Adwent to wyjątkowy okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia. W tym czasie w sklepach można znaleźć wiele propozycji kalendarzy adwentowych. Jednak wcale nie musisz kupować gotowego kalendarza – możesz zrobić go też samodzielnie w domu, a następnie włożyć do niego drobne upominki lub słodycze. Poniżej przedstawiamy aż 7 inspiracji do tego, jak zrobić kalendarz adwentowy.

Reklama

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

  1. Kalendarz adwentowy z woreczków
  2. Kalendarz adwentowy na gałęzi
  3. Kalendarz adwentowy ze skarpetek
  4. Kalendarz adwentowy z paczuszek
  5. Kalendarz adwentowy ze wstążeczek
  6. Kalendarz adwentowy z rolek papieru
  7. Kalendarz adwentowy z kopert

1. Kalendarz adwentowy z woreczków

Kalendarz adwentowy z woreczków będzie idealny na małe drobiazgi dla dziecka. Możesz tam włożyć cukierki, malutkie zabawki, biżuterię. Takie ozdobne woreczki kupisz przez internet. Często są także dołączane do biżuterii, więc może masz już takie w domu. Woreczki przyczep do sznurka lub kawałka materiału za pomocą ozdobnych spinaczy.

kalendarz adwentowy własnoręcznie robiony
AdobeStock

2. Kalendarz adwentowy na gałęzi

Kalendarz adwentowy na gałęzi to bardzo oryginalny pomysł! Paczuszki z prezentami dla dziecka możesz przymocować za pomocą sznureczków (podobnie, jak samą gałąź, która musi zawisnąć na gwoździu). Dodatkowo możesz ją ozdobić np. złotym sprayem, a całość udekorować drobnymi, świątecznymi ozdobami.

kalendarz adwentowy DIY na gałęzi
AdobeStock

3. Kalendarz adwentowy ze skarpetek

Kalendarz adwentowy ze skarpet ucieszy każde dziecko! W końcu prezenty w skarpetach to bardzo świąteczny styl! Warto kupić ozdobne, bożonarodzeniowe skarpety. Wtedy całość będzie się prezentować bardzo świątecznie.

Zobacz także
AdobeStock

4. Kalendarz adwentowy z paczuszek

To najbardziej klasyczny kalendarz adwentowy, ale jednocześnie też najprostszy. Do jego zrobienia możesz wykorzystać nawet... papierowe woreczki śniadaniowe. Możesz także regulować, jak duże będą paczki. Jeśli to coś małego – zegnij torebkę kilka razy (jeśli będzie zbyt duża, a w środku będzie mały prezent – dziecko może czuć się rozczarowane).

kalendarz adwentowy DIY z torebek
AdobeStock

5. Kalendarz adwentowy ze wstążeczek

Kolejny kalendarz adwentowy jest po prostu śliczny! Ozdobnie zapakowane prezenty należy zawiesić np. na gałęzi przyczepionej do ściany lub w zupełnie innym miejscu. Ważne, żeby prezenty wisiały na różnej wysokości – wtedy efekt będzie jeszcze fajniejszy.

kalendarz adwentowy DIY ze wstążeczek
AdobeStock

6. Kalendarz adwentowy z rolek papieru

Kalendarz z rolek po papierze toaletowym jest bardzo niecodzienny. Gdy go pięknie ozdobisz – w ogóle nie będzie widać, z czego jest zrobiony. Jest on bardzo prosty w przygotowaniu. Sprawdź naszą instrukcję, jak zrobić kalendarz z rolek po papierze toaletowym. Jeśli macie ochotę na jeszcze więcej zabawy – koniecznie zróbcie kalendarz adwentowy z puszek.

kalendarz adwentowy DIY z rolek po papierze
AdobeStock

7. Kalendarz adwentowy z kopert

Kalendarz z kopert będzie idealny, by włożyć do niego zadania adwentowe. W końcu w takim kalendarzu nie muszą znajdować się tylko rzeczy materialne. Poza zadaniami możesz tam włożyć np. bon na przytulenie lub godzinną grę na komputerze, wspólny spacer albo pyszne ciastko, które dziecko wybierze sobie w ulubionej cukierni. Mogą być to też wyzwania. Podpowiadamy, jakie zadania do kalendarza adwentowego będą najlepsze.

kalendarz adwentowy DIY z kopert
AdobeStock

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama