Sztuczna krew to niezbędny element horrorów, thrillerów czy seriali i filmów o tematyce medycznej. Przed halloweenowym przyjęciem można zaopatrzyć się w gotową, sztuczną krew, tak jak to robią charakteryzatorzy, jednak ma ona w sobie tyle sztucznych składników, że nie można aplikować jej na delikatną skórę dziecka. Jest ona również dość droga. Jak więc rozwiązać ten problem? Można zrobić sztuczną krew w domu, z pomocą farb, barwników, czy… produktów spożywczych!

Reklama

Jak zrobić sztuczną krew DIY?

Jeśli masz w domu farby plakatowe, żelatynę, mąkę ziemniaczaną, syrop wiśniowy lub malinowy, sztuczną krew możesz zrobić na kilka różnych sposobów w ciągu zaledwie 5 minut.

Jak można zrobić sztuczną krew z farby?

To najprostszy i najszybszy sposób na zrobienie sztucznej krwi. Poznaj przepis na sztuczną krew z farby!

Składniki:

  • Farby plakatowe (jeśli potrzebujesz sztucznej krwi do charakteryzacji dziecka, zwróć uwagę, czy mają one atesty bezpieczeństwa – najlepiej jest posłużyć się farbkami przeznaczonymi specjalnie do twarzy)
  • Pędzel
  • Woda

Najpierw, na kartce czy na malutkim spodeczku zmieszaj niewielką ilość czerwonej farbki z odrobiną, dosłownie odrobiną brązowej lub niebieskiej farby – dzięki temu krew będzie miała nieco ciemniejszy odcień, który wygląda znacznie bardziej realistycznie aniżeli typowa, plakatowa czerwień. Do farbki dodaj odrobinę wody, tyle, aby kolor nadal prezentował się żywo, a konsystencja nie była zbyt gęsta – kiedy zastygnie, nie będzie wyglądała dobrze. I to tyle!

Zobacz także

Jak zrobić sztuczną krew bez barwników?

Składniki:

  • Sok z wiśni albo malin
  • Woda
  • Strzykawka

Zrobienie sztucznej krwi tym sposobem zajmie mniej niż minutę. Łyżkę syropu należy rozrobić z kilkoma kroplami wody (pół płaskiej łyżeczki do herbaty) i gotowe. Taka „krew” najlepiej będzie wyglądała zaaplikowana za pomocą strzykawki, np. w kącik ust. Dzięki takiej aplikacji płyn ułoży się podobnie do prawdziwej strużki krwi.

Jak zrobić sztuczną krew zastygającą, idealną do makijażu

Sztuczna krew jest nieodłącznym elementem charakteryzacji, w których to pojawiają się „rany”. Aby efekt był naprawdę przerażający, sztuczna krew musi mieć zastygającą konsystencję. Jak to zrobić? Wystarczy… mąka ziemniaczana. Mąka ziemniaczana to naturalny zagęszczacz, który z powodzeniem może być używany też do skóry. Jak zrobić zastygającą, sztuczną krew?

Składniki:

  • Barwniki spożywcze albo sok z wiśni bądź malin
  • Kakao
  • Mąka ziemniaczana

Do szklanki wody dodaj dwie łyżki mąki ziemniaczanej. Do mikstury dodaj barwnika spożywczego albo soku z wiśni bądź malin. Dodaj go tyle, aby masa nabrała realistycznego, krwawego koloru. Całość zagotuj, aby masa zgęstniała. Kiedy przestygnie, możesz zacząć aplikować ją na skórę czy też na „sztuczną ranę”. Poniżej znajdziesz przepis, jak zrobić sztuczną krew z użyciem mąki ziemniaczanej.

Jak zrobić sztuczną krew z żelatyny, doskonałą do charakteryzacji rodem z horroru

Składniki:

  • Gliceryna
  • Żelatyna
  • Woda
  • Barwniki spożywcze

Przygotuj szklanką miseczkę albo kubek – w naczyniu należy przygotować roztwór. Na dwie łyżki wody dodaj dwie łyżki gliceryny i łyżkę żelatyny. Kubek/miskę wstaw do garnka z gotującą się wodą – żelatyna rozpuści się w kąpieli wodnej. Możesz też podgrzać całość w mikrofali. Na koniec, dodaj barwnika spożywczego (ok. 40 kropli czerwonego i 3 niebieskiego). Gdy żelatyna całkowicie się rozpuści, a w masie nie będzie grudek, krew jest gotowa. Można zaaplikować ją, kiedy będzie jeszcze ciepła (ale nie gorąca – może poparzyć). Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama