cytaty o miłosci do dziecka
adobe stock
Cytaty i przysłowia

Cytaty o miłości do dziecka: do dedykacji, na urodziny, chrzest i inne uroczystości

Cytaty o miłości do dziecka bardzo często wyrażają najpiękniejsze uczucia mamy i taty względem ukochanych pociech. Są mądrymi sentencjami, które mogą służyć za motywację i inspirację w codziennym życiu. Sprawdź, jakie propozycje cytatów o miłości do dziecka wybraliśmy dla ciebie.

Cytaty o miłości do dziecka oddają wzruszenie, radość i dumę rodziców, którzy cieszą się z przyjścia na świat swoich upragnionych dzieci. Cytaty o miłości do dziecka wyrażone w pięknych słowach mogą zostać wykorzystane podczas wielu ważnych okazji takich jak: urodziny, chrzest, pierwsza komunia święta czy ślub dziecka. Takie sentencje dla dziecka zapisane na ozdobnych kartach oprócz tego, że są zapisem najszczerszych uczuć, mogą stanowić także pamiątkę na całe życie. Możecie zainspirować się także naszymi cytatami o dzieciach

Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci

Cytaty o miłości do dziecka

Cytaty w piękny sposób pokazują, że miłość matki do dziecka nie zna granic, podobnie silne jest uczucie ojca do dziecka.  Poniższe sentencje są wzruszające, ale także bardzo inspirujące. 


Dziecko to uwidoczniona miłość.

– Novalis

* * * 
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.

– Algernon Charles Swinburne

* * *
Dziecko to dar od Boga, który zakwita pod wpływem miłości.

– Phil Bosmans

* * *
Dziecko jest chodzącym cudem — jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

– Phil Bosmans

* * * 
Kiedy dziecko się śmieje – śmieje się cały świat.

– Janusz Korczak

* * * 
Dziecko najwięcej miłości potrzebuje, wtedy gdy najmniej na nią zasługuje.

– Andrzej Majewski

* * * 
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

– Dante Alighieri

* * *
Dzieci są skrzydłami człowieka.

(przysłowie arabskie)

* * * 
Człowiek, który ma dzieci, nie potrzebuje aniołów.

– Graham Masterton

* * *
Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.

– Jan Paweł II

* * * 
Dzieci jak są małe, to są tak słodkie, że chciałoby się je zjeść. Jak dorosną, to się żałuje, że się tego nie zrobiło.

(znalezione w sieci)

***

Za każdym razem, gdy na świat przychodzi dziecko, świat jest tworzony od nowa.

– Jostein Gaarder

***

Istnieją dwa rodzaje dotyku, które pamięta się przez całe życie: pierwszy raz, kiedy ukochana osoba muśnie twoją dłoń, i ten, kiedy twoje nowo narodzone dziecko chwyci cię za palec. W obu przypadkach jesteście ze sobą związani już na wieczność.

– Alyson Richman

***

Uczucie rodziców sprawia, że ​​niemowlęta czują się bezpiecznie w tym niebezpiecznym świecie i dają im śmiałość w eksperymentowaniu i eksploracji otoczenia”.

– Bertrand Russell

Cytaty o miłości matki do dziecka

Miłość macierzyńska jest stałą inspiracją dla poetów i pisarzy, którzy siłę tego uczucia próbują ubrać w słowa. 

* * * 

Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę.

– Matthew Arnold

* * * 

Mama posiada magiczny klej, który skleja wszystko, co się rozbije

– Pan Brown

* * * 

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca — to miłość macierzyńska.

– Józef Ignacy Kraszewski

* * * 

Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej.

– Zofia Kossak-Szczucka


Zobacz także:

cytaty o mamie
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o mamie – najpiękniejsze sentencje dla mamy na Dzień Matki i nie tylko
Oto cytaty o mamie i macierzyństwie – piękne, mądre i wzruszające sentencje, które świetnie sprawdzą się jako dedykacja do wyjątkowego prezentu z okazji zbliżającego się Dnia Matki, urodzin czy innej, ważnej uroczystości. Przedstawiamy cytaty o miłości do mamy, które naprawdę chwytają za serce.

Zaprezentowane przez nas cytaty o mamie i macierzyństwie wyrażają miłość, szacunek i wdzięczność do osoby, która dała życie, a jednocześnie poświęciła część swojego na wychowanie dziecka. W poniższym artykule znajdziecie najpiękniejsze, zdaniem redakcji, sentencje i złote myśli poświęcone mamie, które opisują jej miłość, troskę i oddanie.  Spis treści: Najpiękniejsze cytaty o mamie Cytaty o mamie i dziecku Krótkie cytaty o mamie  Śmieszne cytaty o mamie Najpiękniejsze cytaty o mamie Wybrane aforyzmy świetnie sprawdzą się jako dedykacja do prezentu, treść do  laurki na Dzień Matki  lub bileciku dołączonego do pięknego bukietu kwiatów. Oto najpiękniejsze cytaty, idealne na Dzień Matki lub inne okazje.  „Mama to miękkie ręce, Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie. A jednak równocześnie Mama to szereg praw, niezłomnych »pójściów spać«, okropnych »proszę to włożyć«, Mama to szorowanie ostrym ręcznikiem, to godziny odmierzone, żywot przyjemny, życzliwy, słoneczny, ale bez niespodzianek i zanadto świątobliwy”. – Melchior Wańkowicz *** „Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać, pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług”. – Herman Auerbach *** „Kiedy matka odwróci oczy od swojego dziecka, dziecko zaczyna błądzić i ginie w świecie pozbawionym miłości i ciepła”. – Tadeusz Różewicz *** „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość...

Piękne, mądre i śmieszne cytaty o kobietach (nie tylko na Dzień Kobiet)
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Mądre cytaty o kobietach nie tylko na Dzień Kobiet
Mądre i piękne cytaty o kobietach nie tylko potrafią podnieść na duchu, ale i zainspirować. Wśród złotych myśli, które przygotowaliśmy, nie zabrakło mądrych sentencji oraz śmiesznych cytatów. O kobietach można bowiem mówić na wiele sposobów.

Poniżej znajdziesz inspirujące cytaty o kobietach. Autorami tych złotych myśli są zarówno same kobiety, jak i mężczyźni. Okazuje się bowiem, że kobieta to temat, o którym wciąż można mówić i pisać. Szczególnej uwadze polecamy piękne cytaty o kobietach silnych, mądrych i... szalonych. Spis treści Cytaty o kobietach silnych Piękne cytaty o kobietach Śmieszne cytaty o kobietach Cytaty o kobietach silnych Te mądre aforyzmy pokazują prawdziwą siłę i odwagę kobiet. Mamy nadzieję, ze przynajmniej jeden z nich okaże się tym powiedzeniem, do którego będziesz wracać pamięcią w dobrych i gorszych chwilach. Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko. K. Nosowska Stawiam kobiety wyżej niż mężczyzn. Są bliższe prawdy o życiu. R. Kapuściński   Na tym świecie są dwa typy kobiet. Te, które same o sobie decydują i te, które czekają aż ktoś za nie podejmie decyzję. Postaraj się należeć do tej pierwszej grupy. J. Freeman   Kobiety są setki tysięcy razy silniejsze od nas. Kobieta przylgnie do ziemi i nic ją nie ruszy. Kręci się razem z planetą i nic ją nie ruszy. Żadne burze, ni huragany, sztormy i tak dalej. Nie mówiąc nawet o łagodnych powiewach, które niejednego z nas zbijają z nóg. E. Stachura: Dzienniki    Ty jesteś tak zwana mądra kobieta, o ile takie istnieją. To znaczy najbardziej nieszczęśliwa. Dlatego, że jesteś mądra. Że wszystko rozumiesz, że wszystko wybaczasz, że wszystko potrafisz mądrze ustawić. Za mądrość płaci się cierpieniem (…)  Biedne nieszczęśliwe, mądre kobiety. Żal mi was, bo prawie zawsze giniecie przez głupców.  M. Hłasko: Pętla   Można zakochać się w kobiecie, która nie lubi książek? Można, ale po co? Kto przy...

cytaty o życiu
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o życiu – najpiękniejsze i mądre sentencje na dobre i złe chwile
Oto cytaty o życiu, które mają moc: potrafią motywować, pocieszać i pokazywać sens różnych życiowych doświadczeń. Ich autorami są ludzie, którzy sami niejedno w życiu przeszli. Mądre i inspirujące sentencje o życiu w jednym lub dwóch zdaniach umieją uchwycić to, co najważniejsze i najpiękniejsze jednocześnie.

Najpiękniejsze cytaty o życiu to zwykle przemyślane i mądre sentencje. Takie, które pozwalają przywrócić pozytywne nastawienie, dają siłę na co dzień i inspirują do podjęcia najlepszych decyzji. Sprawdź, czy wśród poniższych życiowych złotych myśli znajdziesz cytat, który zostanie z tobą na dłużej. Cytaty o życiu: Najpiękniejsze (wybór redakcji) Krótkie Mądre Inspirujące Motywacyjne Pozytywne Zabawne Smutne Refleksyjne Złote myśli – na każdą okazję Sentencje i powiedzenia Najpiękniejsze cytaty o życiu (wybór redkacji) Każdy z cytatów inspiruje i skłania do przemyśleń. Dla niektórych, mogą być swego rodzaju drogowskazem, u innych wywołać wzruszenie. Niekiedy są to prawdy oczywiste, czasami trzeba dokładniej analizować słowa autora. Prezentujemy wybór najpiękniejszych życiowych sentencji, wśród których być może znajdziesz motto w sam raz na dziś: *** Czy nie przyjemnie wiedzieć, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że tak cieszę się życiem… – L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza" *** Jeżeli robisz to, co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to, co trudne, Twoje życie będzie łatwe. – Les Brown *** Prawdziwie żyć to najrzadsza rzecz na świecie. Większość ludzi jedynie egzystuje. – Oscar Wilde *** Najważniejszą rzeczą jest, aby cieszyć się swoim życiem – być szczęśliwym – tylko to się liczy. – Audrey Hepburn *** Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem. – Arystoteles *** Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć. – Licia Troisi *** Życie jest jak...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz