rowerek trójkołowy pompowane koła
fot. Adobe Stock

Rowerki trójkołowe na pompowanych kołach [Przegląd]

Myślisz o kupnie rowerka trójkołowego z pompowanymi kołami? Superwybór, zwłaszcza że taki pojazd może posłużyć dziecku od 9 miesiąca życia aż do 5 roku życia!
Ewa Janczak-Cwil
rowerek trójkołowy pompowane koła
fot. Adobe Stock
Obecnie produkowane rowerki trójkołowe na pompowanych kołach to prawdziwe superpojazdy. Świetnie amortyzują wstrząsy, spełniają funkcje wygodnej spacerówki dla maluszka oraz pierwszego rowerka dla nieco starszego malca. Wybierając idealny model warto jednak zwrócić uwagę na kilka spraw.

Rowerki trójkołowe na pompowanych kołach: Modele warte swojej ceny:
 1. Trójkołowy i biegowy X Trike, 269 zł
 2. Rowerek Junioria, 269 zł
 3. Rowerek Pro500, 329 zł
 4. Składany Matrix, 450 zł
 5. Little Tiger, 499 zł
 6. Free Wheel Exclusive, 520 zł

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Poza ceną? Na to, co w jej ramach otrzymasz ty i twoje dziecko. Najwygodniejsze są rowerki trójkołowe na pompowanych kołach z obracanym siedziskiem i okienkiem w daszku. Gdy dziecko jest jeszcze malutkie, dzięki tym funkcjom można maluszka kontrolować, a on może widzieć twoją twarz.

Ważne są też podnóżki – warto by były inne w funkcji spacerówki, a inne w funkcji rowerka – będą wygodniejsze dla dziecka. Kolejna sprawa to opcja tzw. wolnego koła. Umożliwia odłączenie napędu z pedałów. Dziecko, gdy nie chce, nie musi pedałować, a ty możesz je swobodnie pchać rowerek. Wygodna jest też możliwość odpięcia oparcia, gdy dziecko porusza się na rowerku.

Nie bez znaczenia są też inne udogodnienia: regulowana wysokość rączki, rozpinana poręcz dziecka i pojemniki na drobiazgi, dzwonek, lusterko, miękkie wykończenie poręczy dla dziecka. Jeśli chodzi o pasy bezpieczeństwa, to te trzypunktowe absolutnie wystarczą.
Redakcja poleca: Jak wybrać spacerówkę?
Chcesz kupić wózek spacerowy, ale nie wiesz jaki? Posłuchaj rady eksperta.

Dodatkowe funkcje trójkołowca

Niektóre rowerki trójkołowe na pompowanych kołach mają odchylane oparcia. To wygodne w przypadku młodszego dziecka, które na spacerze może się zdrzemnąć w wygodniejszej pozycji.
Rzadko, ale zdarzają się takie modele, które mogą też być rowerkami biegowymi – i wcale nie należą do najdroższych (nasz numer 1!).

Zobacz też: Tradycyjne rowerki biegowe – 8 propozycji
Jeśli zamierzasz podróżować z dzieckiem i rowerkiem samochodem, sprawdź, czy pojazd, który wpadł ci w oko, jest składany. Funkcja ta nie ma znaczenia dla rodziców, którzy nie planują zabierać rowerka trójkołowego do auta.

1. Trójkołowy i biegowy X Trike, 269 zł

Spełnia aż trzy funkcje: spacerówki, rowerka trójkołowego i biegowego. Dla dzieci od 1. roku życia. Tylne koła z hamulcami postojowymi. Szeroko otwierana poręcz dla dziecka. Na kierownicy dzwonek i lusterko. Z tyłu zamykany kosz na akcesoria. Regulowana wysokość rączki. Blokada skrętu przedniego koła.

Co go wyróżnia:
 • możliwość zamiany w rowerek biegowy,
 • odpinane oparcie,
 • obracane siedzisko.
 
rowerek trójkołowy pompowane koła x trike

2. Rowerek Junioria, 269 zł

Fajny i niedrogi na stalowej ramie. Ma zdejmowany pokrowiec na obrotowe siedzisko. Z przodu i z tyłu wygodne kosze na drobiazgi. Wyposażony w system wolnego koła. Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. W składanym daszku okienko do obserwacji dziecka. Dla dzieci od 9. miesiąca życia wzwyż. Poręcz dla dziecka jest otwierana.

Co go wyróżnia:
 • dwie pary podnóżków,
 • bezobsługowe koła,
 • blokada tylnej osi kół.
 
rowerek trójkołowy pompowane koła junioria

3. Rowerek Pro500, 329 zł

Stalowa rama a do tego kontrastujące z nią srebrne błotniki. Miękka wyściółka do zdjęcia, gdy dziecko będzie samodzielnie jeździć. Odpinany, składany daszek. Poręcz dla dziecka jest rozpinana, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie najmłodszym dzieciom. Na kierownicy dzwonek. Dla dzieci od 9. miesiąca życia.

Co go wyróżnia:
 • regulowany uchwyt dla rodzica,
 • pięciopunktowe pasy,
 • hamulec postojowy,
 • waga: 12,5 kg.
 
rowerek trójkołowy pompowane koła pro500

4. Składany Matrix, 450 zł

Solidny rowerek z lekką ramą. Tapicerka uszyta precyzyjnie i z bardzo porządnego materiału. Otwierana i zdejmowana miękka poręcz zabezpieczająca dziecko. Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Wzmacniane koła o świetnej amortyzacji. System wolnego przedniego koła. Posłuży dziecku od 9 miesiąca życia aż do 5 lat. Łatwo i szybko się go składa. Dostępny także w szarym kolorze.

Co go wyróżnia:
 • aluminiowa chromowana rama,
 • oddychająca tapicerka,
 • hamulec nożny dla rodzica,
 • waga: 9 kg.
 
rowerek trójkołowy pompowane koła matrix

5. Little Tiger, 499 zł

Rowerek na stalowej ramie z obracanym siedziskiem. Ma funkcje wolnego koła oraz miękką poręcz dla dziecka. Uchwyt dla rodziców z regulacją wysokości i koszyczkiem na telefon lub butelkę z wodą. Dwa podnóżki – dla młodszych i starszych dzieci. Dla maluchów od 1. roku życia.

Co go wyróżnia:
 • rozkładane oparcie do spania,
 • pięciopunktowe pasy,
 • składane podnóżki.
 
rowerek trójkołowy pompowane koła little tiger

6. Free Wheel Exclusive, 520 zł

Rowerek na stalowej ramie. Ma system wolnego koła i specjalne podnóżki dla najmłodszych. Pedały i rączki z antypoślizgową okładziną, a na kierownicy miękkie zabezpieczenie oraz bezpieczne lusterko. Regulowany drążek z cięgnem do korygowania manewrów dziecka. Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Dla dzieci od 9. miesiąca życia do 5 roku życia.

Co go wyróżnia:
 • obracane siedzisko,
 • okienko w daszku,
 • regulowana rączka dla rodzica,
 • waga: 11 kg.
 
rowerek trójkołowy pompowane koła exclusive
[content:0_26914,0_22605,0_27013:CMNews]
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy