Ekspert

Karolina Elbanowska: kim jest? Ekspertką czy nie?
ekspert radzi
ekspert

Kim jest Karolina Elbanowska, która wystąpiła w „Sprawie dla reportera” w roli eksperta?

Nie milkną echa ostatniego odcinka „Sprawy dla reportera”, którego bohaterką pierwszego planu stała się Karolina Elbanowska. Germanistka, matka dziesięciorga dzieci, prowadząca wraz z mężem Fundację „Rzecznik Praw Rodziców”.
Luiza Słuszniak
Krystalizacja soli
zabawy z dzieckiem
ekspert
nauka przez zabawę

Krystalizacja soli: zobacz na zdjęciach, jak wyhodować kryształy soli [eksperyment]

Jak przebiega krystalizacja soli? Ten prosty eksperyment naukowy możecie przeprowadzić w domu! Hodowanie kryształów soli to świetny pomysł na edukacyjną zabawę z dziećmi.
Dominika Bielas
Facet kontra dziecko
ekspert

Facet kontra Dziecko

Jak na rodzicielstwo patrzy facet? Spójrz na tacierzyństwo oczami Rafała Witka, autora książek dla dzieci, laureata nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, współpracownika magazynu „Świerszczyk”, taty Mai i... entuzjasty torbaczy (patrz: „Koala nie pozwala”).
Aleksandra Sobieraj
Felieton Niedoskonałej Matki
ekspert

Felieton Nieidealnej Matki

Sprawdź, co o macierzyństwie sądzi matka nieidealna, ale wystarczająco dobra. Swoimi przemyśleniami dzieli się Antonina Kozłowska, pisarka, tłumaczka, mama Kuby i Zosi, właścicielka dwóch kotów i autorka trzech powieści, z których ostatnia, „Kukułka”, opowiada o trudnej walce o macierzyństwo.
Aleksandra Sobieraj
Endometrioza
endometrioza
ekspert
jak zajść w ciążę

Jakie są objawy endometriozy? Jak ją leczyć?

Bolesne miesiączki i obfite krwawienia menstruacyjne mogą świadczyć o różnych schorzeniach dróg rodnych, a jednym z nich może być endometrioza. Co to za choroba? Jakie są jej objawy? Jakie mogą być jej konsekwencje? Wątpliwości na temat endometriozy rozwiewa ginekolog położnik prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta.
Aleksandra Sobieraj
urodziny Twojego Dziecka
urodziny
ekspert

Czy wiesz, który polski miesięcznik dla rodziców był pierwszy?

Miesięcznik „Twoje Dziecko” to pierwsze w Polsce pismo dla rodziców - ukazuje się od 1951 roku. W tym roku obchodzimy już... 65. urodziny. Ale nie, nie wybieramy się na emeryturę. Przeciwnie - mamy nadzieję, że najlepsze lata (i numery!) jeszcze przed nami. Oto kilka ciekawych faktów o nas.
Aleksandra Sobieraj
dużo dzieci
ekspert
współczynnik dzietności
500 zł na dziecko

Wzrostu urodzeń nie będzie, choćbyśmy się najbardziej starały

Zapomnijcie o baby boom z powodu programu 500+. W Polsce jest za mało kobiet w wieku rozrodczym, żeby wzrosła dzietność – mówią eksperci.
Adela Prochyra