Powiększone migdałki

chrapanie u dziecka
powiększone migdałki

Chrapanie u dzieci oznacza zatkany nos. Ale nie tylko! Jak pomóc?

Chrapanie u dziecka może mieć wiele przyczyn – zdarza się, że ustępuje ono wraz z wyeliminowaniem przyczyny (np. infekcji lub alergenów). W niektórych sytuacjach należy jednak niezwłocznie zgłosić się do lekarza – chrapanie podczas snu u dziecka może mieć poważne konsekwencje, takie jak bezdech senny.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
chrząkanie u dziecka
powiększone migdałki
chrypka

Chrząkanie u dziecka – skąd się bierze, jak leczyć?

Ciągłe chrząkanie u dziecka najczęściej wskazuje na choroby krtani, ale czasami jest też objawem schorzeń niezwiązanych z układem oddechowym czy aparatem mowy. Dlatego zawsze należy poszukiwać przyczyn chrząkania, aby w razie potrzeby móc podjąć odpowiednie leczenie.
Ewa Janczak-Cwil
Dziecko podczas badania; wizyta u lekarza
znieczulenie
wycięcie migdałków
powiększone migdałki

Co to jest fiberoskopia? Wskazania i przebieg badania laryngologicznego u dziecka

Fiberoskopia jest endoskopowym badaniem górnych dróg oddechowych. Pozwala wykryć przewlekłe stany zapalne, przerost migdałków u dzieci czy nowotwór nosogardła. Zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu, więc badanie jest dla dzieci bezbolesne.
Aneta Grinberg
Angina u dziecka
ból gardła
powiększone migdałki

Angina u dziecka - objawy, przyczyny, sposoby leczenia [FOTO]

Silny ból gardła i gorączka to jedne z najbardziej charakterystycznych objawów anginy. Choroba często atakuje latem - opisujemy, jak ją rozpoznać i jak ją leczyć.
Aleksandra Sobieraj
Wycięcie migdałków: kiedy trzeba to zrobić?
powiększone migdałki

Wycięcie migdałków: jak wygląda zabieg i rekonwalescencja?

Wycięcie migdałków odbywa się pod znieczuleniem ogólnym. Jest zabiegiem bezpiecznym i wskazanym, jeśli u dziecka pojawiają się częste infekcje, ból uszu, zapalenia zatok czy anginy.
Milena Oszczepalińska
angina
wycięcie migdałków
powiększone migdałki

Powiększone migdałki - kiedy należy je dziecku wyciąć?

Zauważyłaś, że przez przerośnięte migdałki twoje dziecko nie może swobodnie oddychać, ma częste infekcje i zastanawiasz, czy powinnaś zgodzić się na ich usunięcie?
Aneta Grinberg
Zapalenie zatok
katar
gorączka
kaszel

Czy dziecko ma zapalenie zatok?

Ból głowy, katar trwający dłużej niż tydzień, kaszel, czasem gorączka - tak objawia się zapalenie zatok u dziecka. Ostre zapalenie zatok zdarza się przy każdym katarze.
Katarzyna Pinkosz
sapka, zatkany nos, alergia
alergia
alergia wziewna
powiększone migdałki

Wiecznie zatkany nos – czy to alergia?

O czym świadczy ciągły katar i zatkany nos? Czy z wiecznie zakatarzonym dzieckiem można wychodzić na dwór np. zimą? Co robić, aby maluch zaczął oddychać przez nos? Mówi specjalista alergolog.
Sylwia Niemczyk