie będzie heca.

Aby życie zdrowie dało.

Nigdy nic nie brakowało.

***

Z okazji wejścia w pełnoletniość,

przesyłam szczere życzenia.

Ciągłej radości bez połamanych kości,

Snów kolorowych a czasem tęczowych,

Świetnych przyjaciół i poznania nowych,

Dojścia do celu sobie wyznaczonego,

Życzę Kolego!

***

W dniu tak pięknym i podniosłym
kiedy jesteś już dorosły,
życzę Ci spełnienia marzeń,
w długim życiu wielu wrażeń.
W szkole sukcesów, uznania,
w miłości szczerego oddania.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama