Psychoterapia

leczenie w Garwolinie
psychoterapia

Upokarzanie zamiast terapii – tak „leczy się” dzieci w Garwolinie

Na łamach Onetu ukazał się reportaż na temat funkcjonowania oddziału leczenia nerwic u dzieci w Garwolinie. Trafiają tam dzieci i nastolatki z problemami psychicznymi, po molestowaniu seksualnym, próbach samobójczych. Relacje byłych pacjentów placówki to dowody na to, co było tajemnicą poliszynela – tam dręczy się pacjentów, a nie leczy!
Ewa Janczak-Cwil
smutek czy depresja
smutek
depresja poporodowa
baby blues

Jeszcze smutek, czy już depresja? Sprawdź, jak to odróżnić

Dopada cię przygnębienie, od kilku dni jesteś nie w sosie, jest ci smutno. Czy to już depresja, czy tylko gorszy okres? Sprawdź, kiedy smutek staje się niebezpieczny.
Karolina Stępniewska
trichotillomania
psychoterapia

Trichotillomania – wyrywanie włosów i rzęs to zaburzenie wymagające leczenia

Trichotillomania to choroba o podłożu psychicznym. Polega na tym, że chory na trochotillomanię wyrywa sobie włosy, a czasami też rzęsy. Dotyka 1-2 proc. społeczeństwa, głównie kobiet i chłopców.
Ewa Janczak-Cwil
depresja lękowa
lęki
zdrowie kobiety
psychoterapia

Depresja lękowa: objawy, przyczyny, leczenie

Depresja lękowa to potoczna nazwa współwystępujących zaburzeń lękowych i depresyjnych. Objawami depresji lękowej są m.in. niepokój, przygnębienie, złość, wybuchy agresji. Leczenie dobierane jest indywidualnie do pacjenta i zazwyczaj obejmuje psychoterapię i leki.
Karolina Stępniewska
zaburzenia lękowe
lęki
bezsenność
zdrowie kobiety

Zaburzenia lękowe: objawy, rodzaje, leczenie u dzieci i dorosłych

Zaburzenia lękowe dotyczą ok. 15 proc. populacji. Występują też u dzieci. To typ zaburzeń nerwicowych, które dzielą się na kilka rodzajów. Wymagają terapii, a często także leków.
Karolina Stępniewska
pomoc dla ojców Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
terapia
psychoterapia
rola ojca w życiu dziecka

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę pomaga ojcom [WIDEO]

Konsultacje, grup terapeutyczno-wsparciowe – na to mogą liczyć w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę ojcowie, potrzebujący pomocy w swoim rodzicielstwie.
Agnieszka Majchrzak
kobieta, depresja, smutek, żal, depresja poporodowa
zmęczenie
depresja poporodowa
baby blues

6 faktów o depresji u kobiet - objawy i leczenie

Depresja potrafi dopaść i rozłożyć na łopatki nawet najsilniejszą osobę. Szczególnie jeśli mówimy o depresji poporodowej, która nie pozwala cieszyć się macierzyństwem. Sprawdź, jakie są objawy depresji i na czym polega leczenie.
Joanna Karwat
Kobieta i mężczyzna, współżycie, seks, niepłodność, niepłodność męska, bezpłodność
niepłodność
bezpłodność
plemniki

Trudne rozmowy o męskiej niepłodności - film

Niepłodność często mylona jest z impotencją lub obniżonym libido. Między innymi dlatego niektórzy mężczyźni źle znoszą informację o tym, że mają jakieś kłopoty z płodnością i niechętnie podejmują próby leczenia. Czy można to zmienić?
Joanna Karwat
kobieta i mężczyzna u psychologa, rozmowa
niepłodność
płodność
psycholog

Psychoterapia dla starających się o dziecko

Od euforii po rozczarowanie i poczucie bezsilności – z takimi emocjami zmagają się pary, które długo starają się o dziecko. Zapytaliśmy psychologa, jak radzić sobie z tymi trudnymi uczuciami i jak dalej wierzyć, że w końcu się uda.
Joanna Karwat