Badanie wzroku

badania wzroku u dzieci
badanie wzroku

Badania wzroku u dzieci: jak wygląda badanie? Czy trzeba wpuszczać krople?

Badania wzroku u dzieci są bezbolesne, warto jednak przygotować dziecko na półmrok panujący w gabinecie czy długi czas trwania wizyty. Jeśli lekarz zdecyduje, że potrzebne jest badanie wzroku z użyciem kropli, spędzicie u okulisty nawet godzinę. Wyjaśniamy, jak wygląda badanie oczu u dziecka.
Magdalena Drab
miasteczko zmysłów
Dorota Zawadzka
badanie wzroku

Jak sprawić, by rozstania z rodzicem były łatwiejsze? [LIVECZAT Z EKSPERTEM]

„Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal…?”. Maluchy w wieku przedszkolnym z pewnością nie zgodziłyby się z tym powiedzeniem! Niewiele jest dla nich momentów równie trudnych, jak pożegnania z mamą czy inną bliską osobą... O trudnej sztuce rozstań, o tym jak uczyć malucha samodzielności i radzić sobie również z własnymi trudnymi emocjami opowiadała podczas liveczatu na fejsbukowym kanale Mamo, To Ja Dorota Zawadzka – psycholożka i ambasadorka akcji Miasteczko Zmysłów.
Partner
test na daltonizm
wzrok
badanie wzroku

Test na daltonizm: obrazki do rozpoznawania daltonizmu u dzieci i dorosłych

Test na daltonizm pozwoli wstępnie rozpoznać, czy ty lub twoje dziecko cierpicie na tę wadę wzroku. Pomogą w tym specjalnie przygotowane plansze z cyframi i innymi wzorami.
Joanna Biegaj
łzawienie oczu u niemowlaka
badanie wzroku
wzrok noworodka

Łzawiące oko u niemowlaka: przyczyny, objawy, postępowanie. Kiedy udać się do lekarza?

Łzawienia oka u niemowlaka nie można bagatelizować, zwłaszcza w sytuacji, gdy oko jest ropiejące, pojawiają się opuchlizna lub zaczerwienienie, a oczy wyglądają na przeszklone. Sprawdź, jaka może być przyczyna łzawienia i kiedy należy udać się do lekarza.
Dominika Bielas
Akcja charytatywna Bieg Czas Na Wzrok
badanie wzroku
akcja charytatywna
badanie wzroku u dziecka

Zebrano 1796 par okularów dla dzieci z SOS Wioski Dziecięce

W sobotę, 12 października, plejada gwiazd oraz wszyscy miłośnicy biegania po raz kolejny zjednoczyli się w szczytnym celu. Zebrano 1796 par okularów korekcyjnych dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
Sara Strużyna
Bieg Czas na Wzrok
wada wzroku
wzrok dziecka
badanie wzroku

Pobiegną po okulary dla podopiecznych domów dziecka

Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok, organizowany 13 października z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku, to impreza o charakterze sportowym i rodzinnym, ale przede wszystkim – charytatywnym. Wydarzeniu przyświeca jeden cel: pomoc podopiecznym domów dziecka. Organizator Biegu przekaże bowiem tyle par okularów korekcyjnych dzieciom, ilu zawodników weźmie udział w Biegu Głównym.
Materiały prasowe
Plamki na oczach na zdjęciach świadczące o raku
wzrok dziecka
rak
badanie wzroku

Wakacyjna sesja zdjęciowa uratowała wzrok ich dziecka. Fotograf zdiagnozował raka! Po czym go poznał?

Ta rodzina na pewno na długo zapamięta wczasy na Teneryfie. Na zdjęciach dziecka fotograf dostrzegł coś, co ewidentnie wskazywało na raka oka, o którym rodzice nie mieli pojęcia. Twoje dziecko na zdjęciach też ma plamki na oczach? Lepiej dowiedz się, co one mogą oznaczać!
Milena Oszczepalińska
kobieta, warzywa, siła, zdrowie
badanie wzroku
pamięć
zdrowie kobiety

Jedzeniem wzmocnij całe ciało

Sprawdź, co jeść, by być zdrową od stóp do głów i uniknąć różnych kontuzji, np. stawów. Oto zdrowa dieta z dedykacją dla poszczególnych części ciała.
Joanna Karwat
Niemowlę z mamą
badanie słuchu
badanie wzroku
rozwój niemowlaka

5 umiejętności społecznych niemowlęcia: sprawdź, czy dziecko je ma

Nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, słabo reaguje na imię: sprawdź, czy dziecko ma 5 kluczowych umiejętności dla rozwoju społeczno-emocjonalnego. Kiedy trzeba iść z dzieckiem do specjalisty, wyjaśnia Jonnna Grochowska, psycholog z Fundacji Synapsis.
Katarzyna Pinkosz
dziecko, lekarz, okulista, badanie
wychowanie dziecka
lekarz
ważne debiuty

Pierwszy raz u okulisty

Jeśli dziecko mruży oczy, zbliża zabawki do twarzy, nie reaguje, gdy machasz do niego z oddali, nie zwlekaj z wizytą u okulisty. Lekarz sprawdzi maluchowi wzrok i jeśli zajdzie potrzeba, przepisze okulary.
Izabela Górnicka-Zdziech