Kalendarz adwentowy dla przedszkolaka to wielka atrakcja. Zamiast kupować gotowy, taki jakie zwykle daje się dzieciom – z okienkami do otwierania, pod którymi kryje się czekoladka, można zrobić we własnym zakresie piękny i oryginalny kalendarz adwentowy. Będzie pomagał dziecku odliczać dni do Bożego narodzenia, a może też stać się ciekawym elementem dekoracyjnym pokoju przedszkolaka. Poniżej 6 interesujących propozycji i kilka podpowiedzi, np. co do kalendarza adwentowego włożyć.

Reklama

Spis treści:

1. Kalendarz adwentowy dla przedszkolaka – prezenty

kalendarz adwentowy przedszkole prezenty

fot. Pixel-Shot/Adobe Stock

W tym kalendarzu każdy dzień adwentu odliczany jest prezentami, które wiesza się na karniszu lub patyku umocowanym na ścianie. Prezenty mogą być różnych kształtów – każdy zapakowany w inny papier, inaczej ozdobiony, mały lub duży. W każdym z nich powinny znaleźć się słodkości lub inne drobne upominki dla przedszkolaka. Prezenty można ponumerować, albo po prostu przygotować ich tyle, ile dni odlicza się do świąt w kalendarzu adwentowym (zwykle 24 lub 25).

2. Kalendarz adwentowy dla przedszkolaka – barwne woreczki

kalendarz adwentowy przedszkole  woreczki

fot. Dennis Blank/Adobe Stock

Zobacz także

Kalendarz adwentowy dla przedszkolaka może mieć postać barwnych woreczków uszytych z różnych materiałów. Jeden z nich może uszyć sam starszy przedszkolak! Do szycia tego „kalendarza” nadają się np. kawałki starych materiałów albo ubrań. Woreczki warto ponumerować i powiesić.

3. Kalendarz adwentowy z kubeczków

kalendarz adwentowy przedszkole kubeczki

fot. Pixel-Shot/Adobe Stock

Kalendarz adwentowy da się zrobić z kubeczków papierowych. Wystarczy je ponumerować i dodać do nich świąteczną dekorację. Kubeczki mogą zostać ustawione na półeczce, ale można je też przykleić do kartonu lub przymocować do drewnianej ścianki.

4. Kalendarz adwentowy – ruloniki

kalendarz adwentowy przedszkole ruloniki papieru

fot. Pixel-Shot/Adobe Stock

Wystarczy arkusze papieru zwinąć, przewiązać sznurkiem i ponumerować, a następnie powiesić na ozdobionym kokardkami patyku. Nawet wykonany ze zwykłego szarego papieru i sznurka wygląda efektownie! Ten kalendarz adwentowy z papieru jest idealny, aby ukryć w nim zadania do kalendarza adwentowego zamiast słodyczy.

5. Kalendarz – stadko reniferów

kalendarz adwentowy przedszkole  stadko reniferów

fot. New Africa/ Adobe Stock

Ze zwykłych szarych kopert, przygotowanych wcześniej oczu, rogów i czerwonych „nosów” z numerami każde dziecko z łatwością zrobi reniferowy kalendarz adwentowy. W kopertach mogą być słodycze, ale i zadania. A każdy renifer może być trochę inny!

6. Kalendarz minimalistyczny

kalendarz adwentowy przedszkole kalendarz z kopert

fot. Firn/Adobe Stock

Jeśli nie ma już czasu albo chęci na szykowanie bardziej czasochłonnych kalendarzy adwentowych, można go zrobić naprawdę małym nakładem środków i pracy. Wystarczą koperty i przypięte do nich karteczki z numerami oraz prostymi dekoracjami, np. rysunkiem gałązki. Do mocowania kartek do kopert nadają się klamerki do prania, ale też zwykłe spinacze. Wszystkie koperty (oczywiście z zawartością!) warto umieścić w koszu udekorowanym świątecznie.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama