piosenki na dzień dziecka
adobe stock
Święta i uroczystości

Piosenki na Dzień Dziecka – najlepsze piosenki dla dorosłych i dla dzieci

Piosenki na Dzień Dziecka mogą być różnorakie. Najważniejsze, by maluch dobrze się przy nich bawił. Dzień Dziecka to też dobra okazja do wyrecytowania lub zaśpiewania piosenki czy wierszyka dla pociechy, co może być pomysłowym dodatkiem do prezentu. Sprawdź, jakie piosenki na Dzień Dziecka wybrała nasza redakcja!

Piosenki na Dzień Dziecka będą idealne, by wspólnie spędzić czas. Możecie tańczyć, śpiewać, wygłupiać się – maluchy na pewno będą zachwycone! Takie zabawy rodzinne z pewnością zbliżą was do siebie jeszcze bardziej. Prezentujemy wybrane piosenki dla dzieci na Dzień Dziecka, a także ich teksty.

Takie piosenki będą też świetnym dodatkiem do życzeń z okazji Dnia Dziecka. Mogą być zarówno krótkie, jak i długie, zabawne i wzruszające.

Piosenki dla dzieci na Dzień Dziecka:

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Teksty piosenek na Dzień Dziecka

Możecie wspólnie nauczyć się na pamięć poniższych piosenek i dać wspaniały, rodzinny koncert np. podczas spotkania z dziadkami. Będzie to też świetny trening pamięci dla maluchów, a przy okazji będą mieć bardzo dużo frajdy. 

Puszek okruszek 

Mój dziadek dał mi psa
Pies cztery łapy ma
Normalny mówią pies
Nieprawda, coś w nim jest
Ma delikatny głos
I bardzo czujny nos
I kilka śmiesznych łat
Niewiele liczy lat
 
Puszek okruszek
Puszek kłębuszek
Bardzo go lubię
Przyznać to muszę
Puszek okruszek
Kłębuszek
Jest między nami sympatii nić
Wystarczy tylko
Że się poruszę
Zaraz przybiega, by ze mną być
Zaraz przybiega, by ze mną być
 
Na spacer poszłam raz
Do domu wracać czas
Przychodzę Cóż to ach
Przyjaciel mój we łzach
Jak mogłaś mówi mi
Przez ciebie moje łzy
To widok przykry dość
Dostanie smaczną kość
 
Puszek okruszek
Puszek kłębuszek
Bardzo go lubię
Przyznać to muszę
Puszek okruszek
Kłębuszek
Jest między nami sympatii nić
Wystarczy tylko
Że się poruszę
Zaraz przybiega, by ze mną być
Zaraz przybiega, by ze mną być.
 

Pluszowe niedźwiadki 

Raz uciekły z pozłacanej klatki
Cztery małe, pluszowe niedźwiadki
Jeden łkał, wracać chciał
Do ciemnego lasu wejść się bał
 
Mały miś, do lasu bał się iść
Ze strachu drżał jak liść, pluszowy miś
Ciemny las, tam wilki zjedzą nas
Wracajmy bracia wraz, dopóki czas!
 
Nie bój się, wilki nie zjedzą cię!
Będziemy bronić się, nie damy się!
Śmiało w przód, po słodki, wonny miód
Jagody, istny cud, użyjem w bród!
 
Trzy niedźwiadki, rety, co za heca
Babę Jagę wsadziły do pieca
Teraz wieść muszą nieść
Już nie będzie Baba Jaga dzieci jeść
 
Mały miś, do lasu bał się iść
Ze strachu drżał jak liść, pluszowy miś
Ciemny las, tam wilki zjedzą nas
Wracajmy bracia wraz, dopóki czas!
 
Nie bój się, wilki nie zjedzą cię!
Będziemy bronić się, nie damy się!
Śmiało w przód, po słodki, wonny miód
Jagody, istny cud, użyjem w bród!
 

Mam chusteczkę haftowaną

Mam chusteczkę haftowaną
Co ma cztery rogi
Kogo kocham, kogo lubię
Rzucę mu pod nogi
Tej nie kocham
Tej nie lubię
Tej nie pocałuję
A chusteczkę haftowaną Tobie podaruję.

O czarnym baranie

Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?
We młynie, we młynie, mościwy panie.
Cóżeś tam robił, czarny baranie?
Mlął mączkę, miął mączkę, mościwy panie.
Cóżeś tam jadał, czarny baranie?
Kluseczki z mączeczki, mościwy panie.
Cóżeś tam pijał, czarny baranie?
Miód, mleczko, miód, mleczko, mościwy panie.
Gdzieżeś tam sypiał, czarny baranie?
Z młynarką, pod miarką, mościwy panie.
Jakże cię bili, czarny baranie?
Łup cup cup, łup cup cup, mościwy panie.
Jakżeś uciekał, czarny baranie?
Hop sasa do lasa, mościwy panie.


Zobacz także:

Zabawy dla trzylatka: kreatywne pomysły
AdobeStock
Gry i zabawy
Zabawy dla 3-latka: 12 pomysłów na kreatywne zabawy dla przedszkolaków
Zabawy dla 3-latka, które pozwolą na twórcze i ciekawe spędzenie czasu. Co zaproponować dziecku zamiast kolejnej bajki w tv? Możliwości jest wiele!

Pomysłów na kreatywne zabawy z dzieckiem jest wiele. My starałyśmy się wybrać takie, które zorganizujesz dziecku z rzeczy, które na pewno masz w domu. Nie chodzi przecież o to, by kupić wymyślną lub drogą kreatywną pomoc w zabawie, ale o to, by dać dziecku frajdę i pokazać, że nawet z prostych rzeczy może wyczarować świetną zabawę. A to przecież też zachęcanie do kreatywnego myślenia.  Zobacz, jakie zabawy na pewno spodobają się trzylatkowi (i nie tylko!). Zabawy dla trzylatka: 12 propozycji Biżuteria z makaronu Domowe masy plastyczne Piasek kinetyczny DIY Pacynki ze skarpetek Malowanie na „szkle” Własnoręcznie robione instrumenty Kręgle z plastikowych kubeczków Kulodrom z rolek po papierze toaletowym   „Co nie pasuje?”  „Co się zmieniło?” Pieczątki z ziemniaka Baza/domek z koca 1. Biżuteria z makaronu To doskonały trening małej motoryki. Wystarczy przygotować sznurek i makaron z dużymi oczkami , na przykład penne. Zadaniem dziecka będzie przewlekanie makaronu przez sznurek i robienie z tego przeróżnych wisiorków, naszyjników, bransoletek i wszystkiego innego, co podpowie wyobraźnia.  2. Domowe masy plastyczne Maluchy uwielbiają lepić z przeróżnych mas typu ciastolina, piankolina, plastelina. Jeśli akurat nie macie ich w domu, nic nie szkodzi. W bardzo prosty sposób zrobicie je samodzielnie z produktów, które macie... w kuchni! Zabawa domową ciastoliną to ogromna frajda. Spróbujcie, a sami się przekonacie.  3. Piasek kinetyczny DIY Przepis na piasek kinetyczny jest niezwykle prosty. Wystarczy połączyć ze sobą kilka składników, takich jak mąka ziemniaczana, płyn do naczyń, woda i zwykły piasek, by stworzyć dziecku wyjątkową, domową piaskownicę. Piasek kinetyczny ma świetne właściwości, dzięki czemu zabawa nim jest nawet...

Nowy kanał edukacyjny TVP ABC
AdobeStock
Gry i zabawy
„Domowe Przedszkole” powraca!
TVP ABC przygotowało specjalny kanał edukacyjny dla najmłodszych. Mali widzowie mogą się poczuć jak w prawdziwym przedszkolu!

Po tym, jak rząd ogłosił konieczność zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół ze względu na szerzącą się epidemię koronawirusa, wielu rodziców zaczęło zadawać sobie pytanie o to, co zrobią z dziećmi w czasie, gdy sami będą musieli pracować. Zwykle w takich sytuacjach cenną pomocą stają się dziadkowie, ale nie tym razem. Wiadomo, że COVID-19 może przebiegać u dzieci bezobjawowo , natomiast u osób starszych być śmiertelnym zagrożeniem, dlatego zaleca się, by w czasie epidemii wnuki unikały kontaktu z dziadkami. Skoro już dzieci muszą pozostawać w domach pod opieką rodziców, trzeba jakoś im ten czas zorganizować. Nie każdy bowiem ma możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego . Jak zatem pogodzić pracę i opiekę na dzieckiem jednocześnie? Z pomocą przychodzi kanał TVP ABC, który już jakiś czas temu zmienił dopołudniową ramówkę tak, by dzieci mogły oglądać ulubione bajki bez reklam , podczas gdy ich rodzice muszą zajmować się obowiązkami służbowymi. Zobacz też: Wirtualne spacery po muzeach, teatr dla dzieci online, koncerty i opera Ale to nie wszystko. TVP ABC uruchomiło 23 marca wirtualny kanał edukacyjny „Domowe Przedszkole” . Kanał powstał w ramach projektu eSzkoła, dostępny jest na platformie vod.tvp.pl . Wirtualne domowe przedszkole dla dzieci Od 23 marca codziennie od poniedziałku do piątku między 9 a 13 dzieci mają możliwość uczestniczenia w wirtualnym przedszkolu. Justyna Karnowska, Dyrektor TVP ABC, przyznała: „Dostrzegliśmy pilną potrzebę, by zapewnić najmłodszym dzieciom edukację i zabawę w tym wyjątkowym czasie, gdy pozostają w domach. W ramach nowego kanału online przewidujemy nowość: żywą formułę z udziałem prowadzących , którzy zaangażują młodych widzów do interakcji. To sprawi, że wirtualne pasmo pomoże zastąpić im prawdziwe przedszkole”. Zobacz też: Program tv dla...

wiersze dla mamy i taty
adobe stock
Święta i uroczystości
Wiersze dla mamy i taty na wiele okazji!
Wiersze dla mamy i taty mogą być wzruszającym pomysłem na dedykację, którą można dołączyć do kwiatów czy prezentu. Wybór wierszy to także piękny sposób na wyrażenie uczuć do ukochanych rodziców z okazji ich święta. Jeśli szukasz wierszy dla mamy i taty, sprawdź, co przygotowała dla Ciebie nasza redakcja!

Wiersze dla mamy i taty można wręczać z wielu okazji, nie tylko z okazji Dnia Mamy czy Taty, lecz także z okazji urodzin czy imienin. Propozycje, które dla Was wybrałyśmy, są także dobrym pomysłem na treść własnoręcznie wykonanej laurki. Wiersze dla mamy i taty, wybrane przez naszą redakcję, mogą być też z powodzeniem wyrecytowane w przedszkolu z okazji świętowania Dnia Mamy czy Taty . Zapoznaj się z poniższymi propozycjami i wybierz coś dla siebie! Wiersze idealnie sprawdzą się też jako życzenia dla mamy lub dla taty. Będzie to bardzo oryginalna forma, która z pewnością miło zaskoczy rodziców.  Spis treści : 1. To rodzice za rękę przez ten szeroki świat... 2. Za wczoraj, za dziś... 3. Kochani Rodzice!... 4.Najlepiej jest u mamy... 5. Moja mama — czarodziejka... 6. Moja mama jest jak wiosna... 7. Drogi Ojcze... 8. Tato dziękuję za wszystkie chwile... 9. Tata, Tatuś, mój Tatulek... *** To rodzice za rękę przez szeroki ten świat prowadzili nas. Byli blisko by pomóc, dobrą radę nam dać w niespokojny czas. Za lata dzieciństwa, opiekę, co dnia za trud wychowania, co mądrość nam da. dziś Wasze dzieci pragną podziękować Wam *** Za wczoraj, za dziś... Z każdym serca uderzeniem I z każdym z niego płynącym życzeniem, Za wszystkie dla mnie trudy i starania Składam dzisiaj podziękowania! Kochany tato, kochana mamo... dziękuję Wam, Za życie, które daliście mi... Za wszystkie radosne chwile dziękuję Wam, Niech pozostaną w pamięci nam! *** Kochani Rodzice! Dziś wielką wdzięczność czuję, I z serca Wam dziękuję, Za dane mi życie i wychowanie, Za Wasze o mnie starania. Za trud, za pracę, za poświęcenie, Noce nieprzespane i Wasze zmęczenie. Za wszystko z serca dziękuję i serdecznie całuję! *** Najlepiej jest u mamy, to...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj