Świnka Peppa wycofana z telewizji
fot. YouTube/BajkiSerialeNowosci

Ten jeden odcinek Świnki Peppy został wycofany z telewizji! Zagraża dzieciom?

Świnkę Peppę można kochać albo nienawidzić! Jeden z odcinków ukochanej bajki maluchów został wycofany z telewizji... na prośbę rodziców.
Hanna Szczesiak
Świnka Peppa wycofana z telewizji
fot. YouTube/BajkiSerialeNowosci
Świnka Peppa, uwielbiana przez większość dzieci, wzbudza w rodzicach skrajne emocje – jedni z chęcią oglądają ją razem z dziećmi, inni nie mogą znieść jej chrumkania. Jeden z odcinków Peppy wzbudził takie emocje, że już po raz drugi został wycofany z telewizji. Dlaczego?

Pan Chude Nóżki

Fani Peppy i ich rodzice z pewnością kojarzą pana Chude Nóżki – to całkiem spory, tłustawy pająk, która pojawia się w jednym z odcinków. Gdy młodszy brat Peppy, George, znalazł pana Chude Nóżki w umywalce, postanowił, że się z nim zaprzyjaźni. Na widok pająka Peppa zaczęła krzyczeć i uciekła do taty. Poprosiła, by go zabrał. Tata wytłumaczył śwince, że "nie ma się czego bać", bo "pająki są małe i nie zrobią krzywdy"... Chociaż bajka uczy dzieci, że pająki w rzeczywistości nie są groźne, Australijczycy mają na ten temat inne zdanie!
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.

Peppa wycofana z Australii

Australijscy rodzice zwrócili się do telewizji emitującej Peppę z prośbą o usunięcie odcinka z programu i niepokazywanie go dzieciom. Uzasadnili, że niektóre z gatunków pająków żyjących w Australii są bardzo niebezpieczne i mogą zrobić krzywdę nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Zachęcanie dzieci do zabawy z pająkami jest w tym przypadku nie na miejscu!

Zobaczcie odcinek, w którym Peppa i George bawią się z panem Chude Nóżki:
 

Wasze dzieci lubią świnkę Peppę i jej chrumkającą rodzinkę?

Zobacz także: Twoje dziecko kocha Świnkę Peppę? To mu się na pewno spodoba!

Źródło: huffingtonpost.co.uk
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy