Zadania do kalendarza adwentowego
AdobeStock
Święta i uroczystości

Zadania do kalendarza adwentowego – najlepsze pomysły

Zadania do kalendarza adwentowego to idealny pomysł na włączenie dziecka w przygotowania do świąt. Sprawdzą się zamiast gotowych kalendarzy ze słodyczami lub innych własnoręcznie wykonanych zawierających upominki. Dzięki zadaniom przygotowanym na każdy dzień adwentu czas oczekiwania na Boże Narodzenie upłynie całej rodzinie aktywnie i w miłej atmosferze.

Kalendarz adwentowy z zadaniami pomoże spędzić czas adwentu w sposób przemyślany i dobrze zorganizowany. Poza duchowym przygotowaniem do świąt, co jest szczególnie ważne dla wierzących, można w tym czasie także zadbać o poprawę lub zacieśnienie więzi, na których nam szczególnie zależy, czyli relacji z najbliższymi. Dzięki kalendarzowi adwentowemu z zadaniami okaże się, że można naprawdę fajnie przeżyć adwent z rodziną, robiąc rzeczy czasem zwykłe, a czasem zupełnie wyjątkowe.

Spis treści:

Choinka ze słomek - jak ją zrobić [WIDEO]

Kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieci

Pewnie większość z nas kojarzy kalendarze adwentowe z bombonierkami wypełnionymi czekoladkami przeznaczonymi na każdy dzień adwentu. Bardziej zaangażowani w temat rodzice zamiast kupować gotowy kalendarz, robią kalendarze DIY, do których wkładają 24 paczuszki z drobnymi upominkami i pozwalają je otwierać po jednej dziennie. Jednak to wciąż są rzeczy materialne.

Kalendarz z zadaniami, jak sama nazwa wskazuje, nie zawiera prezentów, cukierków, ani żadnych innych rzeczy, a jedynie zadania, które trzeba wykonać wspólnie z innymi członkami rodziny. Do zrobienia takiego kalendarza trzeba się jednak odpowiednio przygotować i przemyśleć, np. którego dnia wybierzecie się po choinkę, kiedy będziecie robić pierniczki, a kiedy pójdziecie na świąteczny spacer. Na tej podstawie można opracować zadania do kalendarza adwentowego.

Pomysły na zadania do kalendarza adwentowego

Dzięki temu, że zaplanujecie każdy dzień grudnia aż do wigilii, czas oczekiwania na święta może nabrać o wiele głębszego wymiaru i na pewno pozytywnie odbije się na waszych rodzinnych relacjach. Oto nasza lista propozycji.

Pomysły na zadania do kalendarza adwentowego:
 

 1. Robienie świątecznych ozdób z papieru kolorowego.
 2. Przygotowywanie ozdób choinkowych z masy solnej.
 3. Robienie stroika na stół lub wieńca na drzwi.
 4. Zimowy spacer w poszukiwaniu skarbu (ukrytego wcześniej przez rodziców).
 5. Pisanie listu do św. Mikołaja.
 6. Wizyta Mikołaja.
 7. Wyprawa po choinkę.
 8. Spacer na świątecznie udekorowaną starówkę.
 9. Udział w wybranej przedświątecznej akcji charytatywnej.
 10. Robienie ozdób z owoców cytrusowych.
 11. Składanie i dekorowanie domku z piernika (sprawdź: Jak zrobić domek z piernika).
 12. Wspólne wyjście na sanki/łyżwy.
 13. Spotkanie z przyjaciółmi przy pysznym jedzeniu.
 14. Przedstawienie świąteczne w przedszkolu/szkole dziecka.
 15. Pieczenie pierniczków.
 16. Ozdabianie pierniczków.
 17. Wyjście do teatru na przedstawienie świąteczne dla dzieci.
 18. Wyjście na przedświąteczny koncert.
 19. Pomaganie dzieciom w przygotowaniu laurek dla dziadków.
 20. Wyjście z przyjaciółmi w jakieś fajne miejsce.
 21. Robienie i wysyłanie kartek świątecznych dla dalszej rodziny.
 22. Pakowanie prezentów.
 23. Opowiedzenie dzieciom historii o narodzeniu Jezusa.
 24. Przygotowanie potraw na Wigilię.

Zadania do kalendarza adwentowego dla dzieci i całej rodziny

Poniżej zamieszczamy dwa pliki pdf, na których znajdują się zadania do kalendarza adwentowego.

Pierwszy plik to szablon z gotowymi zadaniami. Wystarczy go wydrukować, wyciąć zadania, zwinąć karteczki lub złożyć i umieścić w elementach, z których będzie zrobiony kalendarz (patrz niżej). Zanim to zrobisz, koniecznie zaplanuj, kiedy będzie wam najwygodniej zrealizować konkretne zadania i umieść je pod konkretnymi datami. Do wyboru są 24 dni, od 1 do 24 grudnia.

Kliknij obrazek i z nowego okienka wydrukuj zadania do kalendarza adwentowego:

zadania do kalendarza adwentowego do wycięcia
Adobe Stock


Drugi szablon jest pusty. Możesz go wydrukować i do okienek wpisać wymyślone przez siebie zadania do kalendarza adwentowego. Później trzeba je wyciąć, złożyć i umieścić w kalendarzu adwentowym. Proste? Bardzo! Kliknij obrazek i z nowego okienka wydrukuj szablon:

zadania do kalendarza adwentowego pusty szablon
Adobe Stock

Zadania do kalendarza dla dzieci – w co je włożyć?

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy mieć np. patyk, żyłkę lub sznurek i 24 kartki (mogą to być jednakowe karteczki lub każda inna, ogranicza was jedynie fantazja). Na wierzchniej stronie papieru wpiszcie datę, kiedy zadanie ma być wykonane, a z tyłu jego krótki opis. Przyczepcie kartki do patyka za pomocą sznurka, wstążki, żyłki lub czegokolwiek innego i pamiętajcie o odkrywaniu jednej strony każdego dnia, zaczynając od 1 grudnia.

kalendarz adwentowy z papieru koperty w koszyku
Adobe Stock

fot. Adobe Stock


Inny pomysł, który spodoba się dzieciom, to 24 baloniki z karteczkami w środku i z wypisanymi na wierzchu flamastrem numerami (od 1 do 24). Dziecko przekłuwa jeden balonik dziennie, oczywiście ten z odpowiednią datą. Baloniki można przyczepić sznurkiem do patyka, a patyk powiesić w pokoju dziecka.

Jeszcze prostszy sposób, to włożenie karteczek z zadaniami do kopert i ponumerowanie ich – kalendarz adwentowy z zadaniami gotowy!

zadania do kalendarza adwentowego
Adobe Stock

Fot. Adobe Stock


Zobacz także:

kalendarz adwentowy dla dzieci
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Kalendarz adwentowy dla dzieci 2021: pomysły na kalendarz do kupienia i do zrobienia [RANKING]
Kalendarz adwentowy dla dzieci powinien być niebanalny – dlatego przygotowałyśmy najlepsze pomysły na przeróżne kalendarze, które umilą maluchowi oczekiwanie na święta. Znajdziesz tu zarówno kalendarze adwentowe do kupienia, jak i te do zrobienia samodzielnie w domu. Jest z czego wybierać!

Kalendarz adwentowy dla dzieci to świetne rozwiązanie, które skraca zniecierpliwionemu maluchowi czekanie na święta. Kalendarze nie są jednak zarezerwowane tylko dla domu! W zależności od liczby dzieci w klasie czy też grupie kalendarz adwentowy może być też dobrym pomysłem na zabawę do szkoły. Sprawdziłyśmy, co ciekawego można znaleźć w sklepach, ale podsuwamy też pomysły na kalendarze adwentowe DIY. Poniżej znajdziesz aż 8 pomysłów na oryginalne kalendarze: do zrobienia i do kupienia. Spis treści: Czego uczy kalendarz adwentowy dla dzieci? Kiedy przygotować kalendarz adwentowy dla dzieci? Kalendarze adwentowe dla dzieci – pomysły i nasz ranking: Kalendarz adwentowy dla dzieci – choinka Kalendarz adwentowy dla dzieci w kształcie domku Woreczki do zrobienia kalendarza adwentowego Kalendarz adwentowy dla dzieci – zaprzęg Mikołaja Kalendarz adwentowy dla dzieci – szopka bożonarodzeniowa Torebki do wykonania kalendarza adwentowego Kalendarz adwentowy dla dzieci DIY – galeria świąteczna Kalendarz adwentowy dla dzieci DIY z rolek po papierze toaletowym Czego uczy kalendarz adwentowy dla dzieci? Kalendarz adwentowy przyda się wszystkim zniecierpliwiony maluchom, które wciąż dopytują o wizytę Mikołaja i prezenty pod choinką, ale może być także okazją do wyjaśnienia dziecku,  czym jest Adwent . Jakie jeszcze korzyści daje dziecku kalendarz? Umila czekanie – pokazuje, że czekanie, nawet bardzo długie, może być przyjemne. Dzięki kalendarzowi każdy dzień niesie ze sobą niespodziankę, atrakcję, zadanie do wykonania. Fizycznie pokazuje czas – dziecko nie do końca jeszcze rozumie, czym jest dzień, tydzień, miesiąc. Dzięki kalendarzowi czas nabiera realnych kształtów. Można go dotknąć, zobaczyć, ile okienek jest jeszcze do otwarcia, i ile dni zostało...

mama, dziecko, dziewczynka, święta, Boże Narodzenie
Święta i uroczystości
Już za chwilę adwent
Czasem marzę o tym, by Boże Narodzenie trwało przez cały rok. Tak tęsknię za tą szczególną atmosferą, stanem ducha, ciepłem... Ech, dobrze, że przed nami adwent, to czekanie też jest miłe.

Przychodzi taki dzień, gdy czuję, że to najwyższa pora, by zacząć przygotowania do bożonarodzeniowych świąt. Od kilku lat organizuję je sama, więc już wiem, ile czasu potrzebuję, by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Przekonałam się też, że bez planu – takiej rozpiski co, kiedy i jak – sobie nie poradzę. To dzięki niemu w tych gorących przedświątecznych tygodniach znajduję czas także na radość z tego właśnie oczekiwania. Na wzruszenia, wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem i dobrym słowem, rodzinne opowieści. A wtedy nie zastanawiam się, czy półroczny bobas będzie coś pamiętać z tych chwil, bo wiem, że ten nastrój na pewno mu się udzieli. Będzie czuł, że jego rodzice są szczęśliwi. Chcesz wiedzieć, jaki to jest plan? Oto nasz przedłużony kalendarz adwentowy. Święta zaczynamy już teraz!   Podejmij decyzję To dobry moment, by postanowić, gdzie spędzicie Wigilię. U teściów? U twoich rodziców? A może u was? Ważne, by zainteresowani poznali wasze plany jak najwcześniej. Dlatego zadzwoń do nich i ustal szczegóły – kto z kim, u kogo itp.  Poinformuj ich również wtedy, gdy święta chcielibyście spędzić sami, daleko od domu. 23 listopada wtorek - Zrób listę prezentów Nieee, nie jest na to za wcześnie! Wiem, że gdy zrobię ją już teraz, nie kupię nic na łapu-capu. Zresztą... gdy zastanawiam się nad tym, co podarować dziadkowi, mamie, przyjaciółce, moje myśli krążą wokół nich, przypominam sobie, ile dobrego dzięki nim mnie spotkało. A wtedy ciepło mi się robi na sercu :) 24 listopada środa - Zamów prezenty To nie żart :) Niektóre prezenty kupisz przez internet. Jeśli masz taką możliwość, namawiam cię do tego. To świetne rozwiązanie dla młodych mam – internetowe półki możesz przejrzeć nawet w nocy. Pamiętaj tylko, że przed świętami poczta ma pełne ręce roboty, paczka może nie...

Jaki kalendarz adwentowy dla chłopca?
Święta i uroczystości
Kalendarz adwentowy dla chłopca: najlepsze kalendarze z Lego, Playmobil i Hot Wheels [6 HITÓW]
Kalendarz adwentowy dla chłopca ucieszy małego fana futbolu, klocków lub motoryzacji. Najlepsze kalendarze adwentowe z zabawkami można kupić w Internecie nawet za mniej niż 100 zł. Dla małego chłopca polecamy kalendarze z klockami, samochodami i kartami piłkarskimi FIFA.

Szukasz kalendarza adwentowego dla chłopca?. Zamiast kalendarza ze słodyczami warto podarować coś oryginalnego. W sklepach nie brak pomysłowych kalendarzy adwentowych dla chłopców: z samochodami, klockami Lego, piłkarzami czy Minionkami. Za większość kalendarzy zapłacisz niewiele ponad 100 zł.  Kalendarz adwentowy z zabawkami dla chłopców Warto wybrać kalendarz adwentowy dla chłopca wypełniony zabawkami, które zebrane razem utworzą niepowtarzalną kolekcję, np. klocków, kart czy figurek. Albo pozwolą zbudować kosmiczny pojazd. Wtedy otwieranie kolejnych skrytek w kalendarzu dostarczy jeszcze więcej emocji. Kalendarz adwentowy dla chłopca: Kalendarz adwentowy FIFA Kalendarz adwentowy Hot Wheels Kalendarz adwentowy klocki Playmobil Kalendarz adwentowy z dinozaurami Kalendarz adwentowy – samochód drewniany Kalendarz adwentowy Lego Star Wars 1. Kalendarz adwentowy dla chłopca: karty piłkarskie FIFA Kalendarz ucieszy miłośnika piłki nożnej  i jego rodziców, bo pozwoli zapanować nad nieustającymi prośbami o kolejne karty z piłkarzami. Przynajmniej przez miesiąc... Kalendarz adwentowy FIFA zawiera 6 saszetek z kartami, 12 kart specjalnych oraz 8 kart z limitowanej edycji. Cena: 65 zł 2. Kalendarz adwentowy dla chłopca: Hot Wheels Kalendarz adwentowy z samochodami to idealny prezent na czas adwentu dla chłopca − miłośnika czterech kółek. W kalendarzu znajduje się 8 samochodzików Hot Wheels i 16 dodatkowych motoryzacyjnych niespodzianek. Cena: 110 zł 3. Kalendarz adwentowy dla chłopca: Playmobil Kalendarz adwentowy z klockami Playmobil, które zebrane razem pozwalają zainscenizować nurkowanie. Po otwarciu wszystkich 24 okienek kalendarza dziecko otrzyma pełen zestaw figurek i dekoracje, dzięki którym przeprowadzi prawdziwą akcję nurków. Zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku 4-10 lat. Cena:...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj