Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
rodzina, piknik, majówka, przyrod
Święta i uroczystości

Udana majówka z dzieckiem

Nieważne, czy majówka trwa trzy dni czy dłużej, nie ma się ochoty spędzać jej w domu. Namawiamy do wyjazdu, nawet z małym dzieckiem. Przeczytaj, co zrobić, by rodzinna majówka była naprawdę super. Mamy dobry plan!

Nie wystarczą wspaniałe pejzaże i cudowna pogoda, żeby majówka z dzieckiem udała się na sto procent. Potrzebujesz odpowiedniego planu, krok po kroku, dzięki któremu na wszystkie ewentualności będziesz przygotowana. Jak przygotować majówkę z dzieckiem? Oto nasze wskazówki.

Grunt to dobry plan

Wyjazd, nawet dwudniowy, musi być dobrze przemyślany. W przeciwnym razie zamiast cudownego relaksu wszyscy będą się stresować i wrócą do domu w zwarzonych humorach. Jak do tego nie dopuścić?

  • Przygotowań nie bierz tylko na siebie. Rozdziel zadania między członków rodziny: mąż np. myje samochód, ty szykujesz jedzenie i pakujesz rzeczy.
  • Zakupy oraz gotowanie zaplanuj najlepiej na dzień lub dwa przed wyjazdem. Mąż nie będzie cię wtedy pospieszał w sobotni poranek, obawiając się korków na drogach.
  • Zrób też wcześniej listę rzeczy, które musicie zabrać. Oprócz jedzenia na pewno powinny się na niej znaleźć plastikowe talerzyki, kubki, sztućce i serwetki papierowe. Przyda się obrus oraz koc do poleżenia. Zabierz coś dla dziecka do zabawy. Środek przeciw komarom oraz kurtki przeciwdeszczowe też mogą się przydać.
  • Porozmawiaj z domownikami o tym, jak każde z was wyobraża sobie taką majówkę. Może się np. okazać, że ty zamierzasz nadrobić senne zaległości, mąż natomiast zaplanował, że będziecie razem podziwiać wschód słońca nad jeziorem. Znając oczekiwania bliskich, odrobinę może zmodyfikujecie swoje plany.
  • Podzielcie się z mężem uwagami co do czekających was na wyjeździe obowiązków. Nie może być tak, że ty na okrągło zajmujesz się dzieckiem, a on cały dzień leży na pomoście do góry brzuchem. Gdy zawczasu ustalicie, kto co robi, unikniecie niepotrzebnych zgrzytów.

Pakujecie manatki

Nawet gdy wszystko jest dobrze zaplanowane, tuż przed wyjazdem zwykle robi się w domu trochę nerwowo. Bywa, że sprzeczki wybuchają z byle powodu. Mąż np. zrzędzi, że spakowałaś za dużo rzeczy, a ty z kolei się wściekasz o niezmyte naczynia po śniadaniu.

  • Już w piątkowe popołudnie zacznij się psychicznie przestawiać na odpoczynek. Myśl o czekającej cię majówce, atrakcjach, pięknie przyrody, miłych chwilach, jakie spędzisz w rodzinnym gronie. Twoje pozytywne nastawienie sprawi, że przygotowania do drogi będą przebiegać spokojniej.
  • Zamiast spierać się o drobiazgi, staraj się łagodzić konflikty. Dla świętego spokoju wyjmij z torby nadprogramowy ciuch, brudnymi kubkami w zlewie w ogóle się nie przejmuj. W domu od razu zapanuje milsza atmosfera.


ZOBACZ TEŻ: Jak zaplanować udana majówkę last minute?

”Te błędy rodziców mogą skończyć się tragicznie” – mówi ekspert nauki jazdy [WIDEO]

z niemowlęciem w podróży
archiwum domowe Wiktorii Miller
Czas wolny
Elizka z walizką (a właściwie z plecakiem) - o podróżowaniu z niemowlęciem
Eliza ma niewiele ponad rok, a zjechała już spory kawałek świata. O czym warto pamiętać wybierając się w podróż z niemowlęciem? Podpowiada jej mama, Wiktoria Miller.

Eliza, córeczka Wiktorii Miller ,  niedawno skończyła rok. Gdy miała 10 miesięcy , była z rodzicami przez miesiąc w Tajlandii i Malezji. Mając pół roku   odwiedziła z nimi Hiszpanię.   Wtedy także nie była debiutantką. Miała za sobą wyprawę rowerową na i pływanie na żaglówce (Kaszuby i Mazury) w wieku 2,5 miesiąca .   Eliza była już także w Anglii , w Niemczech i w wielu miejscach w Polsce (m.in. w Warszawie,  Gdańsku,  Krakowie, w Karkonoszach i w Górach Sowich etc).  Można? Można.  Zapytaliśmy mamę Elizy, Wiktorię Miller ,   o czym warto pamiętać, gdy się podróżuje z niemowlakiem , niekoniecznie po odległych krainach. Oto, co nam powiedziała: Polecamy także:   Podczas podróżowania z niemowlęciem jedną z najbardziej przydatnych rzeczy jest … zwykłe pareo. Doświadczona podróżniczka Anna Olej-Kobus opowiada co spakować, gdy wybieramy się w świat z niemowlęciem Podróżowanie z dzieckiem jest fajne! Im mniejsze dziecko, tym łatwiej z nim podróżować i to nie tylko dlatego, że podczas urlopu macierzyńskiego ma się na to czas.  Niemowlęciu wszystko jedno, czy jest w Polsce, czy w Tajlandii. Jedyne, czego potrzebuje, to bliskość mamy i taty.  A że podróże dają nam mnóstwo radości, nasza córeczka ma przy sobie szczęśliwych rodziców. Gdy podróżuje się z dzieckiem, poznaje się mnóstwo ludzi W Tajlandii i Malezji wszyscy lgnęli do Elizki. I  miejscowi, i turyści. Śmiali się do niej, robili jej zdjęcia, pytali jak ma na imię i w jakim jest wieku. Chińscy turyści śpiewali jej piosenki, a pani, która robiła w Bangkoku na ulicy kawę mrożoną, zaprowadziła nas na zaplecze, żeby pokazać nam swojego śpiącego malucha.  Wszyscy brali ją na ręce, a ona była wniebowzięta. Zaskoczyło nas to ogromne zainteresowanie. My – jej rodzice – ją uwielbiamy, to...

Edipresse
Wygląd i samopoczucie
Dekalog idealnego partnera
To wcale nie jest tak, że przyszły tata jest tylko biernym obserwatorem w czasie porodu. Może bardzo pomóc!

Chcesz, żeby twój mąż uczestniczył w narodzinach waszego maleństwa? Ale czy on wie, po co jest tam potrzebny? Niech się przygotuje zawczasu (daj mu ten artykuł do przeczytania!), wtedy naprawdę się przyda. Jako osoba towarzysząca przy porodzie zostaniesz kierowcą, masażystą, pocieszycielem, „zabawiaczem”, a także... adwokatem – w jednym. To spora odpowiedzialność. Ale za to kiedy już się spiszesz na piątkę, to zamiast jednej osoby do kochania, będziesz miał dwie! O czym powinieneś pamiętać? 1. Dobrze się przygotuj Pusty bak z benzyną czy tkwienie w korku to kiepska perspektywa, gdy malec spieszy się na świat. Dopilnuj, by zawsze mieć paliwo w baku, a jeśli szpital jest w płatnej strefie parkowania, miej też przy sobie trochę drobnych lub doładowaną kartę. Warto przećwiczyć drogę dojazdu o różnych porach i opracować objazdy na wypadek korków. Gdy zbliża się termin porodu , nie pij więcej niż pół kieliszka alkoholu czy pół piwa, abyś w każdej chwili mógł usiąść za kierownicą. 2. Zapakuj picie i przekąski Poród trwa zwykle długo i możesz zrobić się głodny. A lepiej jest, żebyś nie słaniał się na nogach z głodu ani nie musiał wymykać się do sklepu wtedy, gdy twoja żona może cię akurat najbardziej potrzebować. Przygotuj więc sobie wcześniej niezbędnik: picie, przekąski, owoce, orzeszki . 3. Pamiętaj, by zabrać torbę Powinny się w niej znaleźć rzeczy dla malucha i dla mamy. I nie zapomnij tej torby zabrać do szpitala – twoja żona może nie mieć do tego głowy, gdy poród się już zacznie! Wcześniej przypomnij jej, żeby nie odkładać pakowania na ostatnią chwilę. Albo przynajmniej zrób listę potrzebnych rzeczy – w razie gdyby poród zaczął się wcześniej, będziesz mógł wszystko sam spakować i dowieźć do szpitala. 4. Porządnie odrób lekcje Chodzi oczywiście o szkołę rodzenia. To...

poród naturalny a cesarskie cięcie
Fotolia
Newsy
Prawdziwe historie: w ostatniej chwili zdecydował się na rodzinny poród
Niektórzy mężczyźni zwlekają z decyzją o towarzyszeniu swoim partnerkom na sali porodowej do ostatniej chwili. Nie wiedzą, czy podołają temu zadaniu, czy nie będą przeszkadzać. Kiedy jednak się zdecydują, nie żałują swojej decyzji. Przeczytaj historię Magdy.

Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży byłam bardzo szczęśliwa. Zaczęłam planować wyprawkę, szukałam wózka, łóżeczka i malutkich śpioszków. Planowałam też dzień porodu i wspólnie z mężem zastanawialiśmy się, czy będzie mi towarzyszył na sali porodowej , czy nie. Przez dziewięć miesięcy mąż miał wątpliwości i zastanawiał się, czy nie będzie to dla niego zbyt trudnym doświadczeniem, czy podoła, czy nie zmieni to naszych relacji na gorsze? Długie wieczory przegadaliśmy na ten temat. Braliśmy pod uwagę wszystkie za i przeciw. Nie chciałam męża do niczego zmuszać. Chciałam, by decyzja należała do niego. Będę z tobą, kochanie Wszyscy wiemy, że faceci z zewnątrz zgrywają twardzieli, ale niektórzy w środku są słabi i nawet na myśl o krwi bledną, mdleją. Na tydzień przed porodem mąż podjął decyzję. Powiedział, że to jest nasze pierwsze dziecko, że chce być ze mną na sali porodowej i uczestniczyć w porodzie. Chce ze mną przywitać naszą córeczkę na świecie. W dzień porodu, gdy jechaliśmy samochodem do szpitala, przez całą drogę mąż nic nie powiedział. Był tak zestresowany, że gdy dojechaliśmy do szpitala , to wysiadł i szybko pobiegł do szpitala, zostawiając mnie w aucie. Dopiero po chwili zorientował się, że to przecież ja rodzę, a nie on. Ta zabawna sytuacja trochę rozładowała stres i mąż się uspokoił . Na sali porodowej zachował się bardzo dojrzale masował mnie, oddychał razem ze mną bardzo mi pomagał. Położne miały podwójną pracę Kiedy jednak odeszły mi wody płodowe i zaczęła się akcja porodowa mąż ponownie się zestresował. Zrobił się blady jak ściana i nie mógł wydobyć z siebie ani jednego słowa. Położne miały podwójną pracę: musiały się zająć mną – rodzącą i krzyczącą z bólu, oraz moim mężem, który o mało nie zemdlał . Kiedy w końcu pojawiła się nasza córeczka na...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz