Emocje przedszkolaka

Śpię z 5-letnią córką i nikt mi nie wmówi, że to złe
przedszkolak
spanie z dzieckiem
spanie z noworodkiem

„Śpię ze swoją 5-letnią córką i nikt mi nie wmówi, że to źle” [LIST DO REDAKCJI]

Dzień dobry. Od ponad pięciu lat śpię z córką i… oczywiście zewsząd słyszę, jakie to niewłaściwe. Jak to w ten sposób krzywdzę swoje dziecko. I że najwyższy czas z tym skończyć. Nawet od mam, które na co dzień hołdują teorii rodzicielstwa bliskości. Tych, które dziesięć razy na godzinę powtarzają, że każde dziecko jest inne i jak bardzo ważne jest, by zaspokajać jego potrzeby emocjonalne…
Luiza Słuszniak
emocje
emocje dziecęce
trudne emocje

Jak radzić sobie z dziecięcymi emocjami?

Emocje towarzyszą każdemu człowiekowi. Dzieci mają czasem trudności z radzeniem sobie z nimi, gdyż ich układ nerwowy jest jeszcze nie w pełni dojrzały. O tym, jak pomóc dzieciom nazywać i wyrażać emocje opowiada ambasadorka akcji Widzę, Czuję, Słyszę, Wiem – psycholog Dorota Zawadzka.
Sonia Młodzianowska
Co robić kiedy dziecko cierpi przez inne dzieci?
smutek
szkoła
depresja

Jak pomóc dręczonemu dziecku? Poradnik dla rodziców dzieci upokarzanych przez rówieśników

Trudno o klasę, w której nie ma przynajmniej jednego poniżanego przez inne dzieci ucznia. Coraz częściej można usłyszeć, że już przedszkolaki stają się ofiarami innych maluchów. Co mają robić rodzice, których dzieci są notorycznie wyśmiewane lub poniżane w szkole albo przedszkolu?
Luiza Słuszniak
rodzina czyta
emocje
emocje dziecęce
trudne emocje

Każdy problem można rozwiązać! Poznaj nową serię komiksów „Smerfy i świat emocji”

Chociaż o dzieciństwie zwykle mówi się, że jest beztroskie, to… maluchy także mają swoje lęki i problemy. Strach przed ciemnością, brak wiary w siebie czy bycie odrzuconym przez rówieśników to tylko niektóre z nich. Jak wspierać przedszkolaki w ich trudnościach? Jednym ze sposobów jest wspólne czytanie nowej serii komiksów wydawnictwa Egmont Polska – „Smerfy i świat emocji”.
Partner
trudne emocje
rozwój emocjonalny dziecka
rozwój emocjonalny

Jak okiełznać lęk, złość i… inne, trudne emocje? [LIVECZAT z ekspertem]

Dlaczego moje dziecko wpada w histerię? Czy medytacja dla dzieci pomaga je wyciszyć? To tylko niektóre z pytań nurtujących rodziców przedszkolaków… Zobacz nasz liveczat z psycholog Dorotą Zawadzką organizowany w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i zrozum lepiej emocje malucha!
Partner
Książki o emocjach dla dzieci
książki dla dzieci
książki edukacyjne
książki dla przedszkolaków

Książki, które pomogą przedszkolakowi nazywać i rozumieć emocje

Czytanie malcowi książek o emocjach jest dobrym pomysłem na oswajanie go ze światem uczuć. Bajkoterapia, Nie trzeba słów czy Uśmiech dla żabki to tylko niektóre tytuły, które warto znać.
Milena Oszczepalińska
Jak wspierać dziecko w trudnych momentach?
trudne emocje
rozwój emocjonalny dziecka
trudne dziecko

Trudne emocje u dziecka: skąd się biorą i jak mu pomóc?

Silnie emocjonalne zachowania u dziecka nie są niczym niezwykłym. Ważne jest jednak, aby pomóc dziecku radzić sobie z trudnymi emocjami, nazywać je i wiedzieć, co je wywołuje. Jak mądrze wspierać dziecko w chwilach złości, smutku czy lęku?
Karolina Stępniewska
Dada - rozwój emocjonalny
bunt dwulatka
rozwój emocjonalny dziecka
emocje dziecka

Jak dziecko wyraża emocje?

Radość, lęk, złość – to tylko niektóre emocje, jakie odczuwa dziecko. Maluch musi się nauczyć, jak je wyrażać i jak sobie z nimi radzić. To wcale nie jest dla niego łatwe, na szczęście możesz mu w tym pomóc.
Partner